Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek, ha megtudnáto...

Ti mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a párotoknak van egy "eltitkolt" gyereke?

Figyelt kérdés

Mert nálunk ez a helyzet.

Boldog – legalábbis eddig az volt – párkapcsolatban élek a párommal már lassan öt éve.

Tegnapelőtt elmentünk vacsorázni, hatalmas volt a boldogság, romantikus is volt. Aztán tegnap este mikor hazaértem leültetett vele szembe és mondta, hogy mennyire szeret és örül annak, hogy én vagyok neki. De! Van egy 4 éves kislánya, akiről ő lemondott, mert mi akkor már együtt voltunk és nem bírta tovább, úgy érezte el kell mondania, el kell számolnia a lelkiismeretével. Szóval ő engem megcsalt, amiből lett egy gyerek is, ha ez nem lenne elég, ráadásul azzal a nővel, akivel előttem együtt volt 3 és fél évet. A hab a tortán, hogy 30 hetes terhes vagyok és nem tudom, hogy mit tehetnék egy ilyen helyzetben… Hogyan bízhatnék meg egy olyan férfiban, aki lemondott a saját gyerekéről csak azért, hogy én ne jöjjek rá semmire? Inkább mondta volna el, hogy mit tett, talán jobban viseltem volna. Tegnap este eljöttem onnan, hazajöttem a szüleimhez gondolkodási időt kérve a páromtól. Mit tegyek? Tanácstalan vagyok… A szüleimnek erről nem mondtam még semmit, egyszerűen nem visz rá a lélek, hogy beszéljek róla, hiszen még én magam sem hiszem el, hogy ez igaz, pedig a saját fülemmel hallottam, ezért ők most úgy tudják, hogy a párom nincs otthon és nem akartam egyedül lenni.

Azért ebbe a kategóriába írtam ki a kérdést, mert nem tudom, hogy mi legyen a babával… na meg persze velem. Vagy hogyan tovább ezek után…

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. febr. 18. 21:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

mivel a ti kapcsolatotoknak nagyon az elején történt a megcsalás, engem jobban bántana, hogy lemondott a gyerekéről, minthogy megcsalt

túl sok választásod nincs, te szereted őt, ő téged, a közös babátoknak apa kell, így szerintem békülj ki vele, és ha a kislány anyja beleegyezik, vegyétek fel majd a kislánnyal is a kapcsolatot

2013. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
49%
Tehát a kapcsolatotok kezdetén valamikor lefeküdt az exevel, aki valószínűleg teherbe esett es meg akarta tartani. Mivel a gyerekvállalás normalis esetben két emberen múlik, a parod azt mondta o nem akarja. Mi a probléma? Nem egy X eves gyerekről mondott le, hanem arról, hogy akaratán kívül apa legyen.
2013. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon nehéz helyzet, az ember talán csak tippelni tud, mit tenne, érezne a helyedben. Engem nagyon bántana maga a megcsalás is, akkor is, ha évekkel korábban volt, akkor is ha a kapcsolat még viszonylag friss volt. Nálam nem oszt, nem szoroz, hogy a megcsalás 3 hónap vagy 3 év után történik, akkor is megcsalás. De ezt szerintem megbocsátanám, ha tényleg egy egyszeri botlás volt az elején. Bár mivel ennyi ideig titkolta, szerintem az én bizalmam sose lenne már 100 %-os. A gyerek na az már más kérdés. Aligha akarnék egy olyan férfit a gyerekem apjának, akinek már van egy gyereke, akiről ő LEMONDOTT. Milyen apa az ilyen? Leginkább semmilyen. Én is ismerek olyan példákat, ahol apa vagy anya lelépett, soha többet nem nézett a gyerek(ek) felé és új családot alapított. Nem tudnék egy ilyen férfival együtt élni és legkevésbé akarnám, hogy egy ilyen ember legyen a gyerekem "apja". A megcsalásra lehet azt mondani, hogy megbotlott, nem lesz többet ilyen. De hogy a gyerekét elhagyta.... Aki egy gyereket el tud hagyni, az akárhányat el tud.
2013. febr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Nem biztos, hogy megcsalt, lehet az előző kapcsolatából született az a Kisgyermek, csak miután nem békültek a szülők ezért már elkezdett megismerni Téged és csak később tudta meg, hogy van gyereke!

