Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted a mai világban...

Szerinted a mai világban korai gyermeket szülni 24 évesen?

Figyelt kérdés
Ha igen,miért? Ha nem,miért?
2013. ápr. 20. 21:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Kisebb az esély a komplikációkra. Nem 40 évesen kell gyereket nevelni. És a testvéreit is valamikor meg kell majd szülni. Első gyereknek szerintem nem korai. Ha az embernek van megbízható munkája, lakhatása, párja akkor jöjjön.
2013. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
nem, mert nem számít a kor, minden attól függ te hogy érzed !
2013. ápr. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Számomra akkor korai a gyerekvállalás, ha nem áll mögötte érzelmi és anyagi biztonság. Nem kacsalábon-forgó palotára gondolok és milliókra, hanem normális létbiztonságra, és olyan felelősségteljes szülői kapcsolatra, ahová szeretetbe és nyugalomba születhet egy baba.

Ezek pedig nem csak korfüggő.


Én 24 évesen nem tartom korainak, ha a fent említett tények megvannak.

2013. ápr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ez teljesen egyedi.

Nekem az lenne, mert jelenleg pont 24 évesen nappalis egyetemre járok. Mondjuk én soha nem akartam 30. előtt szülni.

2013. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%

23 éves vagyok, 23 hetes babás. 24 éves leszek, mikor szülök. Szerintem, nincs probléma ezzel a korral, teljesen egészséges időszak ez a gyermekvállalásra, hiszen biológiailag adott minden, és ha netán probléma merülne fel, bőven van idő arra, hogy orvosolhassák, netán hosszabb hogy kezelést kapjunk, hiszen ilyenkor még minimum 10 évünk van még. Szerintem, normális esetben egy 24 éves nő szellemileg is érett lehet a gyermekvállalásra, normál esetben fizikailag is egészséges. Persze, felmerül a kérdés, hogy 24 évesen manapság megteremthető-e az érzelmi és biológiai háttér mellett, az a pénzügyi és egzisztenciális minimum, amire az ember lánya és fia nyugodtan vállal gyermeket. Ez ugye megint az a helyzet, hogy van, aki szerencsés, és mindent megadhat, amit csak akar (az valószínű, később is megtehetné), van, aki becsülettel fel tudja nevelni, nem fényűzésben, de becsülettel! És vannak, akiknek sajnos nem adottak a körülmények iskola, munka vagy egyéb okok miatt. Persze, itt megint felmerül a kérdés, hogy 24 évesen milyen kapcsolatba érdemes gyermeket vállalni. A párommal mi 6,5 éve vagyunk együtt, szerintem, ilyen távlatban már lehet. (Persze, nem az együtt eltöltött idő, hanem a minőség számít... :)) De véleményem szerint, szerencsés helyzetben lehetséges és nem korai ilyenkor gyermeket vállalni.


23 hetes km

2013. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
ez egy soktényezős dolog (anyagiak, lelkiekben felkészültél-e, párkapcsolati stabilitás, stb), így csak a kor alapján nem lehet igent v nemet mondani. nekem pl korai lett volna, mert még egyetemre jártam, művészeti suliba, ahol nem lehetett halasztani és kollégiumban laktam. de van, aki meg 24 évesen már évek óta dolgozik és évek óta összeköltözött a pasijával, megvolt az esküvő és anyagilag is rendezett körülmények között élnek. annyi a közös a két szituban, h mindkettőben 24 éves a nő...
2013. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
27%
Igen sok mindent befolyásolja, mondjuk amikor jönnek az ehetek konzerv ananászt terhesen, meg hasonló gyöngyszemek, akkor nem hiszem, hogy a kora miatt van.
2013. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi? Egy ilyen kerdes, mint a gyermekvallalas leszukitheto a korra?
2013. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
49%
Gyerekvállalás nem a kortól függ :) Nagyon sok más szükségletek megteremtésén van a lényeg,sok lenne felsorolni is,de ha meg vannak a megfelelő körülmények,szeretitek egymást a pároddal,nagyon jó apukának találod a gyermeked számára(és ahogy irtam még sok más),akkor nem korai,ha lelkileg is fel vagy készülve.21 éves 20hkm
2013. ápr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%

Én 24 évesen szültem,ennek 3 hónapja.Saját lakásunk van,autónk,hitel nincs,mindketten dolgoztunk előtte,

szeretjük egymást és nekünk ennyi elég is volt ahhoz,hogy a baba mellett döntsünk.Nem terveztük,csak becsúszott,de úgy gondoltuk,hogy ilyen körülmények mellett vállalhatjuk őt.Havi 350 ezer a bevételünk.

Én úgy gondolom,hogy nem korfüggő a gyermekvállalás,hanem inkább az hogy meglegyenek a körülmények a tisztességes felneveléséhez,és szeretet vegye körül!

2013. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!