Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti adtok mérget a...

Anyukák, ti adtok mérget a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés
Tehát:margarint,finomított napraforgó olajat,csokit-cukrot,mekis kaját,olcsó húskészítményeket,mesterséges adalékanyagokat tartalmazó élelmiszereket?érdekelne,ti hogy álltok ezzel..nekem már tele van mindenem azzal,hogy rákkeltő,hogy hormonokat tartalmaz,stb...
2013. febr. 9. 13:18
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
A betegségeket nem a hurka a kolbász és a szalonna okozza hanem ezek mértéktelen fogyasztása és a mozgásszegény életmód.
2013. febr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
0%

A magam részéről próbálok figyelni, hogy egészségesen együnk. Pl. margarin soha nincs itthon, vajat használunk. Olaj van, de nagyon ritkán használjuk, inkább vajat/zsírt/olivát használok stb..

Nekem az volt a gondom, hogy pl. sokáig nem adtam csokit a gyerekemnek, mert úgy gondolom, hogy amíg még nem kóstolta az összes gyümölcsöt-zöldséget, ne a csokit ismerje meg előbb.. Hogy én ezért mit kaptam más anyukáktól?? A játszón más gyerekei már rég kaptak chipseket, hát én szeletelt gyümölcsöket vittem le magunkkal. Nem arról van szó, hogy el akarom tiltani ezektől, hanem arról, hogy törekszem arra, hogy normálisan és egészségesen egyen. A mai napig (2,5 éves) ha kiteszek elé egy édességet vagy gyümölcsöt akkor a gyümölcsöt választja, és remélem ez így is marad. Amúgy tejes desszerteket, meg egyéb nasikat szinte csak azt kapja, amit ajándékba hoznak a nagyszülök, mi inkább minőségi étcsokikat eszünk, de néha-néha előfordul itthon "méreg".

Egyetértek amúgy az arany középúttal, mert nem mindig van lehetőség mást venni, vagy mert arany áron van. Vagy ha iskolai / óvodai étkezdében eszik a gyerek, akkor meg végképp nem tudod elkerülni a "mérgeket", főzni sem lehet munka mellett minden napra.

Igyekszünk házi dolgokat beszerezni, az szerintem vetekedhet néhány bio dologgal. De bioboltba is járunk, sok minden próbálok ki, már csak azért is , hogy színesítsem az étrendünket. Amúgy a leghagyományosabb főtt ételektől, az extrémebb kókuszzsíros főzőcskézésen keresztül minden előfordul a konyhánkban. Imádok próbálkozni.. :-)

Többen írták, hogy ekkora erővel ne vidd ki, mert a levegő... Ezen mindig kiakadok amikor ezt mondják nekem, mert én meg úgy gondolom, hogy Igen, van amitól nem tudom megóvni, de amitől tudom, attol igenis meg fogom óvni!!

2013. febr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!