Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen idióta a legtöbb...

Miért ilyen idióta a legtöbb kamasz?

Figyelt kérdés

Itt nem arra gondolok, hogy lázadnak, isznak stb, mert bár nem túl jó, megszokott.

A szexhez mért hülyék? Mindegyik azt gondolja milyen okos, felvilágosult, nincs mit mondani neki. Erre naponta 5- ször olvasni kérdést vagy ebben, vagy a"szerelem, szex" kategóriában, hogy "nem mentem el benne, lehet terhes?" "együtt voltunk nem jött meg, ed a barátom nem élvezett el, teherbe eshettem?" "a megszakítás mért nem védekezés?" "nem is volt előváladék, akkor teherbe eshetett?"

Fiatal vagyok, én is fiatalon kezdtem a szexuális életet, anyámékkal nem igazán beszélgettem róla, de tudtam, hogyan lesz a gyerek, elmentem könyvtárba, olvastam, és tudtam vigyázni. És eszembe sem jutott volna ilyeneket kérdezni báritől.



2013. márc. 28. 19:00
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

40 vagyok, az én fiatal koromban a Veres Pali bácsi válaszol rovatot nézegettük - és röhögtünk rajta. Pl.: az esemény utáni tablettáról azt tudták, hogy az vegye be aki alul van, a fiú volt alul, és ő vette be....


Hát, átlagban a fiatalok nem lettek tájékozottabbak ezen a téren.. :-S

2013. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem változott, csak azért tűnik úgy, hogy hülyébbek, mert az interneten bárki írhat. Viszont az biztos, hogy korábban kezdik. Tisztelet a kivételnek. Engem elkeserít.
2013. márc. 28. 19:10
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én ugyan kamasz vagyok, de engem is elkeserítenek a kortársaim. szerencsére ezt a réteget elenyésző százalék építi fel, mégis sajnos a csapból is ők folynak, mert nyilván ők tesznek fel kérdéseket (egyébként a kommentekben is megkapják a magukét, teljesen egyetértek, miért szexel az, aki hülye), és az ő hírük jut el a felnőttekhez. engem nagyon alaposan felvilágosított az édesanyám, nem jött zavarba, és ezért nagyon hálás vagyok neki. általában én informáltam az ilyen helyzetek előtt álló barátnőimet, nem is történt semmi baj. sajnos gyakran látom a felvilágosítás hiányát, amikor sok szülő (őszinte tiszteletem a kivételnek, erről tényleg nem könnyű beszélni) teljesen elzárkózik a téma elől, hogy "majd az iskolában..." hát sajnos az iskolában sincs túl sok ilyen jellegű ismeretterjesztés. igen, hogy a babát nem a gólya hozza, azt megtanuljuk, és esetleg egy fiatalabb, merészebb biológiatanár bevállalja felvilágosító órára a banán+óvszer kombinációt, de őket gyakran megszólják a konzervatív szülők, és félnek a következményektől, ami teljességgel érthető. az iskolai felvilágosításon ilyenekről nagyon gyakran nem esik szó, ami szerintem nagyon rossz, hiszen sok kamasz nincs olyan helyzetben, hogy a helyes védekezést megtanulják a szüleiktől. nálunk is abból állt a felvilágosító óra, hogy ne használjunk tampont, ha nem feltétlen szükséges, nincs semmi baj a távozó vérrel, nem kell tőle félni, és a védőnő elolvasott egy cikket az im-ből.

a másik rossz dolog, hogy a szülő-gyerek közti ilyen terű kommunikáció vagy teljesen hiányos, vagy erőltetett mosolyokban és zavarban lévő habogásokban kimerül, és ha ne adj isten baj történne, mert sajnos történhet a legnagyobb odafigyelés mellett is, a legtöbb kamasz nem mer szólni a szüleinek, félve a kiabálástól, őrjöngéstől, ami a legrosszabb reakció abban a helyzetben. és ez megnyitja a kaput az ilyen kérdések felé.

nem mondom, hogy nincsenek megfelelő felvilágosítás mellett is felelőtlen kamaszok, rájuk csak a fejemet csóválom sok társammal együtt, és nem értjük, hogy lehetnek ilyen idióták. de erre mondják: aki hülye, az meg is érdemli...

2013. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én minden ilyen kérdésnél keresném a szülők felelősségét is. Akár cikinek tartja a gyerekem, akár nem, én bizony leültetem és elmondom neki, amit tudnia kell. Ő túléli, még ha le is ég a feje, mert tiniként ez ciki, de nem leszek nagymama 40 évesen, ő meg nem szed össze semmit...
2013. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt sem értem, miért olyan ciki leülni a szülőkkel.... Szóval, ha nem egy prűd, konzervatívabb szülőről van szó, akkor simán lehetNE vele beszélni. Abban maximálisan egyetértek, hogy bizony a szülőnek is nagy a felelőssége a dologban. De ez nem tinikorban kezdődik. Sokkal korábban. És ha egy gyereket azzal etetnek pl, hogy "a gólya hozza a babát", vagy tabuként tekintebek a szexre, akkor biztos nem mer majd kérdezni a későbbiekben sem.
2013. márc. 28. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!