Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában sok gyerek fog...

Mostanában sok gyerek fog születni, sokan vállaltak be most még gyorsan, hogy a régi rendszerben,3 évig maradhassanak otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 08:00
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Persze, persze!

Úgy értettem a hiányzó napot, hogy nincs munkaviszony. Na azért így sem korrekt a fogalmazás, mert pl. a munkaviszony megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz és az álláskeresési járadék (fontos! nem segély, hanem járadék) folyósításának ideje is biztosítási jogviszonynak számít és így beleszámolják.

2009. szept. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

köszi

akkor ezzel ezekszerint nem sok minden változik érdemben, hisz a 3évre mr a havi 23-ezerért nem sokan maradnak otthon.

2009. szept. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:

Nekem más a véleményem. Bár nemcsak a juttatások terén, hanem tágabb értelemben.

Nem mindegy, hogy 2 évesen nem veszik fel a bölcsibe vagy 3 évesen veszik fel az oviba. Az első esetben repülök a munkahelyemről sebtiben, mint a győzelmi zászló.

Az se mindegy, hogy 2 éves korig, vagy 3-ig szól valakinek a védettség. Most pld ha visszamegy az anya valahogy 2 éves korban dolgozni, akkor a gyerek 3 éves koráig nem rúghatták ki...a jövőben, hogy ha visszamegy majd, akkor kitehetik a gyerek 3 éves kora előtt simán...és ki is fogják tenni sok helyen :(

2009. szept. 8. 13:51
 34/35 anonim ***** válasza:

Igen, én is érzem a súlyát ennek, de azért azt ne felejtsük el, hogy a 3 éves korig tartó védettség ezidáig is csak a rendes felmondás ellen védett. Akit ki akartak rúgni, annak megtalálták ezidáig is a módját.

Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy azért a drága politikusaink (még ha nagyon minimálisan is, de) tesznek azért, hogy a bölcsődei helyzet megoldódjon: létezik a családi napközi intézménye, ami egyre több településen van jelen. És nem csak úgy, ahogyan azt sokan elképzelik, hogy horror árat kell érte fizetni, hanem ugyanúgy önkormányzati fenntartású, mint a "rendes" bölcsőde. Gyakorlatilag bárki létrehozhat ilyet, minimális anyagi és időráfordítással.

2009. szept. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

Hát ez az, hogy bárki. Egy bárkire én nem merem bízni a gyerekeket 40 órás tanfolyam ide vagy oda. :( és az összes bölcsis korú elhelyezését nem oldja meg az a pár hely ( mégha levonjuk a gazdagok gyerekeit és azt, akinek kistesója van) én ezért félek

meg, ha ki is tesznek valakit, nem mindegy, hogy arra az egy évre fizetnek állásidőt vagy egyéb megegyzés szerinti juttatást vagy nem :(( ezért is félek :(

én vagyok a paragép :))

vagy majd mondjak én fel 10 év munkaviszony után? _(

2009. szept. 9. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!