Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hol az igazság?

Szerintetek hol az igazság?

Figyelt kérdés

A nyugdíjat minden évben emelik,most is nem sokkal,1,6%al,és novemberben 16.000 plusszt megkapják a nyugdíjasok visszamenőleg. Kérdem én a kisgyerekes anya miért ér ennél kevesebbet?

A GYESt utoljára 10 éve emelték vagy 1000-1500al,a családit se mostanában. Ezeket miért nem lehet emelni? 25800ból meg lehet élni a kedves honatyák szerint? Ha nyugdíjasnak kell több,akkor a kisgyermekeseknek is!


2012. nov. 2. 13:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
A GYES mindig azonos a mindenkori öregségi nyugdíjminimum összegével. Sajnos alanyi jogon jár, tehát aki soha egy percig nem dolgozott es ki pottyant egy gyereket az is ugyanúgy kapja, mint aki éveket dolgozott. Nem kötelező gyesen lenni, lehet dolgozni es gyedet kapni, utána meg ujra munkába állni, vagy lehet nem gyereket vállalni. Nem az állam dolga eltartani, hanem a szülőe. Nézz szét a világban, sehol máshol nincs ilyen, hogy három évig lóháton otthon a lábad es pénzt kapsz érte....
2012. nov. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
73%
A nyugdíjas megdolgozott érte, ne sajnáld már. Míg sokan csak gyereket gyártanak a semmire, és várják a pénzt. Mégis mire? Örülj, hogy kapsz valamit, hiszen nem dolgozol. Nehogymár sajnálni kelljen, hogy nem bírtál magaddal, felcsináltak, és most milyen rossz neked. Ha nincs elég bevétel, mire vállaltál gyereket? Azt gondoltad, hogy 25800 forintból majd felneveled? Szép kis jövő vár a gyerekedre..
2012. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként azt feltételezi az ember, hogy a gyereket ketten vallaltak, tehát van ott -jó esetben- egy apuka is, aki dolgozik.
2012. nov. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik válaszoló vagyok, aki habár nem ért egyet a kérdezővel, mert azt mondom felelősen kell gyereket vállalni, de ne essetek neki. Lehet hirtelen lecsúszni, munkát elveszíteni, hónapokig betegségben élni. ilyenkor felél az ember mindenét és tetszik nem tetszik, rászorul az állam pénzére.

Milliófajta élethelyzet van. Aki felelőtlenül az állam pénzire szül azt nem sajnálom, csak agyereket.

Ha megszűnik a munkahely nem egyik napról a másikra találsz másikat, főleg kistelepüléseken. Ahonnan mondjuk busszal kell járni dolgozni. Bérlet 35 ezer, fizetés 64 ezer. Ilyen is van. Nem lehet messziről ítélkezni!

A politikusok milliós fizetésén és különböző juttatásaikon kellene inkább számolgatniuk! Már kiszámolták odafönt, hogy 20 év múlva nekünk nem lesz nyugdíjunk! És még mindig nem a gyerekvállalást ösztönzik. Pedig már azzal ösztönöznék, ha anyuka tudná, lesz helye dolgozni! Mert könnyű mondani, 9 hónapig jár máshol a gyes, azoknak van hova visszamenni. Itt visszavesznek, de az első táppénz után ki is vágnak. Mert kinek kell kisgyerekes dolgozó???

Tehát itt alapjaiban van a gond. Nem ott, hogy most ennek emelnek-amannak nem.

2012. nov. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is válaszoltam már. Igazából mindenki válaszában látok igazat, igazságot.

A mi rendszerünk két kalap kaka... A munkáltatónak nem érdeke, hogy visszavegyen. Én vissza akartam menni másfél év után, de közölték, köszi, nem kellesz. Így maradtam gyed-en, mert az a cégnek nem kerül semmibe.

Nagyon sok anyuka nem akar 2-3 évig "otthon ülni", de a bölcsődei helyekért vérre menő a küzdelem. Sőt, rengeteg olyan település van, ahol nincs is bölcsi, korlátozott az ovis férőhely, a kicsi gyereket meg nem hagyhatod egyedül. Más országokban valóban 9 hónap után vissza kell menni, de van bölcsőde, családi napközi, meg tudod fizetni a babysittert, működik az au-pair rendszer.

Állam bácsinak olcsóbb gyes-t fizetni, mint éveken át bölcsődéket működtetni.

A kinek jár, nem jár a gyes, hát, ez kényes kérdés, mert valóban vannak megélhetési szülők, és vannak, akik önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe, hogy csak ennyit kapnak. Igazságot tenni nehéz, nem is az én tisztem, hogy tegyek. Sajnos, azt nem lehet csinálni, hogy az egyiknek emelek, a másiknak nem.

