Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiadnátok albérletbe gyermeket...

Kiadnátok albérletbe gyermeketeknek a lakásotokat?

Figyelt kérdés

A véleményeteket szeretném kérni, mert nem tudom reálisan látom e a dolgokat, vagy már meghülyültem?!

Családommal néhány hónapja a fővárosba kellett hirtelen költöznöm, mivel újszülött gyermekem hosszas kórházi ellátást majd kontrollokat igényelt. Mivel hirtelen nem találtunk néhány hónapra albérletet, ezért az a megoldás született, hogy a szüleim Bp.i lakásukból elküldték az albérlőket és mi költözhettünk a helyükre, de ugyanakkora albérleti díjért cserébe, mint a korábbi lakók. Szerencsére gyermekem helyzete jól alakul, ezért úgy tűnik néhány hónap múlva elhagyhatjuk a fővárost. Viszont itt a feladat, hogy új albérlőket kell találni. Én felajánlottam, hogy természetesen a jelentkezők jöhetnek megnézni, viszont ők úgy gondolják, hogy nekem kell újakat találnom (két pici gyermek mellett), ők nem is akarnak ezzel foglalkozni. Szerintem pedig mivel mi nem szívességi alapon, hanem ugyanolyan feltételekkel lakunk itt, mint a korábbi albérlők, ez nem az én feladatom.

Nekem kissé kezd morbid lenni az egész helyzet.

Mit gondoltok?


2013. márc. 17. 00:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Én nagyon szégyellném magam, ha ilyen okok miatt a gyerekemnek nem segItenék, hanem azt nézném, hogy ne járjak rosszul.Sajnálom, hogy ilyen szüleid vannak.
2013. márc. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát érdekesek a szüleid. Nekem is van lakásom Budapesten és tavaly a fiam a barátnőjével odaköltözött. Jó magam is úgy alakítottam a dolgokat hogy a régi lakók elmentek és a fiamék költöztek be.(igaz, nem kellett elküldenem mert a régi pár pont akkor vett maguknak lakást, és amúgy is mentek volna, így jó volt az időzítés)

Én nem kértem el albérleti díjat a fiamtól. Csak annyit mondtam nekik, hogy ha külön akar élni, akkor kezdjék el az életüket, de a számlákat a szolgáltatásért ők fizessék. (villany, gáz, internet stb) Sose kérnék albérleti díjat.

De válaszolok a kérdésedre. Én ha a helyedben lennék akkor elmondanám azt amit ide leírtál.

Mivel te is rendes albérleti díjat fizettél így lehet azt mondani hogy csak egy bérlő voltál. A többi innentől kezdve nem rád tartozik. Ha kiköltözöl akkor nem fogsz albérlőket keresni, hiszen nem tettek szívességet neked a szülők..(sajnos)

2013. márc. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ugyanolyan albérlők voltatok mint az előzők, szerintem sem a te feladatod új bérlőket találni.


Amúgy meg ha a gyerekem kerülne ilyen helyzetbe, mert a kisunokám egészsége érdekében ez kell, akkor ez eszembe sem jutna, sőt a legnagyobb pofátlanságnak tartom, hogy rendes piaci bérleti díjat kértek tőletek.

2013. márc. 17. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sima albérlő voltál így nem a te dolgod mást keresni.

Én sem kérnék albérleti díjat a gyerekemtől, de persze nem ismerjük a szülőket, lehet, hogy nekik ez a havíi bevétel kell a megélhetésükhöz és ezért kérték el az bérleti díjat és akkor ez érthető, de albérlőt őt keressenek.

2013. márc. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon elkeserítő amit írtál! Volt nektek albérleti szerződés a szülőkkel? Esetleg kauciót is kellett fizetnetek? Be van-e jelentve a lakás az önkormányzatnál,hogy albérletbe van kiadva?
2013. márc. 17. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
Én meg azt mondom,igenis elvárható,hogy a lányuk keressen maga helyett bérlőt,ha már miatta kellett kitenni a hosszútávú bérlőt. Itt nem arról van szó,hogy fizetett-e vagy sem a szüleinek,hanem arról,hogy hosszútávú,jól fizető bérlőt nem rúgunk fel,mert a rövidtávú elmegy és üresen marad a lakás. A szüleid meg két lakásra fizessenek? Közköltség,fűtés (ha távhős) akkor is van,ha nincs fogyasztás. Segíts nekik. Valószínű így tudtak ők neked segíteni,hogy ne legyen bevételkiesésük addig se,amíg te vagy a lakásban,de mégis ott lehess. Lehet,hogy a kenyeret veszik ebből a pénzből vagy fontos csekkbe forgatják. Nem maradhat ki egy hónap se. Szóval én magamtól segítenék nekik,felnőtt ésszel,háborgás nélkül belátva mindezeket.
2013. márc. 17. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
19%
Mivel miattatok küldtek el a bérlőket, teljesen jogosan kérik hogy ti keressetek ujakat
2013. márc. 17. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
71%
Gyomorforgató és undorító ez az egész. Hogy képes egy szülő így gondolkodni? Szülő egyáltalán az ilyen ember?? Nekem ez nagyon irreális. Nem kell keresned senkit, főleg nem egy beteg gyerekkel. Keressen Ő. Fúú, még mindig zaklatott vagyok...
2013. márc. 17. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%
Ha, milyen szemetek! Elküldték a bérlőket, hogy a gyerekük oda költözéssen! Micsoda pofátlanság! Es meg elvárják, hogy a kiesett bevételt pótolják. Ezt a szemetseget.... Ahelyett, hogy ok fizetnének minden költséget! Plusz meg havi X forint zsebpénzt is illene adniuk! Az ilyen nem szulo! Na, bax ki velük legközelebb, menj szállodába lakni, majd jol megtudják milyen az élet.....
2013. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
39%

Nem mindenkinek bensőséges, meghitt, szeretet teljes, önzetlen a kapcsolata a szüleivel, a családjával!


Ti, nem kaphatok volna albérletet Budapesten csak pár hónapra!

A szüleidnek fel kellett mondani a szerződést, ti mentetek a lakásba pár hónapra, ami nektek nagy segítség, hogy pár hónapra kaptatok lakást, ezért mivel miattaotok ment el az albérlő, nektek kellene keresni valakit a helyére!

Az nem kifogás hogy kisgyerekem van...


Nekem is kis gyerekem van, terhes vagyok, mégis foglalkozom a lakásom eladásával, kiadásával....


Örülj hogy arra a pár Hónapra kaptál lakást, mégha fizetni is kell érte!

2013. márc. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!