Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fél mindenki attól,...

Miért fél mindenki attól, hogy második vagy harmadik gyermeket vállaljon?

Figyelt kérdés
Tényleg ennyire nehéz lenne iskoláztatni a gyermekeinket? Gondolok itt pl egyetemre.

2013. ápr. 13. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz kérdés, ma már sokkal nehezebb bejutni egyetemre. H
2013. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok véletlenül elküldtem, ez lemaradt.

Ha nincs nyelvvizsgája elég nehéz ha mégis bejut nélküle akkor diploma megszerzéséhez 3. év múlva kell. Nekem pl a nyelvek nem igazán ment soha így külön tanárhoz is kell járnom még pluszba a nyelvvizsga díj mellett. Fizetősre járok így sem szociális sem tanulmányi ösztöndíj nem jár.

A tandíjam 3. éves képzésben 750. ezer Ft. Helyi egyetemen tanulok, így plusz kollégium szerencsére nem kell.

2013. ápr. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Én ezt is értem.

Azt is tudom, hogy nem mehet mindenki külföldre azért, hogy egy minimális életszínvonalat tudjon a családjának biztosítani.

De mondjak le a gyermekvállalásról azért, hogy megóvjam az élettől???

2013. ápr. 13. 20:40
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem nem kell lemondani. Két átlagos kereset mellett szerintem azért két gyerek simán vállalható.
2013. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Én kevés olyan párt ismerek, akik egy gyermeket akarnak, s nem akarnak tesót.

Nálunk a harmadik baba jön, tervezetten ennyi is marad gyermekszám.

2013. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A kérdés abból fakad, hogy ma megkérdezte a nővérem, hogy tutira szeretnék-e harmadik babát.

Nem volt sem sértő, sem bántó a mondandója, csak hogy a mai magyar világban minden drága. Neki még nincs gyereke, de már azon gondolkozik, hogy nem vállalnak második babát az anyagiak miatt.

2013. ápr. 13. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig ez nem a tesód hibája hanem az emberekké. Itt is olvasok olyanokat, hogy egy gyerekre havi 70-80. ezreket költenek, és ezt úgy írják mintha egy gyereket havi ennyiből lehetne csak nevelni. Amíg nincs gyerek lehet elhiszi ezeket, és arra gondol, hogy havi 150. ezre nincs két gyerekre.

.

2013. ápr. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nővérem tudja ezeket, mert sokat beszélgetünk és tudja, hogy mi mennyibe kerül. Vannak kolleganői kicsi gyerekkel és nálunk is 8 hós a kicsi. Tudja jól, hogy tőlem mindent megkap majd ingyen.Csak ő vezető beosztásban van és a gyed mérföldekkel kevesebb lesz, mint a fizetése. Van 2 hitele és azokat fizetni kell akár gyeden van, akár dolgozik.

Nem is a kisgyerekes időszakra gondolt, hogy sokba kerül, hanem a fősuli/egyetem. Mert a sógornője most egyetemista és neki meg a párjának kell segíteni őt anyagilag, mert apósék nem bírják anyagilag.

2013. ápr. 13. 20:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!