Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól meggondolod, mit mondasz...

Jól meggondolod, mit mondasz a gyerekednek?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 2. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Én az elsőt, vagyis a dádát mondtam neki kiskorában, de a többit nem. Magamtól is van annyi eszem, hogy ne zsaroljam, és ne szégyenítsem meg a gyerekemet.
2013. máj. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Mégis mi baja lesz attól, hogy dádá lesz? Le lehet pontozni, de akkor sem fogom soha az életben megérteni, mióta okozunk örökre szóló lelki sérülést a kisgyereknek attól, hogy a kezére csapunk. (Mert az elmúlt évezredekben eddig kivétel nélkül minden ember lelki sérült volt, ugye.)

A többit én sem mondom, de egyetértek az előttem szólóval, ehhez elég a józan paraszti ész.

2013. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyszer a boltban egy nő lebutázta a lányomat, pedig csak megfogott egy almát. Egyből elborította az agyamat a harci ideg, de kulturált maradtam a körülményekhez képest. Higgadtan elmondtam a hölgynek, hogy igaz már 20 hónapos a lányom, de azt még sose hallotta tőlem, hogy buta, hanem azt szoktam mondani neki, ha helytelen dolgot művel, hogy: ilyet csak a buta gyerekek csinálnak, te pedig nem vagy az.

Ja egyébként a cikket nem nyitottam meg, csak ez a történet jutott eszembe a kérdésedről.

2013. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a dádá volt nálunk és a rossz voltál is... utána igyekszik kijavítani amit tett és kérdezi hogy jó volt-e? Olyankor megdícsérem, hogy most nagyon jó volt és nagyon ügyes mert kijavította a hibáját..


3 évesem van, egysze játszottunk angry birds-el és mondtam magamra hogy de béna vagyok azóta ha valamit elront már mondja is hogy én béna... szegényem...

Viszont tesóméktól meghallotta, hogy buta és azóta a butát emlegeti ha valamit elront vagy az apja rászól (ott bevett szokás náluk, hogy a gyerek buta vagy ha nagy bajt csinál hü.lyegyerek...) a kislányra meg megsértődnek ha az mondja rájuk hogy "üle" vagy "butta" mikor fegyelmeznék, akkor szájon akarják vágni állandóan.... Pont egy hete szólalkoztunk össze... mondom tökéletesen igaza van a gyereknek, mert ugyanúgy véleményez titeket, mint ti őt ha Ti olyat csináltok ami "nem tetszik neki" (hogy most éppen jogosan fegyelmeznék)...

2013. máj. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Igen, mindig átgondolom, hogy beszélek a gyerekekkel, mivel óvónő vagyok, tudom, hogy a szavaknak súlya van. Azonban az első "dádá lesz" kifejezést nem is nagyon értem. Én például szoktam mondani (saját nem, mivel még pociban úszkál), hogy "megharapom a fülét annak, aki pl. lökdösi a másikat!". Nem látom, hogy a gyerekeknek traumát okozna a dolog, főleg, ha a szó lehető legszorosabb értelmében nézzük, én fülek harapását helyezem kilátásba (még ha úgysem tenném meg...), ergo az is agresszió (lehetne, ha megtenném). Szerintem, ha szabad véleményt mondanom, kicsit túlzásba visszük a gyermekek lelkének védelmét. Ők sokkal, de sokkal megrázóbb dolgokat mondanak egymásnak, kegyetlenül tudják bántani egymást, ha akarják. Persze, természetes, hogy szeretet megvonásával, szülő elvesztésével, a gyerek leminősítésével nem szabad dobálózni (mint ahogy írták is a többi szerintem, kifejezetten szélsőséges, de reális példákban), de azt hiszem, egészséges lelkületű szülő nem fog olyat mondani a gyerekének, hogy "nem szeretlek, ha ezt és ezt csinálod", hiszen ez kőkemény érzelmi zsarolás.
2013. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az,hogy azt mondod ráütök a kezedre, a fenekedre ha nem hagyod abba,és esetleg meg is történik ha figyelmeztetés ellenére folytatja nem okoz semmilyen sérülést,viszont következetesek vagyunk.Az olyasféle érzelmi zsarolás,hogy anya nem fog szeretni vagy elmegy az viszont nekem nem fér bele,az érzelmi zsarolást elítélem tapasztalatból tudom mennyire szörnyű az,viszont ha semmi nem használ akkor néha egy popsira kézre csapás belefér,lehet ha egy nagyon nyugodt angyal gyerekem lenne akkor nem kéne,de egy önfejű,makacs,eleven kisfiúnál elengedhetetlen.
2013. máj. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezek közül egyiket sem mondtam/mondom. Zsarolni alapból nem szabad, ne azért csináljon meg valamit, mert én érzelmileg (vagy máshogyan) zsarolom. Ez fordítva is igaz, imádok a gyerekemnek játékokat venni, de nem dicséretként, soha nem mondom azt, hogy ha jó leszel, akkor kapsz valamit. Hiszen ne a beígért ajándék miatt viselkedjen szépen. AZt pedig már nagyon sok helyen olvastam, hogy ha csúnyán viselkedik, soha ne becsméreljük, soha ne mondjuk, hogy ő rossz, hanem hogy rosszat csinált. Óriási a különbség a kettő jelentése között.
2013. máj. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!