Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teljesen fel vagyok háborodva,...

Teljesen fel vagyok háborodva, infrás homlokmérő tapasztalatomhoz ti is hozzászólnátok?

Figyelt kérdés
Vettünk egy Baurer típusú homlokmérőt és kipróbáltam. Van itthon 2 digitálisom is,csak kislányom fél tőle ezért vettük a homlokmérőt. Szóval megmértem a hőmet a 2 digitálissal utána pedig az újjal egy teljes fokkal többet mutatott. Többszöri próba után úgy döntöttem visszaviszem. Elküldtek a szervízbe ott azt mondták, hogy még soha nem volt ilyen jellegű probléma vele,kicserélik egy újra. Az újat megint kipróbáltam itthon,szintén egy fokkal többet mutatott, sőt kislányom tegnap éjszaka belázasodott, megmértem a digitálisokkal 38fokot mutattak,az infrással utána próba képpen 39,6fokot mutatott. Annyira felháborodtam rajta, hogy most már azon gondolkodom, hogy a fogyasztóvédelemhez megyek panaszt tenni,mert a pénzt vissza nem akarják adni,csak cserélni. Kiadtam 5000ft-ot egy használhatatlan dologra. Másnak is van ilyen tapasztalata? Vagy csak ezzel a márkával jártam így?
2012. dec. 11. 08:20
 1/5 anonim ***** válasza:
nekünk van infrás is és normál hőmérő is. Nálunk viszonylag pontosan mér, mert sokszor leellenőrzöm a hagyományossal. nálunk akkor adott hibás méréseket mikor valami kosz volt rajta, letisztítottuk és máris pontos, mondjuk megesik hogy pl 37 a lázad és 37,2 mutat.
2012. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk dr.hu homloklázmérőnk van, infrás. Pontosan ugyanazt mértem vele a homlokomon, mint a digitálissal a hónaljamban.
2012. dec. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fogyasztóvédelem, bizony. de először lehet, h elég ezzel fenyegetőzni és visszakapod az árát...
2012. dec. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fogyasztóvédelem csak a békéltető testületet vagy polgári pert fog ajánlani. Pénzt nem fogsz visszakapni, pert meg nem igazán éri meg 5000 forint miatt indítani.
2012. dec. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, lázmérőben nekünk is van tapasztalatunk! Van itthon 8 különböző hőmérőnk, digitális, homlok, fül, higanyos... Állítólag utóbbi a legpontosabb. És a digitálisaknál felfedeztük (márkás - omron és egyéb márkákról beszélünk), hogy ha az első csippanásnál kivesszük, akkor kereken fél fokkal kevesebbet mutatnak, mint a higanyos. Tehát a digitális hőmérő akkor mér pontosan, ha 5 percig bent tartod vagy az első csippanáshoz képest hozzá adsz fél fokot.

Felháborodásod érthető, de felesleges idegeskedés. A Homlokhőmérőnk, ami szintén tesztgyőztes, van hogy láz esetén is 36,7 fokot mutat... no comment!

2012. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!