De miután Mi Nők, olyanok vagyunk, hogy Kisgyermekes Férfival nem ismerkedünk, ezért titkolta el előled, mert félt, hogy nem fogsz amúgy se szóba állni vele!

Hidd el én ebben a szituációban élek, mint Nő, a Páromnak van egy 3-as ikrei akivel még nem is találkoztunk, mivel amikor megszülettek az Anyuka lelépett, őt ott hagyta, és elindították a válást. Közben megismerkedtünk, de nem tudtam, hogy volt felesége, és gyermekei. Annyit tudtam, hogy volt korábban egy pár éves kapcsolata. Hát én 32 hetes terhes voltam a Kislányommal, amikor kiderült, hogy a 3-as ikrek Apukája, sokat beszélgettünk mérges is voltam, de túl léptünk rajta és azóta van már egy Kisfiúnk is:).

Szerintem ülj le vele beszélni, mert végül is az ő gyerekét fogod megszülni, kérdezd meg miért váltak el, vagy egyáltalán hogy történt, nem biztos, hogy megcsalt!


Ha gondolod írd meg privátba mit mondott!


Üdv egy két gyermekes Anyuka.

2013. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Én a kérdés leírásából úgy értelmezem, hogy ezt tisztázták a párjával, hogy a gyerek akkor fogant, amikor ők már együtt voltak.


Másrészt nem értem a válaszadókat. Mindenki azt írja, hogy mivel a kapcsolat elején történt a megcsalás, ezért nem számít. Hát én magamból kiindulva úgy vágtam mindig bele a kapcsolataimba, hogy az első perctől kezdve elvártam a maximális hűséget. Csak szerintem működik így egy normális kapcsolat? Az rendben van, hogy útban a baba, megpróbálhatják rendbe hozni a dolgokat, de azért ne mondjuk már azt, hogy nem számít. Igenis számít! Vagy van egy íratlan szabály amiről én nem tudok, hogy a kapcsolat első 3-4 hónapjában lehet össze-vissza kufircolni, mert még nem mélyült el a kapcsolat, de az 5. hónaptól már megcsalásnak számít?:S


Na de, hogy a kérdésre is válaszoljak: Kedves kérdező! Nem lennék most a helyedben!:( Nagyon sajnálom, hogy ezen át kell menned. Sok dolgot kell mérlegelned most magadban szerintem, de a legfontosabb az, hogy szereted-e annyira a párodat, hogy képes legyél neki ezt az egészet megbocsájtani és ezek után megbízni benne? Mert véleményem szerint enélkül nem működhet egy kapcsolat. Ha nem fogsz megbízni ezek után azt is meg lehet érteni, de akkor nincs is sok értelme együtt maradni, mert úgyis megmérgezi a kapcsolatotokat a bizalmatlanság és sok kétkedés és szenvedés után fogtok szakítani. DE! Mindezt csak te döntheted el! Te érzed, hogy te mit bírsz el és mit tudsz feldolgozni. Szívből kívánom neked, hogy egészséges és boldog gyermeked szülessen, akivel te is boldog tudsz majd lenni!:)

2013. febr. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Hát az én szememben kevesebb gusztustalanabb egyed létezik, mint aki nem törődik a gyerekével (ennél már csak az a roszabb kategória, aki bántja a saját gyerekét). Szóval az ilyen az életet sem érdemli meg nemhogy még egy esélyt. De mivel neked érzelmeid is vannak felé, szereted nem lehet csak racionálisan dönteni. Ebben kívülről senki nem tud tanácsot adni, mert mindenki csak a tények alapján tudna dönteni, de neked ott vannak az érzelmeid is. Én szerintem mindenesetre nem tudnék megbocsátani. Nem ítélkezni akarok, de ha már egy gyereket úgy elhagyott, hogy 5 éve nem törődik vele, nem kiváncsi rá, ha ti nem maradtok együtt szerintem a ti gyereketekre is ez a sors vár.
2013. febr. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó válaszoló!


