Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted milyen körülményekre...

Szerinted milyen körülményekre lehet felelősségteljesen gyermeket vállalni?

Figyelt kérdés

Ezek alapján:

kor,végzettség,munkában töltött idő,házasság,kapcsolat hossza,saját ház,albérlet,szülőknél lakás,minimum havi bevétel

esetleges megtakarítás,ha igen,mennyi


2013. márc. 30. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Akkor amikor késznek érzed magad a szülővé válásra.


Én így szültem: férjemmel kapcsolatunk 4. évében, 30 évesen albérletbe minimálbérrel, 0 Ft megtakarítással, de ha vártunk volna sem lett volna jobb az anyagi helyzetünk.


Boldog vagyok, hogy megszületett a gyerekünk, sosem az anyagiakat néztem az életben, hanem az emberi értékeket, ebben pedig nem szenvedünk hiányt.

2013. márc. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Manapság már szerintem nem léteszik az hogy megfelelő időpont a gyerekvállalásra.Bármi közbejöhet.A végzettségnek nem értem mi köze van a gyerekvállaláshoz.Mi a párommal 4 év együttélés után vállaltunk gyereket a ház a páromé,hitel van rajta,megtakarításunk nem volt mindketten dolgoztunk havi bevételünk kb 280ezer forint volt kettőnknek,aztán a terhességem vége felé leépítés volt a párom munkahelyén én meg már nem tudtam sokáig dolgozni.Nehéz volt az a fél év míg sikerült munkát találnia de nem haltunk éhen,nem kapcsolták le semminket a babának is megvolt mindene(köszönet a család és a főnököm segítségéért)Én amikor tudtam mentem dolgozni és ma is megyek ha hívnak mert még nem teljesen másztunk ki a gödörből de nem panaszkodom.Mindenesetre úgy nem vállalnék gyereket ha nem lenne munkám és a szülőknél laknánk.Mindketten szakmunkások vagyunk.41F és 27N.
2013. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Én azt mondom, hogy az esküvő után jöhet a baba. Nem vagyok vallásos, nem tudom miért pont ehhez kötöm. De nekünk esküvő előtt eszünkbe sem jutott a baba, és esküvő után egy reggeli beszélgetésnél eldöntöttük, hogy akkor mától nem védekezünk. 2 év munka viszony, fix lakhatás (albérlet, saját, szülők stb.) mindegy csak olyan hely legyen ahol gyerekkel is lehet maradni, és 20 évtől fel felé. Ezek szerintem a minimumok amiknek meg kell lenniük.
2013. márc. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Stabil párkapcsolat, szerintem hosszú távon ez a legfontosabb. Így visszatekintve legalábbis erre volt a leginkább szükségünk.
2013. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Stabil párkapcsolat, szeretet, vágy a gyermek után - ezek kellenek. A többi majd meglesz. Két gyereket szültem albérletbe, a harmadik már sajátba született, de van rajta egy kevés hitel. Most már van némi megtakarításunk, még nem sok, de ha eddig vártam volna, nem lehetne három gyönyörű gyerekem. Nem ezen múlik.
2013. márc. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Akik mindenkit lepontoztak miért nem írják meg, hogy a minimum az 5 szobás hitelmentes ház, a minimum havi bevétel 1 millió körül van, stabil, kiépített karrier... Mert gondolom azért lett mindenki lepontozva, mert nem az anyagiakat emelte ki ELSŐSORBAN...


Mi 4 éve voltunk együtt, mikor született az első fiunk, stabil munkahellyel, közepes keresettel, megtakarítással, viszont albérletbe szültem, sőt most a második gyerek is albérletbe érkezik. Felelőtlenek vagyunk? Lehet....

De nem hónapról hónapra élünk, szaporítjuk a megtakarításainkat, hogy minél kevesebb hitellel tudjunk házat venni majd.

Az én véleményem szerint az sem felelősség teljesebb nálunk, aki minimálbérre vett fel sok-sok milliót 30 évre, és itt irogat minden hónap 30-án, hogy mikor jön már a családi...

2013. márc. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont az utólsónál....

Egyébként sokan a lepontozók közül meg se születtek volna, ha az ő szüleik is így gondolkodtak volna annak idején... Vagy itt mindenki palotában született és magánrepülővel hordták óvodába? Akkor viszont nem értem, tényleg miért van kiírva minden hónap elején legalább tíz különböző formában, hogy megjött-e már a családi pótlék.....

2013. márc. 31. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a mi példánkat nézem, akkor semmilyen feltétel nem volt optimális a gyerekvállalásra, mégis egy boldog család vagyunk :)

9 hónapja voltunk együtt, amikor véletlenül terhes lettem a fog.gátló mellett. Tehát stabilnak nem volt éppen mondható a kapcsolat és a vágy sem volt meg a gyerekre :)

Mindketten a szüleinknél laktunk még, én hónapról-hónapra éltem, mert a kocsihitelemet nyögtem, a többit pedig elszórakoztam. A párom akkor egy 3 milliós motort vett, amivel hétvégente túrázni jártunk, de szerencsére neki volt egy kis megtakarítása.

25 évesek voltunk akkor, középfokú végzettségünk van, én pedig akkor kezdtem egy új melóhelyen, vagyis ilyen alapon nekünk kb. a Taigetosz alján lett volna a helyünk, már a mai felfogás szerint :)

De itt vagyunk, immár 4-esben, saját gyönyörű 90 nm-es lakásban (1,5 év hitel van még rá), van 2 autónk (igaz, az enyém céges) és havi fél milliós bevételünk, mert én is dolgozom már 1 éve (ott, ahol a terhességem előtt kezdtem).

És persze szeretjük egymást és a gyerekeket, vagyis egy boldog család lettünk :)

2013. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ez is olyan fura. Van olyan 15 éves aki a legnagyobb nyugalommal szüli meg a gyerekét és mégse kell nélkülözniük, senki nem lesz beteg. Én meg olyan szinten félek a felelősségtől. Már a pénz beosztása is elég nagy teher nekem. Eléggé félek a bizonytalanságtól, hát még hogy egy kisember élete függ tőlem...

Néha eszembe jut h jó lenne 30 éves koromra egy baba, házasságban, végzettség nem számít ha van biztos munkahely, akár albérletbe, ja persze megtakarítással de elképzelhetetlennek tartom. Nem a külső körülmények a legfontosabbak, hanem a felelősségvállalás, hogy ki mennyit mer.

2013. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!