Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kéne valami megoldás (kistesó...

Kéne valami megoldás (kistesó kérdés) -tudnátok tanácsot adni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban lakunk. A kisfiamé(20 hónapos) a félszoba, elég kicsi Épp, hogy elférnek a bútorok(kombi kiságy, szekrény a ruháknak, egy kis polcos szekrény a játékoknak)

Mi a nappaliban alszunk egy kinyitható kanapén.

Szeretnénk kistestvért, de gőzöm sincs, hogyan lehetne megoldani az első sírós- sokszor szoptatós időszakot. Főleg éjjel. A naggyal össze lehetne zsúfolni egy szobába, de akkor nem fog állandóan felébredni a sírásra?- Amúgy se túl jó alvó. Legyen velünk a nappaliban? De akkor meg a férjem nem tud pihenni. Olyan a munkája, hogy nem túl szerencsés, hogyha napokig nem alszik a gyereksírás miatt... Tudom, lehet, hogy nem lesz sírós, de mi van, ha igen. Nagyobb lakásba nem tudunk menni. Vagy ezért ne legyen még egy baba? Van valami ötletetek? Akik hasonló körülmények között laknak, hogyan oldottátok meg?


2013. jan. 22. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Ilyen körülmények között nem tanácsos még egy kicsit vállalni. Elvégre már a nagyobbnak is szűkös a hely, hát még mi lesz tinédzserkorban?
2013. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzet, csak eggyel több a szoba és eggyel több a gyerek :)

A két kicsit próbáltam egy szobába tenni, de nem tudott aludni a nagy a kicsitől. Így mellém lett téve egy utazóágy és a pici abban aludt. Ha felébredt akkor már az első nyösszenésre ott voltam, így a férjem is tudott aludni. (neki is fontos, egész nap autót vezet)

A babáról nem mondanék le az biztos egy ilyen indok miatt.

2013. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok csaladban van igy, hogyha jon a kisteso akkor egy szobaba lesznek es semmi gond nincs. Meg biztos a kisfiadnak is jo lenne egy kisteso. Viszont ha rossz alvo akkor az elso 2-3 honapba meg aludhatna a pici a nappaliba. Sok sikert a tesohoz :-)
2013. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha 2 kiságytól már zsúfolt mi lesz később a nagy ágyaknál? Meg amikor íróasztal kell nekik, meg hasonlók? Én nem vállalnék még egyet, bár meg lehet oldani. Nagyot kiviszitek hozzátok, gondolom ő már nem annyira "zavaró", a pici meg ott lesz a kicsiben, így senkit nem kelt fel. Csak téged persze :)
2013. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is 1 háló van, és egy nappali konyhával egyben.

A hálóban alszunk a lányunkkal, vagyis ott egy gardrób szekrény van, két egyforma kanapé, ami nappal össze van csukva, este kinyitva, akkor elfoglalja a fél azobát faltól falig, ott alszunk 3-an.

A nappaliban van 1 kihúzható kanapé, nappali bútor, és a gyereknek kisbútorokat játékokkal.

Most jön a kistesó, én a picivel a nappaliban leszek, itt lesz a kiságy is, apa a naggyal a hálóban, íy mindenki tud pihenni!

Később majd a két gyerek megy a hálóba, mi a nappaliba a kanapéra.

A gyerekeknek ég ilyen bútort veszek majd:

[link]


Emind ketten tudnak aludni, ágyneműtarója is van, a lépcső fiókjában lehet ruhát, játékokat pakolni, a

Polcokra is játékokat.

2013. jan. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%
Ha később sem tudtok nagyobb lakásba költözni, akkor ne vállaljatok még egy gyereket.
2013. jan. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sógornőmék ugyanígy vállalták, a nappaliba volt velük a pici. A pici is már 3 éves, a nagy 6 éves. Remekül elvannak egyszobában.(azt nem tudom pontosan mióta vannak 1 szobába. )

Ők tervezik, hogy nagyobb lakásba költöznek idővel. De szóval vállalták. És nem volt különsebb gond.

2013. jan. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja és emeltes ágyuk van a gyerekeknek.

#7-es voltam

2013. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Ismerősömék úgy csinálják, hogy a gyerekek laknak a nagy szobában, és ott van napközben a család, a szülőké pedig a kisszoba. Ez addig működik, amíg kicsik, nyilván kamaszokkal már nehezebben kivitelezhető.
2013. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Nincs ezzel gond szerintem. Bár nekünk 3 szobánk van, de abból csak 2 azonos szinten. A gyerekektől nem akarok távol lenni, mert a szaladgálás tutira kikészítene éjszaka. 2 félszobában vagyunk most. Amikor megszületik a kistesó, akkor velünk lesz pár hónapig. Csak amíg sokszor szopizik éjjel. Férjemnek is fontos aludnia, de ő egyébként sem kel fel egy kis nyöszörgésre. HA meg sír a hasa miatt, akkor ki lehet vele menni a konyhába, vagy egy másik helyiségbe. A lányom szobája is csak félszoba, de később (úgy iskolás korukban) fogom csak külön tenni őket. Egyik falon a kiságy meg a leesésgátlós ágy, a másikon a pelenkázó szekrény, pelenka kuka és a szoptatós fotel. Simán el fognak férni egy ekkora szobában.
2013. jan. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!