Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiadnátok albérletbe gyermeket...

Kiadnátok albérletbe gyermeketeknek a lakásotokat?

Figyelt kérdés

A véleményeteket szeretném kérni, mert nem tudom reálisan látom e a dolgokat, vagy már meghülyültem?!

Családommal néhány hónapja a fővárosba kellett hirtelen költöznöm, mivel újszülött gyermekem hosszas kórházi ellátást majd kontrollokat igényelt. Mivel hirtelen nem találtunk néhány hónapra albérletet, ezért az a megoldás született, hogy a szüleim Bp.i lakásukból elküldték az albérlőket és mi költözhettünk a helyükre, de ugyanakkora albérleti díjért cserébe, mint a korábbi lakók. Szerencsére gyermekem helyzete jól alakul, ezért úgy tűnik néhány hónap múlva elhagyhatjuk a fővárost. Viszont itt a feladat, hogy új albérlőket kell találni. Én felajánlottam, hogy természetesen a jelentkezők jöhetnek megnézni, viszont ők úgy gondolják, hogy nekem kell újakat találnom (két pici gyermek mellett), ők nem is akarnak ezzel foglalkozni. Szerintem pedig mivel mi nem szívességi alapon, hanem ugyanolyan feltételekkel lakunk itt, mint a korábbi albérlők, ez nem az én feladatom.

Nekem kissé kezd morbid lenni az egész helyzet.

Mit gondoltok?


2013. márc. 17. 00:29
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%
Nagyon rossz neked... Bár én inkább a kirakott albérlőket sajnálom, ha nem haragszol...
2013. márc. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
81%

Adott egy család akinek így is megterhelő a fővárosba költözni egy BETEG kisgyerek miatt. A szüleidtől nem szép, hogy albérleti díjat kértek:( Persze, a rezsit és mindent nektek illik fizetni, de hogy még pluszban albérleti díjat is??? Hát én ezt szomorúnak tartom:( Gondolom van így is elég kiadásotok a betegség miatt, mert hát hiába ingyenes a betegellátás, gondolom a gyógyszerek meg az orvosoknak a hálapénz nem olcsó:(


Ha nem kértek volna bérleti díjat, keresnék másik bérlőt, így nem!!!


Ja, majd egyébként ha a szüleid beteg, magatehetetlenek lesznek, netán magatokhoz veszitek őket, vagy ápolni kell őket, akkor számlázz te is ki nekik bérleti díjat meg ápolási költséget!.....


A család azért van, hogy a bajban segítsék egymást! Gondolom nem mentek volna anyagi csődbe a szüleid, ha pár hónapra nem kapják meg a bérleti díjat.

2013. márc. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó! Költöztettek volna másik albérletbe is, vagy hotelbe....
2013. márc. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
89%
Nekem ez nagyon furcsa apukám régi lakását igaz mi tettük rendbe de használhatjuk is nincs albérlet díj csak a rezsit fizetjük,nekem a pofám leszakadna a szüleid helyében.
2013. márc. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk hasonló a helyzet...Mi a nagymamám lakásában lakunk. Icipici, pár 10ezer ft-os nyugdíja mellett abból élt, hogy kiadja ezt a lakást. Amikor felmerült, hogy beköltözünk, teljesen természetes volt, hogy nem ingyen tesszük, hiszen szegény nagymami igen nagy bajban lenne enélkül a pénz nélkül, és így is csak 20000 ft-ot fogad el érte havonta tőlünk, ami azért a mai világban semmi egy budapesti albérletért. Amúgy ha elköltöznénk, természetesen segítenénk neki új albérlőket találni ő egy idős néni, nem tudom hogy oldaná meg egyedül...De ez persze a mi esetünk, biztos mások a körülmények.
2013. márc. 17. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

így amit leírtál, ebben az esetben nem keresnék új albérlőt.


de lehet más is van a háttérben amit nem írtál le. pl. vettek nektek egy lakást aminek a hitelét az albérleti díjból fizetik nektek vagy nagyon betegesek, idősek a szüleid, nincs internetük, stb akkor azt mondom segíts nekik.

de ha ilyen esetekről szó sincs akkor nem. ti kifizettétek a díjat amit az albérlőjük is megtenne, így ugyanolyan bérlők voltatok mint mások

2013. márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
64%
Beteg az újszülött baba???Saját szüleiről van szó???Nem szégyenli magát az aki nem ad igazat a kérdezőnek??!!!Hová fajul a világ ha már a saját,közeli családunkért nem teszünk meg mindent ami tőlünk telik?!!
2013. márc. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
29%
Én is inkább azon kommentelőkkel értek egyet, akik a TI pártotokat fogják. Ellenben van pár "érdekes" írás itt, mint pld. a 6-os, 10-es, 11-es, 13-as és a 16-os.
2013. márc. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, és mielőtt az az ítélet érne, nem pontoztam le senkit!!

