Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nem érti meg a legtöbb...

Miért nem érti meg a legtöbb kamasz hogyha butaságot csinál azzal csak magának árt és nem biztos hogy kapni fog egy újabb esélyt az élettől. Hogy a felelőtlenségükre akár a jövőjük is rá mehet?

Figyelt kérdés
Tiszában vagyok vele hogy ez nagyban a szülők felelőssége is de nem lehet mindent rájuk fogni. Egy 16 17 éves kamasznak már bizonyos dolgokkal tisztában kell lennie. Pl arra hogy az óvszer nem játék és nem kísérletezgetünk a szexel mert az nem játék és bármikor megeshet egy nem kívánt terhesség. Hogy a drogok és az alkohol lehet menőnek tűnnek de egyáltalán nem azok. Mindenkinek csak egy élete van és azt az egyet nem kéne elpazarolni mert egyszer túl késő lesz és már nem lesz vissza út. A tetteinkért felelősséggel tartozunk. Miért nem fogják ezt fel a felelőtlen kamaszok?
2011. júl. 27. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Előre bocsátom, hogy én NEM tartozom az felelőtlen, önpusztító kamaszok közé, de megpróbálok az ő fejükkel gondokozni.

'Mindenkinek csak egy élete van és azt az egyet nem kéne elpazarolni' -> Hát épp ez az! Szerintem úgy érzik, elb*sszák az időt, ha nem próbálnak ki mindenféle baromságot. Nem akarnak kimaradni semmiből, ki szeretnék élni magukat, mire a családalapításra kerül a sor. Ilyen egyszerű az egész.

2011. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Lehet csakhogy ha így pusztítják önmagukat nem fogják megérni azt a kort mikor eljön a család alapítás ideje. Vagy éppen fordítva már nagyon fiatalon tapasztalják.
2011. júl. 27. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
Gondolom, nem veszik komolyan az ilyesmit és azt hiszik, ők nem lehetnek függők és velük nem történhet semmi.
2011. júl. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Le lehet pontozni,de szerintem egyszer élünk, hadd éljek már jól.[persze mértékkel!]
2011. júl. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Kamaszkorban az ember halhatatlannak és sérthetetlennek tartja magát.Akkor nő föl igazán egy gyerek,amikor megérti,h nem fog örökké élni,és a rossz dolgok nem csak másokkal eshetnek meg.
2011. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

17:58, pont erről beszéltem második válaszomban. Első/második voltam.

(Ez a kérdezőnek szólt.)

2011. júl. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Életünk során első alkalommal épp kamaszkorban fogjuk fel, hogy nem fogunk örökké élni. Addig jobb esetben "nagymamát elvitték az angyalok" - ez a max. tapasztalat a halállal kapcsolatban. A kamaszévek alatt ismerik fel általában a fiatalok, hogy hol a határ - épp ezt feszegetik a felfokozott életvitellel. Ilyenkor foglalkoztatja őket az öngyilkosság is, mint lehetőség. Akit egészséges értékítéletre neveltek, az átesik ezen, túléli ezeket az éveket :D


De látod, Amy Winehouse rajongói is inkább összeesküvést és gyilkosságot feltételeznek, pedig egy ideje már néztük, hogyan pusztította önmagát. Valamiért azonban nem mindenkinek evidens, hogy aki így él, az ebbe bele is hal rövid időn belül.

2011. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
17:37 épp ez a lényeg hogy egyszer élsz azt az egy életedet kéne megbecsülni hogy sokáig tartson és szép legyen. Nem azt mondom hogy soha nem kell lazítani vagy bulizni egy hatalmasat de nem értem miért kell ahhoz lerészegedni vagy belőni magukat.
2011. júl. 28. 12:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

live life to the fullest .


persze 30 évesen már gyereket akarok , meg családot . de addig kiszeretném élni magam,hogy aztán ne a harmincas éveim közepén kattanjon be hogy én nem éltem .....

2011. júl. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert úgy állnak hozzá, hogy "egyszer élünk, mindent ki kell próbálnunk" .. és ebből következik minden.. 20/L
2011. júl. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!