Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes panelben élők!...

Többgyerekes panelben élők! Hogy fértek el?

Figyelt kérdés
Két kis gyerekünk van. 55nm2 panelben lakunk. Egyszerűen másból sem áll a napom, csak pakolok pakolok, de ha mindent elpakolok, akkor nem fér el minden. Egyértelműen kinőttük a lakást, de nincs lehetőségünk másikba menni. Sok olyan dolgot dobok ki /ajándékozok el, amit megtartanék, ha lenne hely. Zsúfoltan élünk. Más hogy csinálja, hogy rend legyen a kis lakásban?
2013. márc. 15. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%

Hát mi viszonylag könnyen, mert 4 szobás panelban élünk. Két kicsi gyerekünk van, egyelőre mindenki külön szobában van+ nappali. Előtte két szobásban éltünk, de nem fértünk el mi sem. Rengeteg a cuccunk nekünk is, ami most nem kell, de még nem akarom eladni vagy elajándékozni azt berakom egy dobozba és levisszük a tárolóba vagy átvisszük anyukámhoz a mellékhelyiségbe, ő családi házba lakik.

Szeretnénk még egy babát, hát úgy már szűkösebb lesz nekünk is, de szerintem még elférünk.

2013. márc. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk is két gyerekünk van,és mi "csak" 46nm-ben lakunk.Hiába pakolok,mindig "kupi" van.Pedig már sok mindent levittünk vidékre anyósékhoz.
2013. márc. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Gyermekkoromban én is panelban laktam szüleimmel és két testvéremmel. Szóval volt 2 felnőtt (később 1) és 3 gyerek egy 2 szobás 55m2-es lakásra. Ja és van fiú és lány testvérem is és egy szobában voltunk. Elfértünk és nem volt vészes a nemek közötti eltérés miatt adódó konfliktus sem. Mi így szoktuk meg. Persze a játékok mindig szanaszét voltak szórva, de csak a mi szobánkban. Szüleim szobája mindig rendben volt. A nem kellő játékokat, ruhákat bedobozoltuk, és vagy az erkélyre tettük ki vagy levittük a tárolóba.
2013. márc. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Simán, nemrég még 100 nm-en laktunk, elmondom, hogy akkor IS egész napom pakolásból állt, ugyanis ez nem a lakás méretétől függ hanem hogy állandóan szétpakolnak a gyerekeim így is úgy is. Szóval az állandó pakolás nem csak kis lakásban jellemző, sőt. A nagy lakást takarítani egyedül meg mindent eltenni folyton számomra sokkal nehezebb volt.

Egyébként én szeretem az ikea stílusát és sok minden ötletet onnan veszek ágy alatti tárolóktól kezdve kihúzható kanapé (nappal kanapé éjjel azon alszunk a férjemmel) szintén ágy alatti tárolással megoldva. Az egyik gyerekszobában az egyik falnál végig pax gardróbok vannak tolóajtókkal, mindent elnyel jóformán. Cipőtároló a mennyezet felé építkezve szóval ilyesmik.

Mi teljesen jól elférünk mondjuk még kicsik a gyerekek (6 és 4 és egy picike) 65 nm.

2013. márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Sehogy, úgy vagyunk mint ti:) Ráadásul a konyhában csak 2 ember fér el, ha valaki még be akar menni, egynek ki kell jönni:)

De egyszerűen nincs pénzünk nagyobbra:(

2013. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
2 gyerek, 2 felnőtt, 42 nm, és nincs kupi. :) Plafonig érő polcrendszereket csinált a férjem a szobákba, és beépített szekrényeket, így nagyon szuperül el tudunk pakolni mindent úgy, hogy marad egy "csomó" tér ugrabugrálni. :)
2013. márc. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%

szeretnék én 2 gyerekkel 55nm-en lakni !

ehelyett csak 35nm-en élünk és mégis elférünk.

de te hogy csinálod hogy nem?

2013. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
Mi 70nm lakunk de elférünk elpakolok mindent,illetve pincében tartjuk a szezonális dolgokat,a nem kello dolgokat elajándékozom,vagy kidobom.
2013. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves 35nm2-ben élő válaszoló! Ügyes vagy! Komolyan el sem tudom képzelni, hogy fértek el. :-)

Valószínű, mi azért nem férünk el, mert ez a lakás volt anno a párom szüleinek is az otthona, innen költözött el a testvére és a szülei is. Vagyis minden régi kacat itt maradt, amiből a mai napig nagyon nehezen tudok kidobálni dolgokat, mert "nem a miénk". Minden nagytakarítás alkalmával szortírozok ezekből.

Ezenkívül a gyerekeknek szerintem túl sok játéka van. Ezt próbálom folyamtosan karban tartani, de jön egy ünnep és kezdhetem előröl. Erkélyünk, kamránk nincs, pedig az javítana a helyzeten.

Valamint a lakás a cégünk telephelye is egyben, ezért nagyon sok fontos okirat van, amit nem dobhatunk ki. Ezenfelül, valószínű ügyetlen is vagyok, ha más ilyen jól elfér. :-)

2013. márc. 15. 22:08
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves 4 szobás válaszoló. Szerintem 4 szobában nekünk is könyebb lenne. :-)
2013. márc. 15. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!