Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kotelezokon kivul mely...

A kotelezokon kivul mely oltasokat adattatok be a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Kisbabám 9 napos,tegnap volt itt az orvos és annyi mindent mondott,hogy a felét elfelejtettem, nem is figyeltem rá minden idegvégződésemmel, mert épp szoptattam. Adott egy tájékoztatót a pneumococcus elleni védőoltásról,ami most térítésmentes. Ehhez az oltóanyagot nekem kéne beszereznem? Ha igen,hol? A másik,amit mondott,az valami fizetős oltás volt,azt hiszem 18e ft körüli árat említett. Erről tudtok valamit bővebben? Mit érdemes és mit felesleges beadatni neki? Köszönöm a segítséget!
2012. okt. 18. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Én agyhártyagyulladás es baranyhimlo ellen oktatták be. Agyhártyagyulladás miatt azért, mert az orvos azt mondta, hogy nagyon sokszor veszik észre későn, hogy nem csak sima megfazas, akkor viszont mar szinte menthetetlen. Baranyhimlo ellen pedig azért, mert ugyanaz a vírus okozza az övsomort is. A baranyhimlo lehetősége nincs kizárva oltassal sem, de az ovsomor igen. Az árakra nem emlékszem, mar 9 éves a lányom.
2012. okt. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a phneumococcus nem neked kell beszerezni,ott van náluk,legalább is nálunk így van.Én még beadattam az agyhártyagyulladás ellenit,3 hósan kapta az elsőt,jövőhónapban lesz 5 hós akkor kapja a másodikat.1940ft/db.Amit neked mondott az a rota vírus elleni lesz,én nem adattam be.
2012. okt. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én a rotán,és a tüdögyuladás ellenin kivül mindent,pneumococcus,a kulancs ellenit,bárányhimlö ellenit,is .+kötelezök.most 2,5 a kislányom.
2012. okt. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

En majd tavasszal/nyaron fogom beadatni a B tipusu agyhartya gyuladast neki mert ez meg mai napig nagy szamban okoz halalt kisgyerekeknel vagy pedig maradando karosodast.

A C tipusu agyhartya gyuladast 3 bakterium okozza (bocsi ha nem irom pontosan a nevet mert nem vagyok orvos es nincs idom kikeresni): Az egyik a hemophilia ami ellen mar automatikusan oltanak a masodik fajta a pneumococcus amit fent emlitettel es most teritesmentes es a harmadik a MenC (menegitis). En arra gondolok, hogy ezt a harmadikat kene beszerezned amiert fizetni kell. 3-szor kap oltast ezekbol a bakteriumokbol. Ketszer 1 eves kor alatt es utanna egyeves kor utan. Ez esetben lesz vedett 5 eves koraig.

Az altalam emlitett B tipusu agyhartyagyuladas (novartis vakcina) kiserlet alatt van es valamikor 2013 tavaszan kerul majd forgalomba de lehet, hogy kesobb. En erre varok es ahogy megjelenik beadatom.

2012. okt. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A Pneummococcus és a Menjugate(agyhártyagyulladás)ellenit kapta meg.A bárányhimlő ellenit nem adattam be(a doki nem ajánlotta,mert viszonylag új oltás,így azt sem tudják,hogy meddig véd).A legkisebb babánk 3 hetes lesz,ő is ezeket kapja majd meg,illetve ha nagyobbak lesznek a kullancs ellenit.A fizetős a Rota,de az 2x18000 ft,mert 2 kell belőle(csepp formájában kapja).A gyerekorvosunk azt se pártolja,mivel annak is van egy csomó alfaja,attól,hogy 1 re véd,még nem biztos,hogy a többit nem kaphatja el.Azon kívül igen kicsi az esélye rá,mivel a pici veled van otthon,nem jár közösségbe.
2012. okt. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek. Akkor ezek szerint engem a rota-ra akart rábeszélni. Mondta,hogy most "akciós",mert huszonx helyett "csak" 18e. Fontos nekem a gyermekem,de ha annyira kicsi az esélye,hogy ezzel megfertőződik,akkor felesleges 36e ft-ot rákölteni. Ezt a coccus valamit akkor be fogom neki adatni,a többi pedig még úgyis ráér.
2012. okt. 18. 13:29
 7/7 Jégtánc ***** válasza:
meningococcus ezt adattam csak be lányomnak.Rotát feleslegesnek tartom.
2012. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!