Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Testvérféltékenység és szoptat...

Testvérféltékenység és szoptatás. Összejöhet?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy a lányom féltékeny lez a tesóra, bár igyekszünk addig javítani a dolgon. 20 hónapos lesz akkor. Vajon fogom tudni normálisan szoptatni a kicsit? Nagyon félek, hogy bántani fogja, meg, hogy az idegeskedés miatt elapad a tejem.

Volt valaki ilyen helyzetben?


2012. okt. 12. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól félsz, hogy amíg szoptatod a kicsit a nagy neheztelni fog? Vagy még szopik a nagy és attól félsz, hogy a kicsit nem "engedi" oda? Bocsánat ha értetlen vagyok:)!
2012. okt. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a nagyot szoptatod még?

szerintem egy lehetséges megoldás, hogy tandemszoptatsz, ha így van


ha nem szoptatod, ő akkor is meg tudja már 20 hónaposan érteni, h a szopi a pici babák tápláléka


az én 21 hónapos lányom egy hónapja hagyta abba a szopit (nálunk is jön a tesó), van egy babája, amit szoptat és minden alkalommal, amikor ettünk, megkérdezem, hogy van-e kedve babázni és megetetni a babát, mert a pici babák anyatejecskét esznek a ciciből és elmesélem zt is, h majd a tesója is így fog tenni, ha megszületik.

2012. okt. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jajj bocsánat, én már nap szoptatok, 11 hónapos korában választotta el magát. Attól félek, hogy bántani fogja majd. Már most is megnyilvánul ez a dolog. Pl. a másik kisgyereket ellöki, ha látja, hogy fogom a kezét vagy ilyesmi. Az apját is ellöki tőlem, ha ölelkezünk. Persze igyekszünk tenni ellene, de még csak 15 hónapos és nem nagyon lehet vele megbeszélni a dolgot.
2012. okt. 12. 15:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia Moria!


Gratulálok a babához!


Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni a témában. A gyerekeim között 25 hónap van. Ha "úgy néz ki, hogy féltékeny lesz", az nem azt jelenti, hogy tényleg az lesz. A fiam meg úgy tűnt, hogy nem lesz az, aztán mégis baromira féltékeny. Nagyon kicsik még, nem igazán fogják fel teljesen, milyen az ha jön a kistesó. Ha tényleg megszületik a baba, akkor esik le nekik a dolog, akkor reagálnak valahogyan.


Nálunk (meg úgy hallom másoknál is) a szoptatás egy nagyon kényes pont. Én a fiamat 5 hónapos terhesen is szoptattam. Magától hagyta abba, mert nagyon megváltozott a tej íze. De amikor megszületett a kicsi, akkor oltári műsort rendezett minden szoptatáskor. Konkrétan kinyitotta a konyhaszekrényt és az edényeket csapkodta a földhöz. De ezzel pár hét után felhagyott. Azzal is bepróbálkozott, hogy ő is szopni szeretne. Én engedtm neki, de nem sikerült. Később olvastam, hogy a szopási reflex nagyon gyorsan elfelejtődik. Azután azt kérte, hogy fejje neki tejet, amit megtettem. De ezzel a szokásával is nagyon hamar felhagyott.


Az idegeskedétől meg nem feltétlenül megy el a tej-. Én a fiam születése után 4-5 hónapig voltam idegbeteg, közbe a fiam degeszre ette magát a tejemmel.


A több gyerek, kis korkülönbséggel nagyban növeli a problémamegoldó képességet, hidd el, semmi gond nem lesz, minden szitura van megoldás!

2012. okt. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást! Remélem kisangyal lesz a lányomból :) A tesó meg eleve annak születik majd... :)
2012. okt. 12. 16:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is gratulálok! Annak idején, Te biztattál engem, amikor szopis kérdéseket tettem fel! Úgyhogy nyugi! :)
2012. okt. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Várom még a tapasztalataitokat!
2012. okt. 19. 16:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!