Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Reális dolognak tartod, hogy...

Reális dolognak tartod, hogy valaki büszke arra, hogy szülésznő, vagy pedig inkább szégyelnivalónak éreznéd?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 29. 14:32
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

úgy látom valaki itt nagyon a szülésznők ellen van,hogy így lepontozza az összes választ.

megnézném az illetőt ő hogyan állná meg a helyét egy szülésnél. :/

2013. ápr. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 zabmester ***** válasza:
64%

Nem hogy azt nem értem, hogy mi szégyellnivaló nincs ezen, de azt sem, hogy miért ne lehetne rá valaki büszke.

Mindenki büszke lehet a foglalkozására, ha jól csinálja, a takarítónő is, a fizikus is, a tanár is, a manikűrös is, akárki. Illetve mindenki egész nyugodtan büszke lehet a foglalkozására, aki valamilyen téren segít más embereknek.


Természetesen lehetnek pocsék szülésznők is, mint ahogy minden más szakmában is vannak olyan emberek, akik nem oda valók, de amelyik szülésznő jól végzi a munkáját, emberi módon bánik a páciensekkel, az joggal lehet büszke a munkájára.

2013. ápr. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 zabmester ***** válasza:
64%

Egyébként az, hogy valaki nem csinálná azt, amit te, még nem biztos, hogy azt jelenti, hogy lenéz. Mármint szerintem én sem lennék szülésznő, pedig szép szakma, de nem hiszem, hogy én alkalmas lennék rá, meg nem is nagyon szeretek ilyen véres dolgokat látni.

Én pl. szociális munkás vagyok, voltam gyakorlaton hajléktalanszállón is, arra is sokan mondták, hogy nem bírnák, mert aztán vannak ott szagok, meg miegymás, engem ez nem zavar, el bírom viselni. De nem hinném, hogy aki azt mondja, hogy nem bírná, az azért mondja ezt, mert lenézi a foglalkozásomat.

2013. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
38%
Attól függ hogy végzi az illető a munkáját. Ha jól, akkor jogos a büszkeség, ha rosszul az nagy szégyen. Ennél a munkánál nagyon nagy a szórás hozzáállásban és szakértelemben is.
2013. ápr. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
64%

Nem, hogy reálisnak, hanem alapvető elvárásnak gondolom,hogy aki emberekkel, gyerekekkel (élet kezdeténél segédkezel, már eleve ez egy csoda) foglalkozik az elhivatott legyen és naná, hogy büszke legyen a szakmájára.

Szóval csak annyit tudok mondani, hogy ez a normális és abszolút egészséges ahogy gondolkozol. Aki erre fújog, az a cikis kettőtök közül

2013. ápr. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Sok szülésznőt ismerek, és úgy gondolom megérdemlik, hogy büszkék legyenek magukra. És nem tudom miért kellene szégyellni?! Én is rengeteget vacilláltam, hogy szülésznő legyek-e vagy védőnő, én az utóbbi lettem... Szerintem csodálatos hivatás...
2013. ápr. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Kistál_és_a_bor válasza:
0%
Egyetlen "pfúújj"-olás nem komoly ok a szégyenérzethez..!
2021. márc. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!