Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyósom eldöntötte helyette...

Az anyósom eldöntötte helyettem a babám nevét. Mit tegyek? Ök az önzök, vagy én lehetnék megértöbb?

Figyelt kérdés
Teljesen kibuktam.19.hetes vagyok,jövö héten megyünk uh-ra.Szoba került tegnap a baba neve és elég rosszul érintett ami történt.Megkérdeztem a páromat,hogy neki milyen lánynév tetszik,erre rávágta az anyja nevét.KATALIN...borzaszto...Ha fiu,akkor pedig a párom édesanyjának a halott öccse után JENÖ...Vagy a párom apjának a neveCSABA...ebbölmár 3van a családban...teljesen kibuktam,végülis 2008at irunk,ezek pedig borzaszto nevek és én senkiröl nem akartam elnevezni.erre a párom azzal jött,hogy neki sem tetszik,de az anyja hogy örülne neki.hát ez kit érdekel?????akkor szüljön ö egy jenöt,vagy egy katalint.probáltam alkudozni,hogy 2.névnek max.de az iscsak kata,erre rávágta,hogy szo sem lehet rola.basszus,hát hányadik században élünk?végigbögtem a napot.arrol nem is beszölve,hogy ha már nevet kap valakiröl az én családomnak milyen bánto,hogy nem roluk...
2008. jún. 17. 14:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Na hát ne sírj, nem ér annyit az egész.

Szerintem próbálj először a pároddal dűlőre jutni. Mondd el neki, hogy ez így olyan mintha te kimaradnál a saját gyereked életéből, és ketten döntsetek. Majd a KETTŐTÖK döntését közöljétek a családdal, és beszéljétek meg a pároddal, hogy nem engedtek belőle. Csak jobb ha már ketten álltok egy oldalon:)

Egyébként meg te leszel a szülőszobán, és téged kérdeznek majd:)

micsoda marhaság, hogy így megmondták neked...

2008. jún. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mit? Beszéld meg a pároddal hogy fogjátok hívni. A szülőszobán TE leszel bent, te mondod a neveket. Én leszarnám a család akaratát, ha ennyire ellenkezne a mienkével. A mama ráér megbékélni akár 2 év múlva is, te viszont "tönkretennéd" vele a saját és a picid életét is. (bár még mindig jobb nevek SZERINTEM mint az Dzsenifer, Evelin, Kerecsen..stb MINDENKITŐL ELNÉZÉST EZ MAGÁNVÉLEMÉNY VOLT CSAK)
2008. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

az előző válaszoló vagyok:

természetesen nem vagy önző!

egyébként a második név jó ötletnek tűnik:), mármint, hogy második névnek add amit ők javasolnak. de negogy Csaba Jenő legyen:)

2008. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

ez jó kérdés, a férjed sem viselkedett nagyon szépen mikoris : amikor mindketten (anyósod és te) ott voltatok, anyósod mellé állt, amikor meg anyósod nem volt ott, akkor meg félig melléd is. Ezt meg kéne beszélnetek, hogy álljon ki az mellett amit tényleg szeretne, és ne "anyuci kicsi fia" legyen felnőtt korára is.

én szerintem ilyenkor az a fair, ha melléd áll.

Nem kell megértőnek lenned velük. Ő tényleg nem az anyósok gyereke lesz, nektek kettőtöknek kell neki nevet választani, minden befolyásolás nélkül.

Remélem sikerül majd megbeszélned a férjeddel.

2008. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondjam, hogy ez nem is kérdés. A sarkadra kell állnod és nyugodtan megmondani a családnak, hogy konkrétan nem sok közük van a névválasztáson, ez csak a te és az apa prioritása. A legtöbb embernek megadatik az esély a gyermekvállalásra, az anyósodnak is megvolt, akkor nevet is ő adott, vagy hagyta magát befolyásolni. Ez a sansz nem az övé.

Nem kell ezt bunkón közölni velük, csak tárgyilagosan és nem kell belefolyni veszekedésbe, az ellenzéseket meg sem kell hallgatni. Merthogy ez nem vitatéma, hanem tény. Max húzza az orrát néhány napig, hétig, de ha meglátja az unokáját, akkor az sem fogja érdekelni, ha Juan-Carlosnak hívják és nem Jenőnek. Ha viszont a név miatt nem fogadja el, akkor így is úgy is talált volna problémát a gyereknevelésben később, amibe beleköthet és megsértődhet.

És épp emiatt fontos ezt most lerendezni még az elején: szerinted, ha már a névválasztásba sem lesz beleszólásod, akkor mi lesz később? Anyósod fogja megmondani azt, hogy mikor legyen a keresztelő, mikor szoptass, mikor fürdess, hova menjen suliba és mindent. Te pedig nyelhetsz egy életen át.

Ha nem állsz ki magad mellett most, akkor sokat fogsz még sírni!

2008. jún. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg sztem.

