Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Panelben lakó anyukák! Ti...

Panelben lakó anyukák! Ti szeretitek a játszóterezést? Hányszor mentek le egy nap?

Figyelt kérdés

Nálunk két kicsi van és nehéz őket szemmel tartani,szóval én nem igazán élvezem ezt........ráadásúl állandóan igazságot kell tenni hogy most azt ne vedd el, azzal most Pistike játszik..stb stb

Amúgy mi kétszer 1-1.5 órára megyünk le....


2012. ápr. 25. 08:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Én nem vagyok érte oda, ugyan ez a helyzet, ne nyúlj hozzá, ne vedd el, nem a tied, ráadásul még a gyerekek irigyek és undokok (tisztelet a kivételnek), ami engem személy szerint nagyon bosszant, és sajnálom a fiamat. Ugyan ő még pici 13 hónapos, de már megy önállóan, mindig a másé az érdekes, de szinte soha nem adják oda neki, hogy megnézze. Mi is kétszer megyünk le 2-2 órát kb.
2012. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest elég sokat lent vagytok.


Mi nem panelben de társasházban lakunk, nekünk a balkon 8m2 így oda is sokszor kiengedem, de ez a programoktól jön.

Mi járunk tornázni és énekelni heti 1x. a jóidötöl is függ mert vizes játszóra nem viszem ki, akkor inkább sétélunk, motorozunk. Mi minden nap lemegyünk valahova, valamit csinálunk, de nem feltétlen játszó. Pl a szomszéd csajjal fagyizóba ülünk be velük, és utánna motoroznak meg kavicsot dobálnak a hídrol a folyóba. stb...


Szóval sok sok más móka is van. Játszót amúgy imádja, már a kocsiból is megismeri ha elmegyünk egy mellett.

2012. ápr. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Kedves előző, nem fogom bezárni a gyereket a lakásba, mert én nem szeretem a játszóteret...
2012. ápr. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nekem 4 gyerekem van.A kicsivel délelőttönként megyünk csak le s ritkán délután.Van 3 iskolás testvére s azoknak sok a tanulnivaló délután,így ezért a játszóterezés elmarad.

Ammennyire szerettem itt lakni már annyira utálok.Talán a bezártság miatt.Idővel majd szeretnénk költözni,de most erre nincs pénzünk.

2012. ápr. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Ahhoz képest elég sokat lent vagytok..."



------) Hidd el nem magam miatt vagyunk ennyit lent, meg attól hogy én nem szeretem, a gyerekek imádják és csak nem leszek olyan önző hogy nem megyek le mert én nem szeretem......

2012. ápr. 25. 08:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz indulatból akartam ínri, csak elég sokat lent vagytok. szerintem mi akkor sem mennénk ennyit ha imádnék oda járni.


de találj ki más mókat. gondolom sok más dolog van amit csinálhattok. nálunk a játszó nem rossz, csak a csúzda olyan hogy egy másfél éves a végén bele esik egy lyukba. itt mindig el kell kapnom, mert egyedül szépen felmegy, csak a vége veszélyes. na most 30 hetes terhes vagyok, és ez már megeröltetö, így ritkitottam a játszóterezést.


ma pl délött torna lesz, délután meg bankba és az adószakértöhöz kell menni. haza fele, motorozhat majd, oda fele meg megnézzük a villamost, meg a szökökutat ha felötltötték már lesznek benne kacsák.

2012. ápr. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Két kisgyerekem van, 4 és 2 évesek.

Mivel vissza kellett mennem dolgozni, csak délután ovi-bölcsi után tudunk játszóra menni. A gyerekek ott "bandáznak" és mi szülők is beszélgetünk kicsit.

Persze az én gyerekeimnek is más játéka az érdekes, de gond nélkül odaadják más gyereknek is, és ők is játszanak más játékaival. Itt csak akkor fordul elő olyan, h nem játszhatnak valamivel, ha épp más kezében van, vagy a gyerkőc nagyon nem akarja odaadni a sajátját.

A két gyerek szemmel tartása sem tűnik nekem nagy feladatnak, hisz mindig ott vagyok ahol az egyik, a másikat meg szemmel tartom. Olyan is előfordul, h mindkét gyerek szépen játszik egymaga, vagy a többi gyerekkel.

Sokszor ülök be velük a homokozóba is, így körülöttem vannak legtöbbször a gyerekek.

Persze viták itt is vannak, de igazságot nem igazán szoktam tenni, inkább hagyom, h lerendezzék maguk. Azt nem engedem, h mástól úgy elvegyenek játékot, h nem kérdezi meg. És ezt legtöbb gyerek megteszi.

Szabályok is vannak, mivel zárt a játszótér a kapun egyedül semmiképp se mehetnek ki. ÉS az egyik sarokban 6-10 évesnek való csúszda-vár van, oda se mehetnek nélkülem.

2012. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első babámmal szinte állandóan lent voltunk. Reggel mentünk le már 8-9 körül (nyáron) és 11-12 körül mentünk haza. Aztán délután megint lementünk 4-5 körül és 6-7 óráig lent voltunk. Van egy kutyám is, ő is nagyon élvezte. Mi összebandáztunk 3-4 anyukával, rossz idő esetén összejártunk, de gyakran csináltunk közös programot, együtt mentünk buszozni, strandolni, sétálni az erdőbe. A játszón is már nagyjából ismertük egymást az anyukákkal, így szinte sosem volt gond. Vigyáztunk egymás gyerkőcére ha úgy volt, a gyerekek jól elvoltak egymás mellett, ha balhé volt, megoldottuk. Nekem nagyon hiányzik az az idő... Most várom a másodikat, már nyilván nem lesz annyi időm vele tekeregni mint a bátyjával, de azért megpróbálok vele is annyit levegőn lenni, amennyit csak lehet. Én nagyon szerettem a "nagy" fiammal aszfalton rajzolni, homokozni, hintázni... :)
2012. ápr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok allandoan paneles, csak atmenetileg, amikor a nagy szuloknel vagyunk. De tavaly fel evet ott voltunk. En nem szeretem a jatszoteret. Szinten ket kicsi gYermekem van, ha tobb gyerek volt, akkor mar nem tudtam megfeleloen szemmel tartani oket, ha az egyik csuszni akart, a masik meg maszni, akkor nem tudtam, hogy melyiknek segitsek. Raadasul mindig akadt valaki aki beszelgetni szeretett volna, mert nem kellett annyit mennie a gyerek utan mint nekem es kinos volt allandoan elrohanni a bszelgetes elol, ha mentem a sracok utan. En ereztem magam bunkonak, szerintem ok is igy gondoltak.

Ami bejot: reggel vittem oket jatszani, 8-11 kozott senki nem volt, vagy alig. Delutan tomegnyomor van, akkor inkabb setaltunk egy nagyot.

2012. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát én utálom, de a fiam imádja, szeret a gyerekek között lenni.

Úgy alakítom az időnket, hogy napi 2x 1-1.5 órát mi is lenn tudjunk lenni.

Ha a mamáékhoz megyünk azt is nagyon élvezi. Kertes ház, nem lehet becipelni, a tízórait és az uzsit is kinn eszi meg.

2012. ápr. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!