Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, pofátlanság lenne...

Anyukák, pofátlanság lenne ezt kérnem a szomszédomtól akinek gyereke van? Lehet gyerekes családnak a házirenddel érvelni?

Figyelt kérdés

Régi házban lakunk, körfolyosó van. Velünk egy emeleten lakik egy család 1,5 éves ikrekkel. Amikor reggel felkelnek, kiengedik a gyerekeket motorozni a körfolyosóra. Általában 6 felé, de legkésőbb f7-kor. Hétvégén is sajnos.


Lehet nekik szólni, hogy 8 előtt ne jöjjenek ki motorozni? Nagy kérés lenne?


2013. máj. 14. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem, de fontos lenne a hangnem, mert elég vérmesek tudnak lenni a friss anyukák.
2013. máj. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Reggel 6-kor ha az én ablakom alatt tennék ezt, egyszer megkérném szépen, majd következőleg nem szépen, hogy ne motorozzanak olyan korán ott, ahol motoroznak, majd pedig a jegyzőhöz fordulnék, ha nem változna a helyzet.

Nekem is van kisgyerekem, ő is szokott motorozni, de senkinek nem az ablaka alatt vagy az ajtaja előtt vagy bárhol reggel 6-kor, akit zavar. A fiam olyankor még amúgy is az igazak álmát alussza.:)

A mi szomszédunk gyereke délután 2-kor, mikor a fiam alszik, akkor rugdosta a labdát a mi házunk falának 3. napja 1-2 órán keresztül, harmadik nap szépen megkértük, hogy inkább ne. Nem is lett belőle gond.

Hiába gyerek a gyerek, a szülőnek azért illene tiszteletbe tartani más pihenőjét. Vannak amikért nem lehet egyszerűen szólni, mert gyerekek, de ezért igen. Nem mindenkinek kell reggel 6-kor felkelni.

2013. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Eszembe nem jutna kiengedni a gyerekemet motorozni a folyosóra, pláne nem korán reggel. Vigye le a játszótérre vagy az utcára ha nem motorozhatnékja van, szerintem ez nem normális. Biztos, hogy szólnék érte és szerintem nem csak titeket zavar ez.
2013. máj. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne pofatlansag. Sot! en azt tartom kisse furcsanak hogy reggel ilyen koran nincsenek tisztelettel masokra.. A szulokre ertem, nem a gyerekre mert ilyen kicsik meg nem tudjak a "hazirendet" Nekem is kisgyerekeim vannak, de sosem zavarnam meg masok nyugalmat ilyen modon. Bar biztos konnyebb lenne ha kinnt zajongnanak a folyoson es nem bent a lakasban... Igenis kerd meg oket hogy ne zajongjanak. Neha az emberek cask azert csinalnak ilyesmit mert soha senki nem szol erte. A legtobb esetben pedig az emberek alapbol leszarjak a mas nyugalomra vagyasat! Pl a mi szomszedunk aki minden vasarnap dont ugy hogy felpattan a motoros funyirora es furikazik vele egesz delutan. Majd beint neked ha megkered ne csinalja.. De ez egy masik sztori... Remeljuk a te szomszedaid toleransabbak!
2013. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ilyenkor az anyuka főz meg pakolászik, néha vasal.


Akkor beszélek vele, persze normális hangnemban.


Köszönöm :-)

2013. máj. 14. 17:49
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is régi házban lakunk, szintén körfolyosós... Nekem is van egy 13 hónapos kölyköm, aztán nem engedem neki a zajongást se bent se kint. Pláne nem, hogy kismotorral tekerjen. Én szólnék.
2013. máj. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lenne pofátlanság. Jogod van pihenni, hiszen gondolom, dolgozol, vagy ha nem is dolgozol, nem kötelességed 6 körül ébredni. Nem tudom, hogy mennyire rendezhető el békében a dolog, hiszen nyilván az anyukának magától eszébe kellene jutnia, hogy nem kéne felverni 6-kor a társasházat, normális esetben nem kéne erre figyelmeztetni. (Legalábbis nekem pl. evidens lenne, és ahogy olvastam, az előttem szólóknak is... Szóval nem hiszem, hogy a hiba bennünk lenne...)

De szerintem, hagyd a házirendet, csak mondd meg, hogy 6-7 körül pihenni szeretnél, és méltányolnád, ha 8-ig a gyerekek a lakásban tennének-vennének, hogy tudj pihenni.

Mondhatod, hogy te is tekintettel vagy rá, és este nem bömbölteted a zenét, hiszen nyilván altatja a kicsiket.

2013. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
nem inkább az a neveletlenség ha ilyen korán reggel motoroznak ott a gyerekek .
2013. máj. 15. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na megoldódott, kérdező?
2013. máj. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!