2012. nov. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Azért már ne haragudjatok de elég undorító,hogy egy kalap alá veszitek azokat akik gyesen vannak mert hiába dolgoztak kevesebbet dolgoztak,mint ami a gyedhez jár,mert teherbe estek,vagy olyan munkát vállaltak ami nem számít bele azokkal akik gyártják a gyereket sosem dolgoztak és szintén gyesen vannak.Én főiskolásként lettem terhes de 15 éves koromtól kezdve az összes nyarat végig dolgoztam,és a főiskola mellett is dolgoztam.Mikor a fiam 16 hónapos lett elmentem dolgozni 6 órába.Nem szülöm sorra gyerekeket és fél év múlva fejezem be a főiskolát,szóval egy szóval sem lehet azt mondani,hogy ingyenélő vagyok meg,hogy az állam tart el,hiába csak GYEST kapok.Arról meg ne beszéljünk,hogy a kedves kávészínű egyedek többsége mennyi segélyt kap szintén az emberek fizetéséből.
2012. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, ha figyelmesen elolvasod a válaszokat, láthatod, hogy nem mindenki ezt tette.

A rendszer a rossz, mert nem tesz különbséget. Sajnos, ugyanannyi jár a megélhetési szülőknek, mint annak, aki letett már valamit az asztalra. Pont ez a baj, az egyik még azt a kicsit se érdemli meg, a másik pedig még többet is. De a gyes egyelőre alanyi jogon jár, aki szül, az kapja. Ha emelnek rajta, nem lehet azt mondani, hogy Gipsz Juci többet érdemel, Oláh Bukta meg kevesebbet. :(

2012. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon kétoldali a dolog és nem lehet mindent egy kalap alá venni. Az első válaszoló tökéletesen leírt mindent, nem szeretném ismételni. Másrészről viszont kérdező veled is egyetértek! Én úgy gondolom nem kell bemutatnom azt, mikor a reggeli tömegközlekedésre azért nem fér fel a dolgozó ember, mert a sok nyugdíjas akkor szándékszik a piacra menni, persze a banyatankjával. Ez az ingyen utazásnak köszönhető. Ha van valami, amit sajnálok a nyugdíjasoktól ,akkor az ez. Milyen jogon? Emlékszem kollégista voltam és utaztam haza IC-vel és konkrétan NEM tudtam leülni, mert tele volt péntek este. És a legmeglepőbb, hogy nem diákokkal, nyugdíjasokkal. Hiába vettem meg előre a jegyet, ott volt a kezemben a helyjegy, most csak nem állítom fel a 70 éves mamikát, hiába lenne ott jogom ülni. Ilyenkor én inkább magamban pukkadozok a méregtől, mert nincs kedvem veszekedést szítani, meg aztán hallgatni, hogy a mai fiatalság... Tehát, maga az ,hogy emelik a nyugdíjat nem baj, tegyék azt, valamiből nekik is meg kell élniük. Csak ne kapjanak olyan juttatásokat, amelyekre nincs szükségük. GYES helyett én inkább a GYED-et emelném valamiféleképpen, mégis csak többet érdemel az, aki már le is tett vmit az asztalra. Nekem is viszket a tenyerem, mikor valaki épp kijött a középsuliból de már pottyantja is egymás után a gyerekeket, aztán meg puffog, hogy miért csak ennyi meg annyi a GYES. Szerintem.
2012. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
53%

Értem valahol, hogy mit írsz. De miért a nyugdíjasokkal kell előjönni? Ők megdolgoztak érte. Az a szülő, aki gyes-t kap, kap családit is, és ha ilyen szVr a helyzete, akkor kaphat segélyt is pl. Sok nyugdíjas túl "gazdag" ahhoz, hogy kaphasson, mert a 60-7 ezres nyugdíj meghaladja az 1 főre jutó határt. Ez egy gyeses anyukánál nem így van, ott a gyerek is. A nyugdíjas családit sem kap.


Ezen az alapon mindenki háboroghatna, a közalkalmazott, ott 5-6 éve nem volt emelés, a minimálbéres, mindenkinek lenne oka. Én személy szerint örülök, hogy anyukám, aki nyugdíja, kap most ennyivel többet, legyen neki kicsit könnyebb ez a hónap, jól jön neki, amúgy is karácsony előtt vagyunk.

2012. nov. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 porcukormókus ***** válasza:

Ne zavarjon meg, hogy megemelték a nyugdíjat, mert az még így is egy kalap sz@rt se ér.. Nem véletlenül kukáznak, meg eszik a csirke farhátat.. :(

Amit meg mi kapunk, kisgyerekes anyukák, még ennél is elszomorítóbb.. Igazából nem is értem, hogy gondolják. :(

2012. nov. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!