Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvérféltékenység?

Testvérféltékenység?

Figyelt kérdés

A fiam ovis, és amióta megvan a tesója, minősíthetetlenül viselkedik az oviban. Nem fogad szót, fittyet hány a szabályokra, veszélyes dolgokat csinál (pl magasra mászik/leugrál, polcokat ránt kis híján magára, kiabál, nem hagyja a többieket aludni). Itthon nincs vele különösebb gond, a hugát imádja, szokott rosszalkodni, de abszolút nem száll annyira el, mint az oviban. Lehet, hogy így jön ki rajta a testvérféltékenység? Egyszerűen tanácstalan vagyok, majd akarok beszélni az óvoda pszichológusával, hogy mit javasol, de addig (holnap lesz) gondoltam kérek tapasztalatot, hátha más is volt így.

Mindenbe be van vonva a kicsi körül, és mindig ő az első, kínosan ügyelünk rá, hogy legalább az elején több időt legyünk vele, és érezze, hogy figyelmet kap, és nem változott semmi, és eddig azt hittem, tökéletesen működünk. Erre derült égből a villámcsapás - hogy katasztrófálisan viselkedik:(


Volt valaki így? Segített valami? Ha igen, mit? Köszi a válaszokat!



#tesvérféltékenység
2012. nov. 14. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mit mond a pszicho... Nekem a lányom asztmás és itthon volt velem/a kicsivel. Az eleje nagyon húzós volt és azóta is megvan a féltékenység, csak nem olyan erős. Nekem is ő volt az első, nehogy elhanyagolva érezze magát, azonban erre 1,5 év után is igényt tartana, megosztani, alkalmazkodni csak nagyon nehezen akar. Sokáig sírtam miatta, néha még most is fogom a fejem, de a gyermekorvosunk azt mondta, hagyjam történni a dolgokat, amíg nincs tetlegesség, hagy "kóstolgassák" egymást.:-) Ez valamennyit segített, de eldurvulni soha nem hagyok egy helyzetet sem.
2012. nov. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia:)

Na, azt mondta, hogy tipikus testvérféltékenység, de többet nem tudtunk beszélni, mert vártak rá. Kedden megyünk hozzá időpontra, akkor mindent elmond, azt is, szerinte hogyan kezeljük. Utána írok mindenképpen:)

2012. nov. 16. 16:11
 3/3 A kérdező kommentje:

Na, annyira nem gáz a helyzet, mint amennyire előadták. NAgyon sok a gyerek, a fiam meg figyelmet akar, és ezért meg is tesz mindent.

El kell hoznom délben, ennyi.

Igazán nagy öröm, mert így prímán megtanulja, hogy ha nem viselkedik normálisan, akkor anya hazaviszi jutalomból:S

2012. nov. 23. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!