Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudtok szülésznőt Regensburgba...

Tudtok szülésznőt Regensburgban, olyat aki magyarul is tud?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász sem ártana


köszi



2012. dec. 15. 16:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Eléggé kizártnak tartom.


Az ottani orvos-, illetve szülésznö névjegyzékben nincs olyan, akinek magyar neve lenne.


Németországban nem igazán van magyar vagy magyarul tudó orvos, akik idejöbbek, azokat legfeljebb segédorvosként veszik fel kórházak.

2012. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyi idös terhes vagy?

Egyáltalán nem tudsz németül?

2012. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

elsö jó nagy butaságot írt.

Bizony jó nagy számban vannak magyar orvosok németországban. ès nem csak aszisztens orvosként hanem még stacion orvosként is. Ès szerintem minden területen.

én is németországban szültem, és azt veszem észre hogy minden környéken van magyar nögyógyász. szülésznö már kevésbé lehet, mert ök viszont teljesen más képzést kapnak mint magyarországon, itt a bába és a védönö ugyan az, de elképzelhetö hogy itt tanult vagy átképzett magyarok is vannak.

viszont orvos lehet a közeledben. próbáld felvenni más kismamákkal a kapcsolatot ott a környéken hátha valaki magyarnál szült.

2012. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tuti, hogy van, csak meg kell találni őket


Kedves második, te mire is válaszoltál? nem mindegy hogy hány éves vagyok? Életkortól függ az, hogy van-e orvos?


Szóval igen, épp ezért írtam ide is, mert gondoltam hátha "portyázik" itt egy regensburgi kismama :)


köszi

2012. dec. 15. 16:51
 5/12 A kérdező kommentje:

bocs, elnéztem amit írtál kettes válaszoló, ne haragudj.

22 hetes terhes leszek mire kiköltözünk, épp pakolunk.

Nem tudok németül, angolul tudok.

2012. dec. 15. 16:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha tudsz angolul, akkor nem sok gondod lesz, mert a szülésznök is meg az orvosok is átalában tudnak angolul.
2012. dec. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

de annyira nem tudok és nekem magyar orvos kell.

nem ismerem a nőgyógyászati szavakat

2012. dec. 15. 20:19
 8/12 anonim ***** válasza:

3-ik vagyok.

gondolom férjed tud jól angolul vagy németül, ne izgulj nem lesz gond a német orvossal sem.

Mikor terhes lettem az elsö lányommal már beszéltem valamennyire németül, de azért a szakszavakat én sem tudtam. aztán hamar bele jöttem, kb a 2-ik vizsgálat után mar mindent tudtam.

nagyon rendesek az orvosok, mindenhol úgy kezelnek mint fizetö vendég, mert ugye itt több biztosítos rendszer van és ök a paciensböl élnek.

Vizsgálatra úgy is praxisba kell járnod azt a korházban nem csinálják meg. ritka az olyan orvos akinek praxisa is van és korházban is dolgozik, habár azért akadnak, de attól még nem tuti hogy ö lesz ott a szülésednél. az egyszerü szüléseket amúgy is aszisztens orvosok vezetik le.

Szóval ne izgulj minden menni fog, és lehet hogy jobban is jársz német orvossal.

2012. dec. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia


köszi. a férjem nagyon jól beszél. Nem a is doki a legfontosabb, de szeretnék ha lenne szülésznő akit azért értek. a férjem nem lesz bent végig, ezért ragaszkodom hozzá, talán szerencsém lesz és sikerül megszerezni egy magyar szülésznő számát.

Ti rég éltek kint?

2012. dec. 15. 21:38
 10/12 A kérdező kommentje:

szóval tud valaki a kérdésemre válaszolni?


nem angol, nem német hanem olyan kell aki magyarul is tud.


Van ilyen, csak gondoltam megpróbálom itt is, hátha

2013. jan. 4. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!