Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Többgyerekes anyukák válaszoln...

Baranka kérdése:

Többgyerekes anyukák válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok a napi házimunkát elvégezni kicsi gyerek(ek) mellett? Mit csináltok, hogy mindig toppon tudjatok lenni? Hogy anyaként, társként a lehető legjobb formátokat hozzátok? Hogy megfeleljetek mindenkinek? Esetleg honnan meritetek erőt tanuláshoz is?
2013. febr. 15. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:

1.Házimunka megy, mindíg csinálok kicsit és általában mindíg rend van....kosz nincs csak a szőnyegeken játék, de azt felszedegetem...

2.nem vagyok mindíg toppon, nem akarok megfelelni mindenkinek....

3.ha este a gyerekek elalszanak a férjemmel próbálunk egymásra figyelni, együtt fürdés, tv-zés, beszélgetés....

2013. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 kicsim van, 5, 3 és 1 évesek. eLŐSZÖR Is a végén kezdeném: NEM FELELEK MEG mindennek és mindenkinek, korábban törekedtem erre de csak megőrülés lenne a vége mert nincs emberi lény akinek az egész élete 100% tökély lenne és mindenben ÁLLANDÓAN a toppon van.

Aki ezt állítja ott vmi mindig bűzlik:)) Vagy sok a segítsége:))

Én prioritásokat állítottam fel nekem fontos heti 3-4 sport (ez fél óra 40 perc futásban ki is merül).

Fontos hogy a férjemmel heti 3-4szer össze tudjunk bújni mindegy mi van, mert ez erősíti a kapcsolatunkat.

Fontos hogy a házban nagyjából rend legyen de nem elvágólag és nincs olyan Lakáskúltúrába illő patikai rend és tisztaság mint régebben vagy mint 1 gyerek mellett, ezt a dolgot így "elengedtem" mert ezt tartottam a legkevésbé fontosnak.

A legeslegfontosabb az hogy a gyerekeimmel mindegyikkel(!) oda tudjak ülni játszani, foglalkozni mindhárommal és nem csak úgy hogy egyszerre hanem saját igényüknek megfelelően. És az hogy az ő igényeik ki legyenek elégítve értem itt a fizikai és más szükségleteiket.

Nem tartom annyira fontosnak hogy mindennap 3 fogásost rittyentsek vagy mindennap süssek vmit van akinek ez fontos, tudom de számomra ez is olyan amit el tudtam engedni. Kicsit bánt néha mikor látom hogy másnak erre is van energiája de felülemelkedem.

Mivel nekem sok mindent egyedül vagy max. a férjemmel kettesben kell megoldanom ezért beláttam hogy vannak dolgok amik nem fognak 100%ra sikerülni.

Számomra fontos hogy olvassak is tájékozódjam a napi dolgokról politika, hírek, tudomány bármi, fontosak a jó könyvek, film stb. tehát ha szabadidőm van ezekből töltekezek, holott éppen nekiállhatnék este 10kor még almás rétest rittyenteni mint egyik barátnőm de neki az a kikapcsolódás nekem meg nem.

2013. febr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Jégtánc ***** válasza:
Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz.A legfontosabb hogy ne akarj megfelelni mindenkinek.Nem lehet:) Ezt el kell fogadni:D Nekem már nagyok a fiaim,így már könnyebb rendet tenni,mert csak a kicsi van itthon a nap nagy részében:)Arra kell törekedni hogy mindenkire jusson idő,ha csak kevés is,de az minőségi legyen.Akkor legyél ott 100%-ban.Azt sem szabad elfelejteni hogy nem te vagy a lakásért,hanem a lakás van értetek.Nem kell mindig csillognia.Legyen tisztaság,az alap,de nem kell egész nap és minden nap nagytakarítást tartani.
2013. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:

Nem anyuka vagyok.De az anyám anyuka..4 fiút nevelt fel

Nem volt csak ritkán "topon". sokat volt fáradt és ideges és elvárta, hogy a munkáját a családja segítse és megbecsülje

2013. márc. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!