Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában sok gyerek fog...

Mostanában sok gyerek fog születni, sokan vállaltak be most még gyorsan, hogy a régi rendszerben,3 évig maradhassanak otthon a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 08:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%
Mi még nem tudtuk, hogy ez lesz,amikor megfogant a most 10 hetes kisfiunk. Szerencsére 2 éves koráig van gyed. A kistesót kis korkülönbséggel terveznénk, de elszomorít a mai valóság. Nme akarom, hogy a politika változtassa meg az eredeti tervünket. Bízom a köv. kormány "ígéretében " (????), hogy visszaállítják az eredetit.
2009. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Sajnos én úgy hallottam, hogy nem akarják visszaállítani az eredetit, csak amikor majd a gazdasági helyzet úgy adódi. ????

Kicsit félreérthetően tettem fel a kérdést valószínűleg, mert más megvilágításban írtatok,mint ahogy az én fejemben járnak gondolatok. Az a jó, ha mindenki nyugalomban tud-na babázni. Akár még csak terhesen is.

Körülöttem sokan még belehúztak, hogy hátha összejön, ezért vettem észre ezt a tendenciát és érdekelt volna, hogy másfele is van-e ilyen jelenség.

Sajnos a 3. évi gyes eltörlésével sok esetben nemcsak az 1 évnyi gyes ugrik,hanem pld. a mukahely és munkahelyi juttatások. Mert, ha nem tudjuk hova tenni felénk a gyerekeket, akkor már 2 évesen kitesznek a munkahelyről ( a törvény ellenére) és bölcsi nélkül munkahelyet találni nehéz.

Szerencsére sokszor jönnek össze hamar babák. És szerencsére, ahol nem jön össze hamar, ott vannak egyéb lehetőségek, természetes és orvosi módszerek, így soha nem szabad feladni.

2009. szept. 7. 12:29
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetemben is sokan előbbre hozták a babaprojektet. Van akinek sikerült, és sajnos van, akinek nem.

Mi is gondolkodtunk rajta, hogy jöjjön-e a kistesó, de aztán úgy döntöttünk, hogy nem kockáztatok meg 6 hónappal a császár után egy terhességet. Annál jobban féltem magamat. :-(

Amúgy én sem lógattam volna a lábamat itthon 3 évig, de a harmadik évben nagyon jól jött volna az a 25.000 Ft alanyi jogon a fizetés mellé. (a csp-t kivéve eddig semmit nem kaptam alanyi jogon, és mindenért megdolgoztam!!!!!!!)

2009. szept. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
és=én
2009. szept. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Felénk is akad, aki előrehozta a babásodást, pl. a sógornőmék is. Egyébként úgy tudom, hogy nem 2 év gyed jár, hanem 1 év gyed marad és egy év gyes. Ha nem most született volna meg a 2. gyerekem, tuti én is előbbre hoztam volna a babaprojectet, mert nem tudnám megoldani, hogy gyesen otthon maradjak. Az 1 éves gyereket pedig bölcsődébe adni?! Ez azért elég durva szerintem!:(
2009. szept. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
Nyugi, felénk is ez a helyzet. Sajnos az ismerettségi körömben kevesen vannak (kötzük én is) akik megtehetik hogy otthon maradjanak 3 évig de sokan bevállalták a babát előbb, mert ahogy az előttem válaszoló is írta, bizony jól jön a plusz 25000 a fizetés mellé még a harmadik évben. Én jövőre tervezem a második babát, mert a kicsi császárral született és én sem mertem kockáztatni, de ha simán szültem volna, minden gondolkodás nélkül belevágtunk volna, hisz úgyis kettőt terveztünk. Ja és mindezt, úgy, hogy nem bízom a következő kormány jóindulatában, mert mind csak a saját zsebét tömi. De azt tudom, hogy szerencsére van aki segítsen minket, ha nem is pénzzel, hanem havonta egy csomag pelussal, vagy tápszerrel, vagy egy kosár gyümölccsel és nagyon bízom abban, hogy a válság két év múlva már nem lesz ilyen borzasztó hatással senkire.
2009. szept. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

15:09-nek!

Ha nem veszed zokon, pontosítom az ismeretedet:

Úgy néz ki az új szabályozás, hogy mindenki annyit maradhat otthon gyeden, amennyit az előző 2 évben dolgozott: aki az igénylés előtti két évben végig dolgozott, az 2 évig, aki csak 366 napot dolgozott, az 1 év 1 napot gyeden + 364 napot gyesen.

2009. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

utolsónak!

akkor aki dlgozott 2évet(vagy többet), az 2év gyedet kap, és tulajdonképpen tőle "csak" a gyest vonják meg?

2009. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Pontosan.

De hangsúlyozom, hogy az igénylést megelőző két évet nézik, vagyis az senkit nem érdekel, hogy előtte folyamatosan X. évet dolgoztál, ha az utolsó két évben van hiányzó nap, akkor annyi nappal kevesebbet lehetsz otthon gyed-en.

2009. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
köszi szépen, gondolom a táppénz azért biztosított viszonynak számít.
2009. szept. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!