Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában sok gyerek fog...

Mostanában sok gyerek fog születni, sokan vállaltak be most még gyorsan, hogy a régi rendszerben,3 évig maradhassanak otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 08:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem emiatt vállaltunk babát, de én akkor sem maradnék otthon 3 évig, ugyanis a gyed (ami magasabb összeg) csak két évig jár, a gyes pedig valami 25ezer Ft, ami iszonyú kevés, én szeretnék még a gyes előtt visszamenni dolgozni.
2009. szept. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
76%
Biztosan igy gondolja a nagyszülő is, aki rokkant nyugdijas!
2009. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
59%

3év ide 3oda, nekem teljesen tök nyolc. Mivel csóri Picur egy éves kora körül mehet bölcsibe, ha lesz helye. Én meg csattogok dolgozni.

40eFtből szerinted mit lehet csinálni(csp+gyes)???? Tavaly szeptember-október körül gondolta volna a fene, hogy lesz új meg régi rendszer! A picike meg jött. És ha azt hiszed, hogy elég egyszer ágybabújni védekezés nélkül a gyerekhez, akkor felhomályosítalak, NEM. Az meg, hogy három évnyi semmittevésre gondolsz, még így gyorsan sebtibe, hogy ne csak kettö legyen, felettébb felháborító, nálam spec 5.re sikerült az élni akaró baba...

2009. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

sajnálom, hogy ilyen rosszindulatú válaszokat kaptál, pedig biztos, hogy vannak akik emiatt startoltak rá elöbb a "babaprojektre".csak sok az álszent ember.


amúgy az új törvény még nincs elfogadva.

2009. szept. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
36%

Nem fogom magam sz.rul érezni miattad! Mit gondolsz miért tartottam meg a váratlanul jövő babát? Mert tudtam, hgy van segitségem. Nem vagyok gazdag, soha nem is leszek, márcsak azért sem mert a szülés utáni 3 évben annyi pénzt kapsz amiből a pelenkát fedezni tudod, de semmi mást! Én egyedülálló vagyok, nem támaszkodhatom a férjemre/barátomra/élettársamra stb. bocsáss meg nekem nagy tudású midenható kérdező, hogy el merem fogadni az apám segitségét!

Tudod, ezen az oldalom olyan nők vannak, akik már babáznak és szivesen segitenek azoknak, akik az első babájukat várják, és olyan nők akik lelket öntenek azokba, akik akár a fél életüket is odadnák egy gyermekért, de sajnos nem akar összejönni!

Biztos, hogy jó helyen borzolod a kedélyeket?

2009. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
33%

10:05-ös

ne büszkélkedj már a váratlanul jött apátlan gyerekedre!

szerinted ezzel aki zótervezi és nem jön össze, nem szorúl össze a szíve?mert aki nem akarja annak jön...

2009. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan ennyire kiveri a biztosítékot egy egyszerű kérdés? Ha provokálónak tartjátok miért válaszoltok rá???


Én nap, mint nap megdöbbenek, hogy mennyien dolgoznak ezerrel a teherbeesésen. Az ismerősi, rokoni körömben soha senkinek nem kellett görcsölnie a babán. Azért mert nem minden második kérdés arra irányul, hogy egyből (ne adj isten védekezés ellenére, de örömmel) érkezik egy baba, még ilyen is van. Nem kell(ene) egyből nekiesni a kérdezőnek - SE. Nehogy már a spontán teherbeesőknek kelljen szarul érezniük magunknak, hogy másnak nem egyből jön a baba!


Nálunk tervben még nem volt a második bébi, de úgy gondolta, hogy jön, szóval nem a 3 éves otthonmaradás motivált minket. Meg egyébként is max. segítségnek tekintettünk a harmadik éves gyes-re, megélni belőle nem lehet, de arra nagyon jó, hogy esetleg ne 8 órába menjen vissza anya dolgozni.


A mai 10:00-i válaszolónak: már májusban elfogadták a csökkentést.

2009. szept. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

10:24! Gondolod, hogy valóban büszkélkedik? Szeritnem nem téged akart cseszegtni, inkább megvédeni a vádaskodástól, hogy azért akarsz gyereket, hogy 3 évig otthon ülhess!

És egyetértek az utolsó válaszoilóval is, azér mert neked nem jött össze csettintésre, semmi okod utálni azt, aki spontán teherbe esett. Ráadásul megtartja, minek tartanád, ha abortuszra szaladt volna?

Te sem tudod már kétségbeesésedben, hogy kibe köss bele... Sajnállak, remélem hamarosan összejön a baba és megint ember tudsz lenni!

2009. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

10:24-es vagyok,

nekem ott "horkol" a másik szobában a 13hónapos kisfiam aki 2hónap próbálkozás után jött össze.

csak a becsúszott babás anyuka adta itt a szentet, hogy mennyi hiába próbálkozó....

2009. szept. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát igen,sajnos kevés lesz az a két év,ami ezután jön!Majd megtapasztalják!Ne foglalkozz a rosszindulatú hozzászólókkal!Sajnos nekem sincsen munkahelyem ahova visszamehetnék és a betegségem miatt sehová nem vesznek fel,azért is lett volna még egy baba jó,de sajnos nem jött össze!Meg én különben is imádok terhesnek lenni és gyereket szülni és nevelni!Csak sajnos nem mi irányitjuk a természetet!Nálunk sincsen segitség sehonnan,nekünk kell a párommal egyedül boldogulni!

2009. szept. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!