Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a vélemény a Jázmin névről?

Mi a vélemény a Jázmin névről?

Figyelt kérdés

már kislány koromban eldöntöttem, ha nekem egyszer lányom lesz, Lilinek fogják hívni. ezzel nem is volt baj, páromnak is tetszik, engem kiskoromban így becéztek, nagyon szeretem ezt a nevet. Viszont most nem tudom kiverni a Jázmin nevet a fejemből. Senkit sem ismerek akit így hívnak. Mennyire gyakori név ez (az, hogy én nem ismerek ilyet az Isten háta mögött, nem jelent semmit)?

Szerintetek szép név? Kötőjeles vezetékneve lesz 2szótag-3szótag (.o.á..-.ó.a.y) vezetéknévvel, passzolna?


(nem várok még babát, csak nem tudom kiverni a fejemből)


2013. febr. 14. 13:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha tetszik, akkor add ezt a nevet! Én 2 Jázmint ismerek összesen, egy 10 és egy 3 évest.


Amúgy szerintem nagyon szép név.

2013. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk (Észak-Pest) nagyon gyakori, emitt nem választanám.

Egyébként szép név.

2013. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik a Jázmin név. Egyáltalán nem! De mindenkinek más az ízlése, ettől szép a világ!
2013. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem csúnya, de nekem annyira nem tetszik. Elvileg nagyon gyakori, én csak egy kis Jázmint ismerek, őt sem személyesen, csak egy barátnőmnek az unokahúga.
2013. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányomat így hívják. Egy picit már megbántam, mert utóbbi években nagyon felkapták, főleg a c-k... Ezért most gondolkodom neki egy második néven. Egyébként továbbra is nagyon szép névnek tartom.
2013. febr. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ez a név nagyon gyakori kisbabáknál. Nekem is tetszik, de mivel túl gyakori, ez visszatartott a választásnál
2013. febr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon gyakori név,én ismerek 3 1 év alatti Jázmint,és a statisztikák szerint is sok van belőlük.Ha tetszik add ezt,nekem semleges.
2013. febr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hmm, értem... mi dél Baranyában lakunk, itt nem gyakori, legalább is szerintem.. :/ olvastam, h a c-knél lett gyakori, én családsegítőben dolgozom, de még egyet se láttam, ismerek, pedig itt aztán sok a kisebbségi (ebben a munkakörben)


és szerintetek nem lenne így hosszú a név? meg illik ezekhez a hangzókhoz?

2013. febr. 14. 14:50
 9/13 anonim ***** válasza:

A Jázmin vette át az Annától a gyakorisági listán az első helyet azt hiszem két évvel ezelőtt. Azaz a legtöbbet adott újszülött lánynév.

Nekem nem tetszik. Tudom, hogy ez itthon nem szempont, de Németországban élő rokonom azt mondta, hogy náluk csak a törökök adják ezt a nevet, ők viszont nagyon gyakran. Így mindig ez jut a Jázminról eszembe.

Egyébként passzolna szerintem a vezetéknévhez hangzásban. (Már amennyire a magánhangzókból tudok következtetni.)

2013. febr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem a Jázmin az egyik kedvenc lánynevem. :-)

Itt nagyon sokan vannak a cok, de inkabb vanessa, dzsenifer meg ilyenek, Jázmin nevurol meg nem hallottam es itt nem is tul gyakori.

Nekem tetszik :-)

2013. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!