2010. okt. 17. 14:16
1/4 anonim válasza:
1 tonna=1000 kilogramm
1 kilogramm=100 dekagramm
1 dekagramm=10gramm
1 kilométer=1000méter
1 méter=100centiméter
1 centiméter=10miliméter
területet a hosszmérték alapján ki tudod számolni úgy, hogy mindent a másodikonra emelsz!(pl 1 négyzetméter=100x100 négyzetcenti)
űrmértéknél ugyanígy, csak ott pedig köbre emelsz!(pl 1 köbméter=100x100x100 köbcenti)
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. okt. 17. 14:32
3/4 anonim válasza:
Egyet jegyezz meg: g az alap. Deka=10, kilo=1000, mili=1/1000.
Hossznál a méter az alap. A km nyílván itt is 1000-szeres, deci=1/10, centi=1/100, mili=1/1000.
Térfogatnál hasonlóan: l az alap. Deci=1/10, centi=1/100, mili=1/1000.
4/4 anonim válasza:
jah, jól leírták előttem, de egyet tisztázzunk, nem súly, hanem tömeg!!