A baba nevét te fogod eldönteni szüléskor,tőled fogják kérni.Én biztosan nem engednék az elképzelésemből,elvégre az anyósod már szült gyereket anno és ő megadhatta a nevüket,másodsorban nem neki szülöd hanem magadnak és ez tény,tehát semmi köze hozzá ,hogy fogják hívni.Az én anyósomon is láttam,hogy nem igazán jött be neki a név amit választottunk de nem érdekel,majd megszokja.Szval ne engedj,se a párodnak.Istenem leszakadhatna már az anyja szoknyájáról,azért csinált gyereket,hogy az anyjának megfeleljen vagy ,hogy az anyja örüljön???Te meg aki kihordod,meg szenvedsz vele ,nem vagy érdekelt a saját véreddel szemben.Állj a sarkadra és punk tum.én tuti ilyen esetben még az apás szülésről is lemondanék-mert elvileg kérheted,hogy ne jöjjön be senki vagy ha már ott van távolítsák el.Ez nagyon drasztikus dolog ,de amit ők tesznek veled az nem????Annyira az elején vagy még ,még van is időtök eldönteni és ne az anyós dirigáljon már!!És most kell elkezdeni kiállni magadért mert különben ha meglesz a kicsi még a kezedből is kikapja és meg fog magyarázni mindent te meg küszködhetsz a sírógörcsöktől és akkor nehezebb lesz ezt a csatát megvívni.NEkem pl eldöntötte,hogy mikor megszülök ő feljön hozzánk egy hétre.Én szeretem az anyóst de tudom,hogy egy gyerek buzi-finoman szólva és szinte csak nála lenne a gyerek.Megmondtam a páromnak,hogy erről hallani sem akarok.fel jöhet egy két napra ha nagyon akar,de csak inkább akkor jöjjön ha mi hívjuk.Aztán a párom óvatosan rákérdezett mit tervez,mire ő mondta-ez kb két hónapja volt.,hogy már kiírta a szabiját-pedig ki tudja mikor jön ki a kicsi.Na én erre meg mondtam a magamét,először óvatosan ,majd megerősítve.Csak pislogott és abban maradtunk ha kell szólunk,hogy segítsen.Mondjuk nekem anyukám ia azt mondta,hogy nem kara a nyakunkra telepedni annak idején ő tökre örült,hogy magunknak tapasztalhatnak ki mindent és csak akkor jön napokra ha kérem.Szval csírájában kell ezeket elfojtani sztem.És akár mennyire húzogatják a szájukat a te gyerekeddel te rendelkezel!!És ez van .Ezt a féjednek is be kell látni.Egy anyának a gyereke az elős,hiába szépítjük a dolgot!!Persze ott a férj is,de hány kapcsolatot látni,hogy a férj lepattan de az anya sosem hagyja el a gyerekét.Illetve a normálisak nem.Bocsi ha nagyon szókimondó voltam,de nekem ez a véleményem,hogy ne hagyd magadat a férjeddel szemben sem!!

36hetes kismama jah és a kérdésre válaszolva még,ne legyél megértőbb,mert ők az önzők sztem!

2008. jún. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Emiatt ne borulj ki, semmi értelme! Kérdezd meg tőle hogy annó az ő gyereke nevét ki döntötte el.. nemhinném, hogy az anyósa..:) És tényleg ez a Te illetve Ti gyereketek lesz nem az övéké.

Mi már kitaláltuk a neveket, közöltük hogy ezek lesznek mert nekünk ezek tetszenek és kész.(Nóra vagy Dániel:)) Ha valakinek nem tetszik van még pár hónapja hogy megbarátkozzon a nevekkel, ennyi.:)

És ez egyáltalán nem önző dolog, így hát te sem vagy önző!!! Meg hát az nem lesz vígasz, hogy örülne neki az anyósod.. Tényleg, most kit érdekel?? Mond meg hogy te nem akarod ezeket a neveket! Állj a sarkadra!!:) sok sikert!

18 hetes kismami

2008. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Jah és még valamit én sosem adnám halott családtag nevét a gyerekemnek.Babonából.
2008. jún. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is volt ilyen probléma, de szerencsére a férjem mellém állt. Anyósom azt akarta, hogy a férjem nevét kapja a fiam. először a párom is akart ez irányban befolyásolni, de végignéztük az utónévkönyvet, és én megmondtam nekem melyik tetszik. Bence mellett döntöttünk közösen. Később a " kedves mama" érdeklődött, hogy miért pont Bence, erre a férjem rávágta, mert így döntöttünk" Pont. A párodnak kell lennie ennyi tartásának, már Te és a születendő gyerek vagytok az ő legszűkebb családja, nem az anyja és apja. Ki merné felülbírálni a Ti döntéseteket a Ti lányotok / fiatok nevét illetően?? Adjátok neki azt a nevet, ami Nektek tetszik, majd később mindenki megbarátkozik vele.A mamának egyszer már volt alkalma választani, most rajtad a sor. 19 hetesen, meg ne idegeskedj ilyesmin, felettébb nem használ.
2008. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg anyósodnak szépen , udvariassan , hogy javaslatokat szivesen fogadtok , de eldönteni ti fogjátok a baba nevét ! Ezen nem szabad megsértődni (ezt is elmondhatod neki ) Nálunk az első nevet mi választottuk a második pedig a nagymamák neve lett. Így lett Mirjam Katalin , Ráhel Erzsébet (nem vészes , mi a Katalint meg az Erzsébetet nem használjuk ez inkább főhajtás a nagymamáknak )Mindenképpen ti ,(főleg te )döntessz!!!
2008. jún. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!