Valaki leírná nekem a mértékváltásokat pl: a súlynak hogy gramm dekagramm kilogramm tonna között mennyi a váltószám és ugyan így hosszmértéknél űrmértéknél területmértéknél és a többinél, mert már teljesen belekavarodtam?

2010. okt. 17. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1 tonna=1000 kilogramm

1 kilogramm=100 dekagramm

1 dekagramm=10gramm


1 kilométer=1000méter

1 méter=100centiméter

1 centiméter=10miliméter


területet a hosszmérték alapján ki tudod számolni úgy, hogy mindent a másodikonra emelsz!(pl 1 négyzetméter=100x100 négyzetcenti)


űrmértéknél ugyanígy, csak ott pedig köbre emelsz!(pl 1 köbméter=100x100x100 köbcenti)

2010. okt. 17. 14:29
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2010. okt. 17. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
44%

Egyet jegyezz meg: g az alap. Deka=10, kilo=1000, mili=1/1000.

Hossznál a méter az alap. A km nyílván itt is 1000-szeres, deci=1/10, centi=1/100, mili=1/1000.

Térfogatnál hasonlóan: l az alap. Deci=1/10, centi=1/100, mili=1/1000.

2010. okt. 17. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
88%
jah, jól leírták előttem, de egyet tisztázzunk, nem súly, hanem tömeg!!
2010. okt. 17. 15:07