Ezt miből gondolod, hogy ugyan úgy elhagyná a Kérdezőt?

Te is egy nagyon egyszerű Nő lehet!

Én voltam aki ugyan ebben a helyzetben vagyis terhesen tudtam meg a 3-as ikrei vannak a Páromnak. Érdekes mi nálunk minden rendben van, és soha nem hagyná el mert imádja Őket, és szerintem a Másik Gyerekeit is szeretné, ha nem így hagyta volna el a Volt Felesége!

Remélem Kedves Kérdező sikerült megbeszélned a Pároddal, hogy mi legyen, és minden rendben lesz!


Üdv két gyermekes Anyuka

2013. febr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen sok választ kaptam!


Lelkileg magamhoz képest elég jól bírom.

Az lehet, hogy a kapcsolatunk elején csalt meg, nem is ez zavar, mert ezt valahogy megtudnám bocsájtani ha nagyon akarnám. Engem az bánt az egészben, hogy egészen eddig titkolta, és nem volt a lánya mellett. Én ezt könnyebben, jobban fogadtam volna, ha még akkor elmondja. Segítettem volna megoldani is… De én most egy olyan embernek szülök gyereket, aki egyszer már elhagyta a kislányát és lehet, hogy csak az anyja miatt – na meg miattam -, de akkor is egy gyerekről van szó.

Holnapra tervezem átbeszélni ezt az egészet, hogy tisztázzam a dolgokat és dönteni tudjak a kapcsolatunkat illetően. Nem haragszom a páromra, inkább csalódott vagyok és félek, hogy ugyanaz előfordul majd velem és a párommal, mint a kislánya születése előtt...

2013. febr. 19. 20:45
 19/24 anonim ***** válasza:
Ha lesz egy kis időd, akkor megírhatnád, hogy mire jutottatok! Engem személy szerint nagyon érdekel,hogy mi lesz veletek!:) Remélem a lehető legjobban fognak alakulni a dolgok!
2013. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Csak gratulálni tudok a #9-es válaszomat lepontozó hölgyeknek, akik szerint az a megoldása egy problémának, hogy fel kell dúlni adott esetben egy család életét, mert az "elvek", "elvárások"...


Kérdező, tudod, én férfiként a feltétlen őszinteség híve vagyok egy párkapcsolatban, de ebben a spéci esetben lehet, hogy én is kivételt tettem volna... nem tudom, hogy amikor az előbb leírtad, hogy "...ha még akkor elmondja. Segítettem volna megoldani is…...", akkor feltetted-e magadnak valójában a kérdést, hogy mit tettél volna, hogyan segítettél volna... főleg az utána leírt mondatod tükrében: "aki egyszer már elhagyta a kislányát és lehet, hogy csak az anyja miatt – na meg miattam -, de akkor is egy gyerekről van szó."

Na, mert azért lássuk be, az esetek legalább 51%-ban (udvariaskodom, szerintem van az 90% is) tökéletesen igaza van a #14-es válaszolónak:

"De miután Mi Nők, olyanok vagyunk, hogy Kisgyermekes Férfival nem ismerkedünk, ezért titkolta el előled, mert félt, hogy nem fogsz amúgy se szóba állni vele!" - és sajnos a nők többsége ilyenkor úgy "segít", hogy kilép a helyzetből, szenvedve, de úgymond "csak a gyerek érdekében"... amivel persze valójában magán vagy segít vagy nem (függően a saját érzéseitől), a másik nőn és a gyereken vagy segít vagy nem, függően attól, hogy ők miért és milyen módon váltak szét, a férfi viszont szinte tuti, 99%, hogy csak rosszul jár ezzel a helyzettel... namost arra még bíróság előtt, "eskü alatt vallva" sem kötelezhető senki, hogy szándékosan ártson önmagának.


Szóval azért ebbe gondolj bele, amikor a párod cselekedetei felett ítélsz...

2013. febr. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!