Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Halva született babának miért...

Halva született babának miért nem adják oda a halotti anyakönyvi kivonatát? és a boncolás utáni leletet?

Figyelt kérdés

miért kellett volna nekünk eltemettetnünk ha már halva született?le kellet mondanunk így a kórház temetteti.

meg se mutatták a babát sem.

lehet ilyent csinálni?


2009. szept. 17. 17:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Miért, boncolták? Mivel nem született élve = nincs születési anyakönyvi kivonata, tehát nem lehet halotti anyakönyvi kivonata sem. Amúgy ha eltemettetni sem akartad, minek neked bármilyen papír róla??
2009. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Ha akartad volna,kérted volna megnézhetted volna.Kérni kell,és megnézheted!

De miért nem temettetted el,és a papir mégis kellett volna.Ezt nem értem.

2009. szept. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy elöttem írták, mivel nem született meg nincs születési anyakönyvi kivonata sem. ùgy kezelik mintha a lábadat vágták volna le stb... Azt sem viheted haza, vagy temetheted el. Meg felesleges is még egy plussz fájdalom, megnézni a halott babát, föleg ha még nagyon pici.

De a boncolási eredménynek meg kell lennie, és azt biztos vagyok benne hogy megtudjátok szerezni, ha tényleg felboncolták, mert lehet csak papíron írták ki. Az azért fonots lenne tudni, hogy mißert halt el a magzat.

2009. szept. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

azt mondta a nővérke drága,hogy nem szenved az nst-vel mert iker terhesség volt .reggel helyett este csinálta meg más akinek nem szenvedés volt.addigra az egyik pici meghalt sajnos.

azért boncolták mert nem tudták miben halt meg.

kiderült leállt a szíve.de ha időbe nézik nem ez lenne.

azért nem temettetjük mi mert nem is élt.mit írnánk a sírra élt minusz valamennyi időt??

meg úgy tudtam ezeket a babákat a kórház hamvasztja.

első babák.nem volt még ilyen esetem.

a kivonatot meg azt mondták a aki eltemeti azé.ezt nem értem.és fel sem ajánlották,hogy megnéznénk-e.

2009. szept. 17. 17:21
 5/21 A kérdező kommentje:
egy friss halott pici babáról írtam.kicsit nyersek a válaszok.vagy csak én vagyok érzékenyebb?
2009. szept. 17. 17:23
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

De ne azt vàrd hogy felajànljàk,hanem kérd!

Ha a növér volt a hibàs a baba halàlàért,fel kell jelenteni,ne hagyd annyiban.És miért szeretnél anyakönyvi kivonatot?

Részvétem,egyébként

2009. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
a papír azért kéne mert 8 hónapig becézgettem és tudni akarom valóban hogyan halt meg.és szerintem HA jobban figyeltek volna élne ez a baba.nem visszaélni szeretnék a papírral.
2009. szept. 17. 17:27
 8/21 A kérdező kommentje:
nem fogom ennyibe hagyni!
2009. szept. 17. 17:33
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

eloszor is reszvetem nagyon sajnalom ami tortent:(

ez tenyleg borzaszto lehet! es bocsi hogy nem akerdesedre valaszolok mert nem is tudnek ra

2009. szept. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
42%

Jaj szegény,ne érts félre,nem ugy gondoltam hogy visszaélni vele,de az anykönyvi kivonat nem tartalmazza miért halt meg.A boncolàsi igen!

Tudom nagyon nehéz,de a màsik babàdnak szüksége van ràd,ugyhogy erösnek kell lenned!

És ne hagyd magad,pereld be a növért,mert gondtalansàg miatt halt meg ezek szerint a picid...

2009. szept. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!