Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen tollakat vesztek...

Milyen tollakat vesztek balkezes gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Nézelődtem, hogy milyen tollat vegyek a lányomnak, létezik külön balkezesek számára toll? Eddig egyszerű tollakat vettem neki, de mindig elkenődik, ahogy ír vele, vagy foltot hagy vele, és ez őt zavarja, és a tanár is szólt érte még tavaly év elején, hogy néhol egy-egy folt van a dolgozatán. Elmagyaráztam neki, hogy a gyerek balkezes, és nem az ő hibája az a folt, de azért ha van ilyesmi toll, akkor megvenném, akármennyibe is kerül és kipróbálnánk, hátha foltmentes lesz a dolgozatlapja.

Nem olyan sürgős a dolog, szeptemberig van idő, csak a lányom ma hívta rá fel a figyelmet, hogy valahol nézelődnünk kéne, hátha találunk ilyen tollat.

A válaszokat köszönöm!


2012. aug. 8. 20:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem veszek külön balkezes tollat (bár ha jól tudom, létezik ilyen) a fiaimnak, én is balkezes vagyok, és sosem volt gondom a normál tollakkal. Meg kell találni azt a tollat, ami nem kenődik, maszatolódik, bár nekem a legegyszerűbb golyóstollakkal sem volt ilyen gondom sosem, és a fiaimnak sincs.


Én csak ollóból vettem nekik kimondottan balkezeset, mert azzal én nagyon sokat kínlódtam gyerekkoromban.

2012. aug. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezt az oldalt találtam.Érdeklődj Kes Papírban is.Vagy nagyobb papir rószer,nyomtatvany boltokban.Létezik toll balkezeseknek.

2012. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Nekem anno sok gondom volt mint balkezes,főleg mikor tintával kellett írni:) Állandóan maszatoltam
2012. aug. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én jobbkezes vagyok, és a családunkban egy balkezes sincs, ezért nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal. Köszönöm még egyszer!
2012. aug. 8. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,második vagyok,jól benéztem:D
2012. aug. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy Papír- írószer boltba dolgozó Anyuka vagyok, nálunk van balkezes toll 930 Ft darabja.


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Müllerben is körülnézhetsz, ott sok termék van balkezeseknek. A polcon egy kis piros címkével külön fel van tüntetve, hogy balkezeseknek való termék.
2012. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mentek a zöldek :)
2012. aug. 9. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is balkezes vagyok, és volt olyan tollam, mint a képen linkelt. Valóban kényelmes, de nem annyival, hogy csak ilyennel írjak ezután (egyszer ajándékba kaptam amúgy). Ami viszont szerintem nagyon nagy hátránya, hogy valamiért a tinta ami benne van, előbb utóbb elkezd kikopni. Sőt!! A szövegkiemelő azonnal (vagy nagyon hamar) kiszedi a papírból, eltünteti, nem látni. Én a következő tanévben vettem észre, hogy az előző éves füzeteimnek szinte üresek a lapjai, aztán rájöttem, hogy nem...csak ezzel a tollal írtam..és amikor tanultam és ki szövegkiemelőztem...katasztrófa. Egy próbát azért megér.

Nekem is a golyóstollak váltak be, de figyelni kell, hogy melyik jó azok közül is, mert van ami random elkezd folyni, vagy pacákat hagy és 23 éves létemre is elkenem. Kísérlet kísérlet kísérlet. Viszont ha találtatok egyet, akkor kitartani mellette! :)


üdv!

2012. aug. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is balkezes vagyok, de nem használok balkezes tollat. Egyszer vettem olyan tollat, amit már valaki előttem belinkelt, de nekem nem vált be. Amit most használok az a Zebra H-8000, sima egyszerű toll és viszonylag olcsó is. Nem maszatol, és szép vékony vonalban lehet vele írni! Ha valakinek kényelmetlen a tolltest fogása, akkor szerintem lehet venni hozzá ilyen gumi gyűrűt, amit rá lehet húzni a tollra!
2013. jan. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!