Igazából azzal a gondolattal megbarátkoztam, hogy ugyan úgy fizetünk, mint a korábbi albérlők. Ami rosszul érintett, hogy elvárnák, hogy a segítség mellett (nekik nem kell jönniük lakást mutogatni, stb.) én intézzem az egész hirdetést, mindent. De végül is így sem ők intézik majd a hirdetést, mert inkább kiadják ingatlanosnak 100ezer Ft-os közvetítési díjért, mert nekik nincs kedvük vele szórakozni. (ez az ő reakciójuk volt) Ami a rászorultságot illeti, nem kenyérre kell nekik a bérleti díj, mindketten dolgoznak, több százezer forint enélkül is a havi bevételük, van két autójuk, nem élnek rosszul, de ezt nem az én tisztem megítélni, fizetni kell nekik, hát fizetünk is minden hónapban rendesen. Inkább a stílusuk és az ő elvárásaik, amik rosszul esnek és nem értek egyet velük.

A korábbi bérlők sem hosszú távú bérlők, néhány hónapja laktak itt, nem okozott nekik problémát, hogy el kellett menniük, mi pedig már fél éve itt lakunk, tehát az sem mondható, hogy 2 hónap miatt lett kirakva egy több éves bérlő.

A hotel javaslóknak és más "jóindulatú" hozzászólóknak pedig kívánom, hogy soha ne kelljen megtudniuk milyen az, amikor az 1 napos gyermeked kórházi ágya mellett az életéért imádkozol, miközben próbálod megoldani, hogy a másik, 2 éves gyermeked, aki 200km-re van tőled, ne szakadjon el hónapokra... Akkor gyorsan kellett a lakhatást megoldani, én igyekszem őket megérteni, nem vagyok hálátlan, de nem gondoltam, hogy az anyagi oldala mellett ilyen ára lesz.

2013. márc. 17. 12:33
 20/23 anonim ***** válasza:
94%

Azt hittem a kérdező eseténél nem találok döbbenetesebbet ebben a topicban, DE IGEN!!


Basszus, komolyan gondolja itt bárki aki ilyen haszonelvűen ítéli meg egy család kapcsolatrendszerét, vagy csak polgárpukkasztásnak szánja?

Remélem, hogy az utóbbi.


Veszélyeztetett terhesen jó pár hónapja a szüleim gondoskodnak rólam, mivel gyakorlatilag semmit nem szabad ( fizikailag) csinálnom. Az egyszerűség kedvéért náluk lakom. Nemhogy nem kérnek akármilyen anyagi ellenszolgáltatást, hanem vérig vannak sértve, ha egyáltalán szóba merem hozni hogy mibe mennyit fizessek bele.

És tudod hogy mit mondanak?


NE NEKIK háláljam meg amit most tesznek, hanem majd az én GYEREKEIMNEK adjam tovább.


Elképesztőnek tartom hogy a szüleid- figyelembe véve amit a körülményekről írtál- albérleti díjat kérnek tőletek a rezsin felül ( a rezsit tiszta sor, hogy ti fizetitek).


Na de jó, legyen, nyilván ezen a havi x ezer Ft-on múlik a boldogságuk ( SZÁNALMAS!!!) , akkor kérdezd már meg tőlük, hogy a bérleti szerződés melyik pontja kötelez benneteket arra hogy nektek kell új albérlőt találni?

Milyen szankciókat alkalmaznak ha mégsem találtok a helyetekre nyúbérlőket?

Na és ha találtok nekik, akkor ti is megkapjátok a 100 ezres közvetítői díjat, mint az ingatlanos tag?


Borzasztóan sajnálom hogy ilyen szüleid vannak, azt kívánom (remélem), hogy te ne ezt a mintát add majd át a gyermekeidnek.

2013. márc. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!