Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Geréb Ágnes...

Mi a véleményetek Geréb Ágnes munkájáról?

Figyelt kérdés
Európa más országaiban simán lehet otthon szülni.Itt miért csapnak belőle ekkora ügyet,idönként ha problémás szülés van és korházba kerül az anyuka,persze az esetek többségében nincs nagy gond ,csak felfújják a dolgot?
2009. szept. 18. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Geréb Ágnesnek szerintem már rég nem szabadna praktizálni.Már megint nem rajta múlt, hogy egy kis jövevény és az édesanyja nem halt bele az otthonszülésbe.Az emberi életnél fontosabb dolog nincs a világon, senkinek nincs joga játszadozni vele, és a véletlenre bízni, hogy lesz-e komplikáció avagy sem.Elveszíteni egy picurka életet szörnyű tragédia, főleg annak a tudatában, hogy meg lehetett volna menteni, ha profi orvosi stáb és eszközök állnak rendelkezésre.Talán ezért fújják fel...
2009. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Pont most olvastam a solymári szülés levezetéséről... Nekem eszembe nem jutna.
2009. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán van még édesanya, aki a szüléséhez Geréb Ágnest választja? Én meg ezt nem értem....
2009. szept. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem sokan választják Geréb Ágnest és az otthonszülést. Az egyik barátnőm dúla, elvileg ő is vezethetne le otthonszülést. A 2. babáját otthon szülte a kádban. Egész éjjel vajúdott de a férjének nem szólt, csak reggel, mikor már jött a baba és nem tudott mozogni a fájdalomtól. Ekkor felhivták a szülésznőt, hogy na most mi van...Érdekes, nem? És ilyen emberre bizza rá magát az ember, aki még a férjét is átejti??? Persze a sztori nem igy lett előadva a baráti körben, hanem úgy, hogy az egész szülés fél óra alatt lement :D Tudom, gogy Geréb Ágnes nem dúla ( ha jól emlékszem), csak az egészről ez jutott eszembe. Ja és 4, azaz négy napos a dúlaképzés, huhúúú, mennyi mindent meg lehet ennyi idő alatt tanulni...
2009. szept. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Geréb Ágnes munkájáról nem tudok nyilatkozni, mert csak a médiából hallok róla, és az nem alap egy objektív vélemény kialakítására.


Az otthonszülésről viszont tudok hozzászólni:


Amíg nem szültem meg a kislányomat úgy véltem, hogy ez kellene nekem is, otthon szülni, stb. Meg hogy ez milyen jó.

Most, 15 héttel egy könnyű és komplikációmentes kórházi szülés után (négyágyas, paravános szülőszobában), boldog édesanyaként azt mondom, hogy NEM kell az otthonszülés.

Nem véletlenül fejlődött idáig az orvostudomány. Nagyon sok gyerekről csak a születésekor derül ki, hogy beteg pl a szíve és sok esetben az azonnali orvosi segítség mentheti csak meg az életét. És ezeket nem lehet figyelmen kívül hagyni, mert ez civilizációs probléma. Anno otthon szültek az asszonyok és sok helyen amikor eljött az idő, az asszony feketébe öltözött, hátha belehal a szülésbe. És sokkal nagyobb volt a babahalandóság. Most, amikor sok babát vagy mamát az azonnali orvosi beavatkozás megmenthetne, ha kórházban zajlik a szülés, ezért vannak ennyire az otthonszülés mellett.

Plusz azért is lett felfújva az otthonszülés, mert a körülmények zavaróak a legtöbb kórházban. Meg hogy a család nem lehet a mamával és a babával.

Egyébként a média mindig a negatív híreket veri nagydobra.


És inkább azt mondom, hogy a szülészorvos és szülésznő mellett lehessen bent dúla is a papa mellett (nálunk csak egy ember lehetett bent a mamával).

Valamint azt gondolom, hogy otthonszülés helyett a kórházakat kellene átalakítani úgy, hogy egyágyas szülőszobák legyenek otthonosan berendezve. Sok külföldi kórházban az a szoba, ahol szült az anyuka, az lett később a szobája a babával.

