Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Teljesen belekavarodtam, most...

Teljesen belekavarodtam, most mikor van peteérés?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy középidőben! Én eddig ugy számoltam,hogy a vérzés utolsó napjátol a következő első napjáig egy ciklus. Annak a közepén van a peteérés! Utoljára január 24én jött meg a vérzésem 7 napig tartott! A ciklusaim 20-25 naposak! Én úgy számoltam,hogy kb 11én volt peteérésem, pár napig bő fehér színű folyásom volt(nekem szinte sosincs átlátszó folyásom (tojásfehérje)) Utána szárazság ami mostanáig is tart! Kalkulátorok mind január végére,február elejére,illetve február 22-e környékére számolják a peteérésemet! Teljesen hülyének érzem magam,hogy egész eddig rosszul tudtam?! Már van egy kisfiam,és azóta voltam mégegyszer terhes,de sajnos elvetéltem!
2011. febr. 16. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A ciklus első napja a menzesz első napja. Innen kell számolni ideális esetben a 28 napot. A következő menzesz első napja a 28. nap. Peteérés - 14 nap. Tehát 28 napos ciklus esetén a 14. nap. Ha mondjuk 30 napos a ciklus akkor a 16. nap. Remélem tudtam segíteni.
2011. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Értem, hogy nem érted :) A peteérés az egy több napos folyamat, a tüszőrepedés viszont egy nap. A lényeg, hogy ha minden rendben van veled és a ciklusod szabályos, akkor a menstruációd első napjától számolj vissza 14 napot és azon a napon van a tüszőrepedésed. Ez a teherbeesés szempontjából a legfontosabb nap. A peteérés az azt megelőző összes nap (általában az is 14 nap - 28 napos ciklusnál). Nekem egyébként ez nem így volt, mert sárgatest elégtelenségem volt, így a tüszőrepedéstől nem telt el 14 nap a köv. menstruációig, így én ultrahanggal tudtam meg az ovuláció (tüszőrepedés) időpontját.
2011. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát halljátok...ennyi év után kell rájönnöm,hogy teljesen rosszul tudtam ezeket a dolgokat:( Ha jól értem: Egy ciklust a menstruáció első napjától kell számolni a következő vérzés első napjáig akkor nekem a 28-30 naposak a ciklusaim! Így a kalkulátor alapján 3.-7.éig volt peteérésem!
2011. febr. 16. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, jól értelmezted.
2011. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged,mentek a zöld kezek :)

Annyit még kérdeznék,hogy a tüszőrepedés mikor van pontosan? Peterést követő napon?

2011. febr. 16. 14:25
 6/8 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A peteérés valóban egy folyamat, elkezdődik a ciklus első napján, és egészen addig szépen növöget a tüsző (ebben van az éregető petesejt), amíg meg nem reped. Ez van a ciklus végétől visszafelé számolva 14.-ik napon. Elvileg! Hívják ovulációnak is. :-) Ha teljesen biztos akarsz lenni a dolgodban, vegyél LH tesztet, esetleg méregetheted a hődet is, (én nem vagyok híve, de sokan esküsznek rá).

2011. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tüszőrepedés (ovuláció) igazából a peteérési folyamat lezárása, amikor megreped a tüsző. Onnantól számoljuk a dpo-t (day past ovulation - asszem), ami a 14 nap. Tehát ha neked állandóan 30 napos a ciklusod, akkor abból -14, az 16. Tehát a 16. napon van a tüszőrepedés. Akkor kell szexelni.
2011. febr. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépem köszönöm a segítségeteket!
2011. febr. 16. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!