Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kéne valami megoldás (kistesó...

Kéne valami megoldás (kistesó kérdés) -tudnátok tanácsot adni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Másfél szobás lakásban lakunk. A kisfiamé(20 hónapos) a félszoba, elég kicsi Épp, hogy elférnek a bútorok(kombi kiságy, szekrény a ruháknak, egy kis polcos szekrény a játékoknak)

Mi a nappaliban alszunk egy kinyitható kanapén.

Szeretnénk kistestvért, de gőzöm sincs, hogyan lehetne megoldani az első sírós- sokszor szoptatós időszakot. Főleg éjjel. A naggyal össze lehetne zsúfolni egy szobába, de akkor nem fog állandóan felébredni a sírásra?- Amúgy se túl jó alvó. Legyen velünk a nappaliban? De akkor meg a férjem nem tud pihenni. Olyan a munkája, hogy nem túl szerencsés, hogyha napokig nem alszik a gyereksírás miatt... Tudom, lehet, hogy nem lesz sírós, de mi van, ha igen. Nagyobb lakásba nem tudunk menni. Vagy ezért ne legyen még egy baba? Van valami ötletetek? Akik hasonló körülmények között laknak, hogyan oldottátok meg?


2013. jan. 22. 14:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sok jó ötletet olvastam!

Ja, és mielőtt meggyanúsítanának, én nem pontozok le senkit:)

2013. jan. 22. 15:02
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 szoba van. Mienk a nappali, a gyerkőcé a kisszoba. 4 nm a különbség a kettő közt. Mi azon gondolkodunk, hogy úgy lehetne megoldani a második gyerkőc elhelyezését, hogy a nagyszoba lesz a gyerekeké, a kicsiből pedig a nappali (kihúzhatós kanapéval a hálónk is egyben). Kérdés ugye hogy elég-e a kisebbik szobátok mérete ahhoz hogy beférjen a nappalis bútor. Nálunk csak pici szekrény van a nappaliban, és beépített szekrényben vannak a cuccok. Szóval a nappali a gyerekeké lenne, és kb. a feléhez tetetnénk egy elhúzhatós tolóajtót/ami falként funkciónál/. Egyik felén a kicsi ágya, másikon a nagyé, és éjjelre meg van oldva a zaj gond.Apa is tud pihenni és a gyerekek is. Ha pedig nem kell a fal, csak elhúzzuk. Hát, valahogy így tervezzük. De még mi is nagyon vacillálunk. Bár így később is el tudnák választani magukat egymástól, de mégsem olyan mintha teljesen külön szobájuk lenne. Az meg azért kamaszkorban nem árt, de költözni mi sem valószínű hogy tudunk.
2013. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 2,5 év van a kettő között. Én is sokat gondolkodtam, hogy hogyan oldjuk meg. Kislányom szintén rossz alvó, ráadásul öcsike születésekor kezdtük a bölcsit is. A két gyerkőcöt végül egy szobába raktam. Az első héten felkelt a lányom a sírásra, de utána megszokta. Sőt még nyugodtabb lett éjjel, mint a kistesó születése elött. Inkább én mentem be hozzájuk aludni. Én hagytam apukát aludni.
2013. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!