Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál/szülnél úgy babát...

Vállalnál/szülnél úgy babát hogy tudod 6-7 hónapos korában biztos vissza kell menned dolgozni?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem vagy már olyan fiatal, nem is egy gyereket szeretnél hanem többet, és a párod biztosan nem tud eltartani titeket ha csak gyeden vagy otthon?
2013. febr. 10. 07:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Igen, vállalnám így is. Egyébként minél kisebb, annál könnyebben szokja meg, hogy más is vigyáz rá. És azt sem mondanám, hogy külföldön, ahol szintén csak pár hónapot vannak otthon az anyák (van, ahol még ennyit sem), mindenki részmunkaidőben megy vissza dolgozni. Magasabb beosztásban lévő anyák pláne nem tehetik meg, hogy épp csak pár órákat dolgozgassanak, nagyon hamar elvárják tőlük, hogy újra száz százalékban hozzák a korábbi teljesítményüket.

Biztos nehezebb így JÓL csinálni a dolgokat, minden téren helytállni, ehhez nagy szükség van arra, hogy a két szülő segítse egymást, de nem lehetetlen.

2013. febr. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen vállalnám így is, nem ezen múlna a gyermekvállalás...

Édesanyám aki egyébként óvónő, mikor bátyámat szülte szintén visszament dolgozni, mikor 6 hónapos volt, muszáj volt, kellett a pénz.

Azt meséli, hogy mikor engem szült, már el sem tudta volna képzelni, hogy bölcsibe adjon ennyi idősen, sőt, 1 évesen sem bírt, mert nagyon rossz volt, hogy a mozgásfejlődés egyes lépéseit nem ő láthatta először, bölcsiben kezdett mászni, járni tesóm...

Ez biztos rossz érzés, de én ettől még nem mondanék le a gyerekről, hiszen nem csak ennyiről szól az egész...

Inkább ne kelljen szükséget szenvednie a gyerkőcnek...

2013. febr. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz ügy mert mindig úgy voltam vele hogy én ott akarok lenni az első lépésnél fognál első szavaknál stb. Szeretem a páromat (sokára találtunk egymásra) de félek hogy megutálnám őt ezért mert nem teszi lehetővé hogy a saját kis babámmal legyek legalább amíg ilyen picike. Attól félek hogy ha már megszülök és ott lesz velem, akkor nem fogok tudni lemondani róla, hogy másra hagyjam, a férjem viszont akkor sem fog valószínű sokkal jobban fizető állást találni, az tuti...
2013. febr. 10. 10:53
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen válalnák,mert akárki,akármt ,pénzre pont anyira van szükség egy gyerek felneveléséhez ,mint egy szeretetre,6-7 nonap is nagy idö babáknál,amugy meg a szabad idömbe rengeteget foglalkoznék a babámal.
2013. febr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 frászkarikaborsó ***** válasza:
51%
Ha a párom otthon marad vele és maximálisan tolerálja a gyerekkel kapcsolatos feladatokat akkor vállalnám. Ha viszont az a fajta aki nem akar pelenkázni meg éjszaka etetni, akkor inkább nem vállalnám...
2013. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy voltam vele, ameddig lehet szeretnék itthon lenni a kislányommal.

Az élet sajnos másképp alakította...

A férjem munkanélküli lett, hirtelen kellett döntenünk.

8 hónapos volt a kislányom, amikor visszamentem dolgozni.

Rettegtem, hogy mindenről lemaradok... Első szavak, első lépések, az új "tudományok".

És milyen érdekes az élet. Az első lépéseit akkor tette meg, amikor itthon voltam. Az első szavait akkor kezdte mondogatni, amikor itthon voltam.

Nagyon nehéz, az biztos. De sajnos manapság már az élet gyakran megváltoztatja az álmainkat.

2013. febr. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!