Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi a havi bevételetek és...

Mennyi a havi bevételetek és ebből mennyit költötök a gyerekre/kekre (mennyi idős/ek? ) Mennyi megy el kajára? Albérletben laktok vagy sajátban? Van hiteletek?

Figyelt kérdés
Ami még fontos, merre laktok? És mit dolgoztok?
2013. ápr. 11. 12:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ki lehet jönni, két gyerekre kapsz 26.600 Ft családi pótlékot is és családi adókedvezményt is, gyerekenként 10 ezer forintot. Ez még plusz. De csak akkor vállaljatok gyereket, ha az anya jogosult lesz tgyásra és gyedre.
2013. ápr. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Igazából a páromnak 110 ezer a fizuja, én pedig nagyjából 115 ezret kapnék (1 gyerek után), egy netes kalkulátorral számoltam,hogy kb.ennyi lenne a gyed+családi, tudom, a tgyás több, de ha ha jól tudom, csak fél év, szóval azt nem is vettem most figyelembe. De persze addig még változhat, mert lehet több lesz a fizuja páromnak, vagy a gyed lesz picit több, úgysem idén lesz már. :(

Úgyhogy nyilván most több a bevétel. :)

Van 15.000 hitel, 5.000 megtakarítás, kb.55.000 (rezsi, telefonszámlával, biztosítással, de ebben nincs fűtés)+ 2 autó fenntartása(biztosítás, tankolás)+tüzelővásárlás...és még a kaját nem is számoltam, meg semmi ruha, cipő, tisztítószer, egyebek, különleges kiadások, esetleg luxus? Ezekre nem tudom, mennyi megy el... :( Most spórolunk, amennyit tudunk, de ha gyerkőc lesz, akkor nem szeretnék a kaján spórolni, meg hát neki is kell sokminden...Vélemények? Mondjuk nem kérdés, akarunk gyereket, de célszerű lenne a páromnak új munkahelyet keresni, nem?

2013. ápr. 12. 19:52
 23/26 anonim ***** válasza:

Én csak 1 autót tartanék fent, ilyen kereset mellett, ha 2 autó van, az hatalmas kiadás és luxus is.

De 1 gyereket vállalnék.

2013. ápr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

115 ezer gyedet úgy kapnál, ha max gyedet kapsz. Ahhoz jelenleg bruttó 196 ezer forintnál magasabb kereset kell.

Azt mondtad, hogy fix 225 ezer a bevételetek, a párod 110 ezret keres. Akkor kb. te is ennyit kapsz, ebből nem nagyon lesz 115 ezer gyed még adókedvezménnyel sem.

Párod kereshet új munkát, nem tudom mi a szakmája. De semmiképp ne mondjon fel a munkahelyén, mert nagyon nehéz munkát találni és a legtöbb helyen minimálbért adnak, ha nincs diplomája a párodnak.

2013. ápr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem, félreértetted, most több a bevétel, ennyi lenne. Most spórolunk is ezerrel, hogy majd mindent megvegyünk, ami nagyobb kiadás.Lakást is át kell majd alakítani, stb...Mondjuk fog maradni tartalék, de ahhoz majd nem szándékozom hozzányúlni, ha nem végszükséglet.
2013. ápr. 15. 14:02
 26/26 anonim ***** válasza:

Havi bevételünk 315-340ezer között mozog,én már gyeden vagyok.

A kislányunk egy éves,kb havi 30ezer forintot költünk rá.

A lakbér 58ezer forint/hó,hitelünk nincs,saját autónk van.

Tervezünk saját lakást venni.

2013. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!