Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » . Mikortól mehet el helyettem...

. Mikortól mehet el helyettem nagymama vagy a férjem gyedre? Valószinüleg megszünik a cég ahol dolgoztam, és kis időre minnél hamarab visszamennék, hogy elengedjenek és legalább a végkielégitést megkapjam.

Figyelt kérdés
egyáltalán gyedre mehet helyettem vaaki?És a gyerek mennyi idős korától?
2010. júl. 8. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem csak gyes-re tud helyetted elmenni a férjed, vagy a mama, viszont ezt bármikortól.

Neked vissza kell mondanod, valamelyiküknek meg meg kell igényelni.

2010. júl. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülő nem mehet GYED-re, az apa viszont minden további nélkül. Az apa csak a TGYÁS-t nem veheti igénybe (ennek szerintem az az okat, hogy ez ugye terhességi gyermekágyi segély, azaz ezt arra a fél évre kapod, amikor a szülést követő fél évben otthon vagy, tehát ezt a szülésre való tekintettel kapod, és az apa nem szül), de a GYED járhat az apának is, ha ő akar otthon maradni. Ilyenkor az apa fizetése alapján állapítják meg a GYED összegét.
2010. júl. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért akarsz visszamenni dolgozni. A végkielégítést a munkaviszonyban töltött idő után kapod, vagyis a gyed ideje alatt is ketyeg az óra, ezért nem kell visszamenni. El sem kell engedjenek, automatikusan megszűnik a munkaviszonyod a cég megszűnésével. Ha visszamégy, akkor elestek a férjed fizetésétől, te meg a munkaviszony megszűnését követően nem tudod újra igényelni a gyed-et.

Szerintem maradj gyed-en, a férjed meg dolgozzon tovább. Amikor megszűnik a munkahelyed, passzívan továbbra is jogosult leszel gyed-re és jár a végkielégítés is.

2010. júl. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De ha becsődöl a cég valószinüleg polgári peres uton sem fogom megkapni a végkielégitést.Tele van a cég hitelel és gondolom mire azt kirendezik a dolgozóknak nem marad semmi
2010. júl. 9. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor sem maradna, ha visszamennél dolgozni. Akár ténylegesen ott vagy, akár papíron csak, ugyanazok illetnek meg. Viszont tényleg bukod a gyedet, egy teljesen bizonytalan szituációért, aminek a kimenete független attól, hogy otthon maradsz-e.
2010. júl. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!