Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes Gyed hogy is van ez?...

Gyes Gyed hogy is van ez? Meddig jár mi? Már teljesen belekavarodtam.

Figyelt kérdés
Júliusban lesz kisfiam 2 éves, utána vissza kell mennem dolgozni 8 órában. akkor kapok még valamennyi pénzt, vagy csak a családit meg a fizetésemet? Nagyon megköszönöm ha valaki tud segíteni!! Teljesen belekavarodtam.
2013. jan. 17. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:

A fizetésed, a családi pótlékot (azt asszem 18ig, de ha tanul akkor max 21 ig).

Én ugy tudom, hogy gyes melett csak max heti 30 órásba lehet melozni. Vagy otthon végezhetőbe korlátlan idővel.

2013. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja és itt mindent megtalálsz.

[link]

2013. jan. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

GYED a gyermeked legfeljebb 2 éves koráig jár, ezt követően maradhatsz GYES-en is, a gyermek max 3 éves koráig ( hacsak nem kivételes esetről van szó, pl. ikrek v. beteg gyermek).


Ha úgy döntesz hogy megszakítod a fizetés nélküli szabadságodat és a gyermek 2 éves kora után egyből visszamész dolgozni ( mert a GYES ugye nagyon kevés, kb 25 ezer Ft nettóban), akkor a határidő előtt lehetőleg 2 hónappal jelezd a cég felé ezt a szándékodat.


Ez esetben sajnos azzal is számolnod te d kell, hogy ha nem tud neked megfelelő munkát biztosítani vagy te nem fogadod el az ajánlatát, akkor fel is mondhat ( Mt. 64§ - 67§).


Családi pótlékot kapod továbbra is.


Gondolom, a családi adókedvezményt eddig is érvényesítetted, ezt továbbra is megteheted, csak most már nem a GYED-ből, hanem a fizetésedből.

2013. jan. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!