Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lehet a jó megoldás?

Mi lehet a jó megoldás?

Figyelt kérdés

Szeretnék babát a párommal de pénz hiány miatt elég problémás lenne ... :( ezért elvagyok keseredve... 3 éve vagyunk együtt, s Ő is meg énis azt érezzük, hogy itt lenne az ideje a gyerköcnek de tudjuk, hogy valahogy feljebb kéne jutnunk hogy megtudjunk neki adni mindent...így is minden hónapban azon agyalunk, hogy kijöjjünk a kövi fizuig... albérletben vagyunk és eléggé lehangol ez az egész...

Aki volt ilyen helyzetben az hogy csinálta végig? Vagy esetleg tudtok tanácsot adni? Normális válaszokat várok!!!!! Ja s dolgozunk mind a ketten !!!!!


2013. máj. 7. 13:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

jobb melót kell keresni,ha nincs normális végzettségetek,akkor előbb azt szerezni.

A semmire nem szülnék.


hány évesek vagytok?

2013. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Gondolkoztunk rajta, hogy kimennénk külföldre hisz ott többet lehet keresni... s én sem szülnék így, szeretnék mindent megadni a picimnek!! s én 24 a párom meg 30 éves.
2013. máj. 7. 14:01
 3/14 anonim ***** válasza:

Ötletet vagy ilyesmiket nem tudok neked mondani,de ha érdekel elmesélem a mi helyzetünket.


Mi is albérletben vagyunk,már 6 éve. Sajnos nem tudunk lakást venni,és behitelezni sem tudunk. Szerettünk volna mi is babát,de mi is úgy voltunk vele,hogy ha majd jobb anyagi helyzetben leszünk,majd akkor. Aztán a kis ember hamarabb érkezett,mint ahogyan azt terveztük,de egyértelmű volt,hogy megtartjuk, ez egy percig sem volt kérdés. Nekünk anyukámék sok mindenben segítettek,ez tény. Vettek a gyereknek pár dolgot,ami nekünk nagyon nagy segítség volt , nem tudom hogy nektek esetleg van e valaki/valakik akik tudnak valamilyen szinten segíteni. No mindegy,nem ez a lényeg. Megszületett a gyermekünk,úgy alakultak a dolgok,hogy a páromnak megszűnt a munkahelye. Nehezen talált munkát, és addig amíg munkanélküli volt, nagyon nehéz volt anyagilag,de a gyermekünknek mindent megadtunk. Szerencsére már van munkája,most úgy állnak a dolgok,hogy a kettőnk pénze,mindennel együtt ( párom fizetése,gyed, családi pótlék ) kb 180-200 E forint a bevétel,ebből a lakás mindennel együtt nyári hónapokban 70 E forint,télen kb 120 E forint. És megvan mindenünk. Nincsen kocsi,de BKV-val is eljutunk mindenhova. A gyereknek mindene megvan ami kell neki,ruhák,játékok,stb... Ráadásul fürdetőből az egyik legdrágábbat kell vegyük,mert csak azt bírja a bőre. Nekünk is meg van mindenünk,van mit ennünk mindíg stb. Szóval a véleményem szerint, ha mondjuk a bevételetek kb ennyi ( nyilván attól is függ,hogy a lakásra mennyit fizettek és hogy amúgy mik az igényeitek, stb ) meg lehet oldani,simán. Bár mondom,ez az én véleményem és nekünk megy... nem vagyunk eleresztve és sokszor meggondolom kétszer is hogy éppen mire költök,de nem szenvedünk hiányt semmiben. Nehéz manapság saját lakást összehozni,ha meg hitelezel egy lakást, ugyanannyit fizetsz a hitelre mint albérletre. Jó nyilván az más ha a saját lakásodért fizetsz havi x összeget vagy más zsebét tömöd....


És amúgy hány évesek vagytok? Mennyi kb a bevételetek, kiadásotok?

2013. máj. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Olvasom a korotokat, bocsi.. :)


Meg lehet szerintem mindent adni a gyereknek ez nem csak feltétlen pénz kérdése.

2013. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

24 évesen még bőven ráérsz,jó pár évetek van rendbeszedni magatokat anyagilag

Én addig tuti nem szülnék amíg a hó végén magunknak sincs kajára.

2013. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Mi a végzettségetek? Mennyit kerestek?

Ilyen helyzetre tényleg jól gondolod, ha nem szülsz. Változtatni kell rajta, van még időtök. Az albérlettel nincs gond.

2013. máj. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A bevételünk összesen kb 230 ezer és albérletre így nyáron kb 85-90 rezsivel együtt, télen viszont 120 ezer is lehet a fütés miatt s nincs nagy igényünk s párom néha tud kicsit üzletelni és nincs mindig az hogy hó végén nincs mit enni csak sajnos párom is olyan hogy tudja ha van nála pénz akkor ez kell meg az kell s én meg mondom neki, hogy majd ha nem lesz akkor nyávogjon... :)
2013. máj. 7. 15:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez nem olyan kevés pénz. Mármint kettőtöknek. Nekünk is ennyi az albi (2 gyerek van, ikrek) csak mi úgy oldottuk meg, hogy áltaalányt fizetünk a gázra, így télen-nyáron kb. 95-re jövünk ki.

Szerintem a párod ha ilyen, az nagy baj, mert ha 2x ennyit keresnétek, akkor azt is elköltené, mert van nála pénz. Más 200-ból nevel gyereket, úgy, hogy ugyanúgy van hitele vagy albérletre fizetnivalója. Mégis kijönnek. Persze nem zat mondom, hogy így a jó, de szerintem ti sokat költötök. Azt hittem, amikor írtad a kérdést, hogy éltek vagy 130-ból.

2013. máj. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyiből néha nincs mit ennetek hó végén, úgy hogy nincs is gyereketek akkor valamit rosszul csináltok.
2013. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
én semmit... párom ilyen .:( 2 éve vett telefont elöfizusat s háát most utolsó 2-3 hóba a számlája 60-70 ezer... és engem ez kiborit :( és persze hogy nincs én amugy nemis költök magamra egyáltalán, mindig az olcsobb dolgokat veszem meg inkább és úgy gondolom, ha mondnám neki hogy hagyja abba akkor simán feltudnánk nevelni egy csöppséget :) csak ténleg ő költekezik meg netes/online játékra költ ami bosszant s felsem vezi...
2013. máj. 7. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!