Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti adtok mérget a...

Anyukák, ti adtok mérget a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Tehát:margarint,finomított napraforgó olajat,csokit-cukrot,mekis kaját,olcsó húskészítményeket,mesterséges adalékanyagokat tartalmazó élelmiszereket?érdekelne,ti hogy álltok ezzel..nekem már tele van mindenem azzal,hogy rákkeltő,hogy hormonokat tartalmaz,stb...
2013. febr. 9. 13:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Igyekszem minimálisra csökkenteni, de teljesen megvonni mindent nem lehet, mert akkor tisztítószert se használjak, levegőt ne vegyen város közelébe se, sőt járjon magam szőtte gyolcsban. Ugyanis a ruhákban is van mérgező anyag, tudtad?


[link]

2013. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Megpróbálok keveset adni belöle, és rengeteg biot veszünk. mondjuk Németországban élünk, itt az Aldi is tele van bio dolgokkal.

Margarint elev nem eszünk, mert zsírtartalma ugyan akkora mint a vajnak és a vaj még finomabb is.

Olcsó húskészítményt nem veszeünk, mindig csak minöségit veszek, de ezek között van parízer féle dolgok is.

Csokiból is minöségit veszünk csak.

2013. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én adok neki margarint, csokit, sőt néha kap sós perecet is. Falun élünk, így nagyrészt házi húskészítményeket eszik. Mekis kajából a sült krumplit már adtam egyszer neki. Sőt, volt, hogy elfogyott a házitej és boltit vettem neki. Ja igen, szoktam neki ivólevet is venni, szívószálasat. Igyekszem, hogy ne étkezzen egészségtelenül, de mindentől nem tilthatom el, így arra törekszem, hogy ha már "vacak" kaja, legalább jobb fajta legyen. Csokiból kindert kap, szívószálasból a jobb minőség, stb.
2013. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Mekis kaján, meg olcsó húskészítményeken kívül a többit kapja. Igyekszem odafigyelni rá, hogy ne egyen tartósítószer a kajába, de mindenre képtelenség odafigyelni, vagy még ha oda is figyelsz, a megfelelő kaják megvásárlása anyagi csőd. ÉS mivel Pesten lakunk, már eleve a levegő is katasztrófa.
2013. febr. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

Semmi sem mérgező és semmi sem egészségtelen az általad felsoroltak közül, de mégis mindenki erre emlékszik, hogy ezt hallotta, ezt mondta az orvos, meg a többi. 1 dolgot felejtenek el, amit egyébként szintén elmondanak, hogy ezek nagy mennyiségben válhatnak egészségtelenné. A margarin sem egészségtelen, de lehet rá figyelni, hogy inkább a zsírszegényebb változatát együk vagy ebben az esetben adjuk a gyerekünknek. A csokitól se fog elhízott gyerek lenni, csak ha genetikailag hízékonyabb, illetve cukorbetegség is abban az esetben alakul ki édesség fogyasztásától, ha azt valaki nagy mennyiségben és állandóan fogyasztja. Néha egy kis édességtől nem lesznek betegek.

A hamburger sem egészségtelen kaja. Ezt az orvosok sem vitatják. Csak ha valaki rendszeresen és nagy mennyiségben fogyasztja, mint sok amerikai, akik heti szinten többször tömik ezzel magukat.

És igen, kap a gyerekem margarint, zsírszegényet, szokott kapni csokit is, húsból az itthon tartott állat húsából kap, boltiból a jobb minőségűt, mekis kajához ő még pici, de ha akkora lesz és megkíván egy hamburgert, nem fogom megtiltani neki.

Amúgy meg manapság mi nem tartalmaz mesterséges adalékanyagokat?

Amúgy igen, nekem is tököm teli van, hogy minden egészségtelen. Miért az nem az, ha az ember kimegy az utcára és teleszívja magát a sok füsttel meg szmoggal? Akkor ezzel az erővel városban a gyereket ki se vigyük az utcára, mert tüdőrákos lesz! Meg persze mi is.

2013. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
86%

Igen, eszünk ilyesmit.

Valamiben meg kell halni.


Nem hiszek a bio-cuccokban, ugyanabban a földben terem az is, ugyanaz az eső esik rá, mint a nem bio-cuccokra.

2013. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Igen kap ilyeneket kivéve a mekis kaját de azt inkább anyagi okok miatt nem járunk oda,ja és cukorkák sem csokit meg igen ritkán kap csak.
2013. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
60%
A fínomított (tisztított) napraforgóolaj miért is rossz? A tisztítatlan (szennyezett) miért is jó?Az a baj hogy az ismertető oldalak tele vannak hazugságokkal, és hozzá nem értéssel!A margarin napraforgóolajból készített növényi zsír, az miért is mérgező? Egy hidrogénatom van rákötve az olajra attól lesz zsír! Miért is rossz az?
2013. febr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én régen odafigyeltem, hogy mit eszem, mit viszek be a szervezetembe. Aztán pár éve a szemem elé került egy cikk, amiben rengeteg tejet megvizsgáltak az EU-i Union belül és a háromnegyedére kiderült, hogy rákot okoznak.

Emellett mióta gyerekem van (1,5 éves) sokat olvasok az egészséges táplálkozásról. A lelkemre kötötték még terhességem alatt, hogy csokoládét ne adjak a gyereknek.

Erre 1 hete se olvastam egy cikket, amiben kifejezetten azt írják, hogy ajánlatos adni a gyereknek csokoládét már kis korban is, mert jótékony hatása van.

De nem is kell olyan messzire menni: hozzátáplálás.

Ma már azt se nézik jó szemmel, ha a gyerek érettségire nem anyatejet visz cumisüvegben (oké.. kicsit túloztam, de értitek a lényeget). Pedig a legtöbb védőnő és gyerekorvos még mindig pártolja a 4 hónapos korban lévő hozzátáplálást. Hiába mondják, hogy 6 hónapos korig kifejezetten szoptassanak az anyukák, a legtöbb helyről mégis azt lehet hallani, hogy semmi baj nem lesz, ha valaki hamarabb kezdi a szoktatást.


Egyébként meg annyi minden vesz minket körbe, ami rákkeltő vagy a hormonokra nincs jó hatással, stb.. csak nézz körbe: tv, autó, számítógép, elektromos hálózatok..

ezek nélkül pedig lássuk be, baromi nehéz élni.

Hiába mondod azt, hogy a saját háztartásodba ezeket nem akarod látni és nincsenek is.. azért mutass egy munkahelyet, ahol nincs legalább egy számítógép, ahol nem is kell ezzel dolgozni.


Minden rákkeltő, mindenre rá lehet fogni. Kevés dolog van, ami ma már nem káros az egészségre.

2013. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy én a 8-as vagyok és vegyész! Fel se tudják fogni sokan hogy mennyi hazugság akár kémiai akár biokémiai van ezekben az ún ismertetőkben.Olyanok írják ezeket akik enyhén szólva kémiai analfabéták! A Tv-ben a múlt héten kolbászkészítő Kandúr Bandi mondta hogy ő nem használ E számot a termékeihez! Na baravó! A só NaCl meg a bors is E számos anyag jó lehet a kandúr kolbásza!Az nösszes konyhai fűszer E számos anyag! Éljen a hozzáértés!
2013. febr. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!