Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnál/szülnél úgy babát...

Vállalnál/szülnél úgy babát hogy tudod 6-7 hónapos korában biztos vissza kell menned dolgozni?

Figyelt kérdés
Mondjuk nem vagy már olyan fiatal, nem is egy gyereket szeretnél hanem többet, és a párod biztosan nem tud eltartani titeket ha csak gyeden vagy otthon?
2013. febr. 10. 07:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
Persze. Kulfoldon ez normalis, csak Magyarországon szokás évekig babazni "a gyerek érdeke ezt kívánja " felkiáltással....
2013. febr. 10. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen de külföldön (tudom mert jópár barátnőm él kint különböző helyeken) 4 órásba meg max. 6 órásba mennek vissza de itt egész napos bölcsiről lenne/van szó, anyatejes táplálásról persze már szó sincs.
2013. febr. 10. 07:53
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Nézd, en azt tetom normálisnak, ha valaki felelősségteljesebb vállal gyereket. Ha te látod, hogy ez csak ugy lehetséges, hogy nem otthon ülsz, a segélyre várva, hanem igenis visszamesz dolgozni X időben, akkor minden tiszteletem a tied.
2013. febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
Figyelj ez egyéni döntés,ha így tudod megoldani,így oldod meg,kisfiam 16 hónaposan ment bölcsibe,így tudtuk megoldani,semmi gond nem volt,ültem volna itthon csak mert van aki leszól érte,most azért ne legyen gyereked,mert nem tudsz évekig otthon ülni? Figyelj én ha tehetném sem maradnék 1,5-2 évnél tovább otthon.
2013. febr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Na de 6 hónapos az nagyon kicsi még azért ha legalább 1 éves koráig itthon lehetnék az is más...
2013. febr. 10. 08:39
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Akkor próbáljatok meg most feretenni ugy, hogy meg tudd oldani az egy evet otthon.
2013. febr. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudnám megoldani, hogy itthon lehessek vele, akkor is szülnék. Sőt, mind a négy gyermekemet vállalnám akkor is. Nem lenne egyszerű, de gondolom a felügyeletük meg lenne oldva. Hiszen a gyermekünkkel eltöltött idő minősége nagyon sokat jelent. Így ha a vele töltött idő tartalmas, akkor egészséges felnőtt lesz belőle. A másik, hogy esetleg a párom maradhatna gyeden, ha én annyival jobban keresnék. Márpedig az apa is szülő.
2013. febr. 10. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

6 hetes lesz a babám mikor visszamegyek heti 2 napra 6 órába dolgozni.

Nekem az a fontos hogy mindent megadjak neki addig apa vagy a nagymama vigyázz majd rá!


35 hkm

2013. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
az is más hogy heti 2 napra....de nekem heti 5-6 napra kell ( jó a hatodik napon "csak" 4 -5 óra) próbáltam valahogy egyezkedni hátha lehetne részmunkaidő, de hallani se akarnak róla.
2013. febr. 10. 10:03
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a válaszokat.

Én úgy vállaltam babát, hogy tudtam, hogy 4 hónapos lesz, amikor vissza kell mennem dolgozni. Ahol ô született, 16, max 18 hétig maradhatsz otthon. Hivatalosan 2 hét szülés elôtt, 16 hét utána, de az elôtte levô 2 hét átcsusszanhat utánra. Mindegy, a lényeg, hogy tisztában voltam vele, és nem érdekelt, csak az, hogy lesz egy babám. ÉS....én sem voltam már fiatal, sôt...

Nálam ez huszadrangú dolog lenne. Tisztában vagyok vele, hogy mit veszítünk ezzel, mert az én lányom is amikor elôször felállt, én csak videóról láttam. Mégis úgy gondolom, hogy ha szeretnél babát, vágj bele, attól, hogy 6-7 hónaposan visszamész dolgozni, attól még nem leszel rossz anya.

2013. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!