Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van jó praktikátok testvérfélt...

Van jó praktikátok testvérféltékenység megelőzésére?

Figyelt kérdés

Én egy olyat hallottam, hogy amikor jönnek majd a kórházba látogatni hozzám, akkor készítsek oda valami ajándékot a pici mellé, hogy ezt ő hozta a nagynak.

Otthon meg be kell vonni mindenfélébe a nagyobbikat, hogy segítsen a tesó körül.

Tudtok még mondani?

22 hónap lesz az enyéim között.


2012. dec. 14. 10:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az ajándék jó ötlet szerintem:).

Ilyeneket lehet még csinálni:

- együtt ruhát válogatni a kicsinek, olyanokat, ami a nagynak is tetszik(vagy ha az ő ruhácskáit fogja hordani, akkor együtt átnézni, szépen, játékosan szortírozni)

- segíthet a kiságyhoz babaágyneműt választani

- "gyakoroljatok" pelenkázni egy játékbabán, hogy mire megérkezik a kicsi, napi rutinná váljon, hogy anyának néha át kell pelusozni a kicsit, és akár ő is segíthet mondjuk bekenni a popsiját, odakészíteni a pelust...

- játszatok szerepjátékokat arra készülve, hogy a kicsit szoptatod mondjuk

- nézzétek meg együtt többször az UH felvételeket, hogy úgy érezze, már "ismeri" a kicsit

- olvassatok tesószületésről mesét(pl. Anna, Peti, Gergőt)

...

és esetle te ismerkedj a hordozással, nagyon nagy segítsé lehet kicsi körkülönbségnél:)

"(...)Olyan családoknál pedig, ahol van testvér, nagyon nagy könnyebbséget adhat, ha a kicsit magunkon hordva tudunk a nagyobbal játszani, játszóterezni, fürdetni. ĺgy az ő igényeit is kielégíthetjük, ezáltal segíthetünk a testvérféltékenysége leküzdésében.(...)" innen: [link]

2012. dec. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is hozott ajándékot a kistesó, amikor vittük haza a kórházból. Eleinte segített a nagyobb (fiú mindkettő) pelenkázni, mármint adogatta a pelenkát, ő rakta bele a pelenkatartó fakkjaiba, ilyenek, aztán ráunt. Bújósabb, anyásabb lett. Most már a kicsi is egy éves, időnként megy a harc a játékokon.
2012. dec. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

nekünk is ha jött be látogatni apával tesó mellett mindig volt valami ajándék. apróság: Kindertojás, kedvenc dvd je, trixi könyvek, kártya

meg amikor hazamentünk akkor is kapott egyett a tesótól és anyától.

amikor lehetett kértem a segítségét, tolhatta a babakocsit, velem együtt stb.

nálunk nem lett féltéknység

igaz nagyon várta mindig krémezte a pocimat, vagyis a tesót.

2012. dec. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!