Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel vagyok háborodva! (Tápszer...

Fel vagyok háborodva! (Tápszer), írnátok ehhez kommenteket?

Figyelt kérdés
Féléves fiammal megyünk az orvoshoz a szokásos tápszer receptért. Mire ingerülten, és agresszívan közli, hogy az OEP nem finanszírozza, csak féléves koráig, mostantól vegyem meg magam. Na, gondoltam ennek rossz napja van, hogy így ordibál, megértettem volna akkor is ha normálisan mondja. Hazamentünk. Azóta a következőkre jöttünk rá: a saját védőnőm értetlenül áll az eset előtt, szerinte minden baba kap(hat) HA-s tápszert ha szüksége van rá féléves kora után is. Négy barátnőm közül (egyiknek sem allergiás, vagy ilyesmi a gyereke) három (más orvosoknál) simán kap tápszert, szó nélkül! Egy barátnőm viszont veszi ugyanúgy mint én! De a legfelháborítóbb, az egyik barátnőm ennél a dokinál kapja a receptet! Állítása szerint nem pénzelik az orvost. Vagy nem tudom, honnan fúj a szél, vagy most mi van. Anyukám egy másik városban az SZTK-ban dolgozik, lement megkérdezte az orvost, és azt mondta természetes hogy adna receptet. EZ MI? Tudtok erről valamit?
2013. febr. 5. 14:25
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
63%
Szia! 3 éves korig receptre felíratható a tápszer. Minden jót!
2013. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
83%
Az én fiam 8 hónapos lesz, nem allergiás, de most is receptre vesszük a tápszert, az orvos gond nélkül felírja.
2013. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:

Szerinted van olyan aki pénzeli az orvost+ tápszert irat? Amennyi pénzt oda ad az orvosnak annyiért megkapja a tápszert teljes áron.


Egyébként ez így van sima tápszert 6 hós korig írnak.

A szomorú hogy az orvosk ezt írják fel akkor is ha nem kellene.

2013. febr. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónapos lesz holnap,és mi is receptre vesszük a tápszert.
2013. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

A HA tápszer 1 éves koráig támogatott. Milyen tápszert kap a gyermeked??

A speciális tápszerek 3 éves korig is írhatók.

A sima tápszerek viszont csak 6 hónapos korig támogatottak.

2013. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:

már ha van olyan ok ami miatt kell


pl reflux


nekünk sem írták fel fél év után a HA és a sima tápit, mert nem finanszírozza az oep, csak akkor ha a doki beír valamit ami miatt szükséges neki

alap szabályozás de a normális dokik ezt kikerülik


ennyi


menj vissza hozzá legközelebb és kérd meg rá h írjon ki más tápit


am egy orvosnak is lehet rossz napja ne legyél felháborodva neki sokkal nehezebb a dolga am a sok buta beteg akik okoskodnak pl vagy egy hisztis anyuka aki nem hiszi még a dokinak sem h nem beteg már a gyerek stbb....

2013. febr. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
Amúgy jóban voltunk a dokival, normálisak vagyunk, a névnapjára vittem ajándékcsomit, csak pénzt nem adtunk neki, mert még sose kellett kihívni. Szerintetek innen fúj a szél, úgy értem pofára megy?
2013. febr. 5. 14:31
 8/39 A kérdező kommentje:
SEMMILYEN tápszer nem jár már, ezt mondta.
2013. febr. 5. 14:33
 9/39 anonim ***** válasza:
De ha nem HA tápot evett eddig, akkor nem indokolja semmi, hogy most azt írja fel. Érted? De ha eddig azt kapott, akkor mondjuk nem értem miért nem írja.
2013. febr. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 A kérdező kommentje:
Tiszta ideg vagyok! Sima Milumilt kapott mint minden kölök! A barátnőimé is! Csak ők féléves koruktól HA-s kaptak mintha mi se történt volna, értitek? Én meg ordibálást.:-)
2013. febr. 5. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!