Na ez lenne szerintem a jó megoldás és így a papa is láthatja a gyerekét, mert annál rosszabb nincs, amikor 4-5 napig a papa nem veheti kézbe újszülöttjét a szülés után.


Hát ez az én véleményem.

2009. szept. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

17:08 vagyok

Elrontottam egy mondatot:


Most, amikor sok babát vagy mamát az azonnali orvosi beavatkozás megmenthetne, ha kórházban zajlik a szülés, ezért vannak ennyire az otthonszülés ELLEN.

2009. szept. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
61%
Eszembe nem jutna otthon szülni. Nekem hál istennek komplikációmentes volt a szülésem, de a testvéremnek pl. fájásoknál elment a szívhang, ezt otthon kérdem én hogy veszed észre? A szülésnél a baba rossz helyen szakította ki a burkot, pont 2 ér között bújt ki, ami ha esetleg elszakadt volna, olyan belső vérzést okozott volna, hogy rögtön vért kellett volna kapnia tesómnak. Ha esetleg ez otthon történik és el is szakad az az ér, akkor mit csinálsz? Köszi szépen, de inkább bemegyek a kórházba, akármilyen rossz is bent, de ha valami történik, ott a segítség.
2009. szept. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

Geréb Ágnes munkájáról nem tudok nyilatkozni.


Két dolgon viszont kiakadtam:

1. A bemutatott illusztrációs fotókon a vajúdó anyuka tök pucér volt. Miért kell törcsurdéra levetkőzni egy szüléshez, amikor amúgy is ki vagy szolgáltatva?! Tök mindegy, hogy a kórházban vagy otthon vagy, akkor is bámulnak, ahogy te erőlködsz. Én belepusztulnék, ha pucérra kellene vetkőzzek vajúdáskor vagy szüléskor. Legalább egy francos hálóing mögé el tudjak rejtőzni!


2. Soha eszembe nem jutna otthon szülni, ahol nincs megfelelő felszerelés, nincs orvos, ahol az egész ágyat összemocskolnám, összevérezném, utána meg - mivel én nem tudok a szülés utáni gyötrődés miatt meg sem mozdulni - a párom, anyósom, anyám vagy bárki más kellene alólam kiszedje, kimossa a véres ágyneműt. Ilyen kiszolgáltatottnak az ember a kórházban sem érzi magát!!!! Nincs az az isten, hogy én otthon szüljek!


Megj: Még nem szültem, de már voltam a nőgyógyászati klinikán, a nővérek aranyosak, kedvesek voltak, odafigyeltek rám, és különben is ez a dolguk. Nem tudom elképzelni, mi vezethet egy anyát arra, hogy az otthonszülés mellett döntsön.


Bocsi a kifakadásért, de én - lehet, hogy prűd vagyok - de undorítónak tartom az egész otthon szüléses dolgot.

2009. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem pedig nem Geréb Ágnessel van a baj, mert nem kényszerít senkit fegyverrel, hogy márpedig otthon fogsz szülni...! Igény - úgy látom - bőven van rá.

Aki ezt bevállalja, akkor vállalja a következményeket is! Lehet otthon szülni, aki akar, de én aláiratnék vele egy nyilatkozatot, hogy minden felelősség az övé! Tehát bármilyen probléma esetén ő megy majd a börtönbe...

Aki ennyire hülye, azzal nem lehet mit tenni, én csak a babákat sajnálom! (meg azt, aki utánuk takarít...)

2009. szept. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapja szültem a kistarcsai kórházban, egyszemélyes, barátságos szülőszobában. Bent volt a férjem és a szülésznő (meg a legvégén az orvosnő is), aki úgy viselkedett, mint a dúlák. Teljesen biztonságban éreztem magam,a 15 órás vajúdás alatt senki nem zavart bennünket,otthon sem lett volna nyugodtabb. És így nem kellett idegeskednem, hogy mi lesz, ha komplikáció merül fel,ideér-e a mentő, beérünk-e a kórházba. És nekem a babám élete a legfontosabb.
2009. szept. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!