Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni!...

Tanácsot szeretnék kérni! Szerintetek kire bizzam 2 éves lányomat, ha visszamegyek dolgozni? Mi lenne a jó megoldás?

Figyelt kérdés
Júniusban megyek vissza dolgozni,a bölcsi viszont csak szeptemberben kezdődik,remélem fel is veszik a lányomat.Júniustól-szeptemberig kell neki felügyelet.Párom nem tud rá vigyázni,ő is dolgozik,a szüleim nyugdijasok,de most mindennap rángassam be anyukámat hozzánk?Másik mamához meg el kéne cipelni mindennap-15 km-re,mert ő tuti nem jönne ide hozzánk vigyázni rá.Én meg nem szeretném a kislányomat kimozditani nagyon itthonról.Gondoltam a nagynénémre,aki itt lakik a házban,vagy a szomszéd csajra,akinek hasonló korú a kisfia,tök jól elszoktak játszani a gyerekeink és rendes a csajszi,megbiznék benne.Persze nem ingyen kérném tőle a felügyeletet.Ő még itthon marad a fiával.Hogy döntsek szerintetek?Ti kire biznátok a gyerkőcőt?
2011. ápr. 5. 06:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben a helyzetben valakit a házban lakók közül választanék, ha nekik sem gond. Vagy a nagynéni, vagy a szomszéd, így lenne a legegyszerűbb mindenkinek. Főleg ha a szomszédnak is hasonló korú gyereke van, és szívesen vállalja, akkor nagyon jó lenne, még gyerektársaság is van.
2011. ápr. 5. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Èn is helyben hagynám,ott ahol jól is érzi magát,tehát a szomszéd gyermekes anyukánál ha vállalná.-....Szerintem fogjs is.
2011. ápr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először az anyukáddal kellene beszélned,hogy ő vállalná-e a lányodat? Ha nem,akkor a nagynéni vagy a szomszéd.
2011. ápr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj ha máshol van napközben a gyerek? A bölcsiböl sem jönnek ki hozzátok, oda kell vinned.


Amúgy ahol én élek itt a napi anyukák normál gyerekfelügyeletnek számít. Itt nincsenek bölcsig, így vagy magán gyerekcsoport vagy napi anyuka.

A legtöbb napi anyuka saját maga is anyuka és bevállal a saját gyereke mellé még 1-3 gyereket. persze ehhez egy tanfolyam szükséges, elsösegély kurzus, és nagyon jól megfizetik. de ez nehéz munka elöbb gondold végig hogy mennyit fizetnél ki valakinek ezért, mert én azért jól megkérném azt hogy más gyerekére vigyázzak, mert a felelöség nagy.

2011. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért nem akarja vinni a Kérdező a gyereket sehová, mert otthon biztosítottak a körülmények leginkább (bölcsi más, mert ott kicsi gyerekek ellátására vannak berendezkedve).



Kalkuláld bele, hogy nyár, és a szomszéd anyukáék lehet, hogy vidékre mennek, vagy nyaralni, netán apuka is akkor lesz szabadságon és szeretnének együtt lenni.

Akkor inkább nagynéni, vagy anyukád, gondolom azért ő is szívesen van az unokával. Nem egy egész évről van szó, csak pár hónapról.

Akár felváltva is vigyázhatnának rá a a nagynénivel.

2011. ápr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem úgysem fog menni, hogy egyvalaki tudjon vigyázni rá 3 hónapon keresztül, érdemes lenne megosztani, 1-2-3 hét a szóba jöhető személyeknél. így a nagymamák is tudnának vigyázni rá 2-3 hetet, és nem feltétlenül szükséges egyhuzamban, lehet váltakoztatni is, így a nagyszülőknek sem olyan megterhelő, viszont fontosnak érezhetik magukat ők is. szerintem meg kifejezetten jó a gyereket nemcsak otthon "tartani", neki is szüksége van világlátásra, ingerekre. ha valamelyik nagyszülő pl falun lakik, akkor elvihetné háziállatokat nézni, stb. az ilyen korú gyerekek nagyon élvezik az ilyesmit :) kicsit macerás a menedzselés, de jobb mintha három hónapig odahaza kuksolna a gyerek.
2011. ápr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a lehetséges variációkat kombinálnám. Mindenkivel megbeszélném a problémámat és megkérdezném mennyit és mit tud segíteni benne. Aztán összeraknám, hogy ki mikor és hol tud vigyázzni a kislányra, aztán újra megbeszélném az érintettekkel. Ha kell módosítanék.

Járj sikerrel!

2011. ápr. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!