Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hol az igazság?

Szerintetek hol az igazság?

Figyelt kérdés

A nyugdíjat minden évben emelik,most is nem sokkal,1,6%al,és novemberben 16.000 plusszt megkapják a nyugdíjasok visszamenőleg. Kérdem én a kisgyerekes anya miért ér ennél kevesebbet?

A GYESt utoljára 10 éve emelték vagy 1000-1500al,a családit se mostanában. Ezeket miért nem lehet emelni? 25800ból meg lehet élni a kedves honatyák szerint? Ha nyugdíjasnak kell több,akkor a kisgyermekeseknek is!


2012. nov. 2. 13:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
Ez a kérdés már volt ezen az oldalon. A nyugdíjas már megdolgozott a nyugdíjáért, ne sajnáljuk már tőle. A gyest meg az a kismama kapja akinek szülés előtt nem volt munkaviszonya, tehát mondjuk az iskolapadból ment szülni. Még annyi járulékot sem termelt ki amennyiből a gyesét ki lehetne fizetni, hadd ne fizessem már az én fizetésem járulékaiból, azt aki otthon van és semmi munkaviszonyra ment el szülni. Most jön majd az, hogy sok nyugdíjas nem is dolgozott meg rendesen a nyugdíjért, meg sokan vannak leszázalékolva, igen olyan is van, de a nagy többségre nem az a jellemző! Az vállaljon gyereket, aki el tudja tartani, de az öregség nem vállalás kérdése, jó esetben megöregszünk, vesszük majd magunknak a gyógyszereket, fizetjük a rezsi abból amink van.
2012. nov. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
2 gyerekem van,és nem iskolapadból mentem szülni,első után kaptam GYEDet,második után nem,mert a munkahelyem megszűnt sajnos. Én nem értek ezzel egyet,mert a nyugdíjasokat is a mai keresők tartják el,miért jár nekik több,mint annak,aki gyereket nevel?!
2012. nov. 2. 13:28
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
A nyugdíjasok valamikor szintén eltartották az akkori nyugdíjasokat. Sajnálod tőlük az emelést?
2012. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem,de nem igazságos!

Sajnos sok mai kisgyerekes nehezén él a válság miatt,mert apukák amit keresnek elviszi a lakás,vagy egyén hitel+a rezsi,a gyesből meg élni kell...

2012. nov. 2. 13:31
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

Lehet bunó vagyok, de erre szokták mondani mindenki annyit vállaljon mint amennyit bír. Azt írod elsö gyerek elött dolgoztál, és kaptál rendes gyest amivel eltartottad a családot. Ha tudtad, hogy nem fogsz kapni gyest akkor miért nem vártatok egy pár évet ahogy több ezer család csinálja.


A nyugdíj jön, és tudod mit kívánom, hogy mikor nyugdíjas leszel nálad vegyenek vissza a nyugdíjból, vagy akkor ne emeljenek. te az a tipikus nyugdíjas leszel aki meg akkor fog nyöszörögni hogy miért a gyest emelik, és azok a fiatal anyukák milyen jogon kapnak többet mint te aki nem dolgoztál soha csak minimum nyugdíjat kap.

2012. nov. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
53%

Politika. Megkapják az emelt lóvét és máris mennek szavazni Orbánra.

Orbán ezért emel nekik, nekünk nem.

Ez mindig is így volt. A nyugdíjas sokkal több, mint a kismama.

2012. nov. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
29%

Csak azt felejtik el, hogy a mi mostani munkabérünkből kapják a nyugdíjat. Ezért ők a szocializmusban nem dolgoztak meg. Bejártak dolgozni, mert be kellett járni. Nem voltak hatékonyak, képzettek, motiváltak. Mégis max. 8 órát dolgoztak és több a nyugdíjuk, mint a max. gyed.

Anyám paneljében 80%-a nyugdíjas és már a 80-as évek elejétől leszázalékolták őket. Mert már akkor is így működött.

A legtöbb nyugdíjas igenis nem dolgozott meg érte és már évtizedek óta nyugdíjas a mi jelenlegi pénzünkből.

2012. nov. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%

mert a nyugdijasoknak aztan dol a le. anyukam ledolgozta az egesz eletet,csak az o nyugdijabol nem elne meg. ha nem lenne apukam fizetese talan kenyeren es vizen elne,de inkabb nem lenne mit ennie honap vegen.

nem a nyugdijasok tehetnek rola hogy keves a gyes. amugy meg azt kene bevezetni mint kulfoldon is, hogy 9 honapig jar allatas utana vissza kell menni dolgozni.

2012. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazság sosem volt és sosem lesz. Ez egy többrétű dolog, nem lehet mindenkit egy kalap alá venni.


Egyrészt a legegyszerűbb válasz a politika. Sokkal több a nyugdíjas szavazó polgár, mint a kismama szavazó.

Vannak nyugdíjasok, akik igenis megérdemlik az emelést. Az, akii 40 évet végig gürizett, vért izzadt. Van olyan gerincbeteg rokonom, aki mezőgazdaságban dolgozott, sajnos erre ment az egészsége, de végignyomta a 40 évet. Most minimál nyugdíjat kap, mert sajnos úgy volt bejelentve, pedig napi 12-16 órákat keményen dolgozott. Megérdemli az emelést.

Van olyan munkakerülő ismerősöm, aki 35 évesn egy kis térdfájással,némi "kedvességgel" le lett százalékolva még tizenéve. Nagy baja nincs, mert akkor nem maszekolna.

Van olyan kismama aki sorra szüli a gyerekeket, ami érthetetlen, hisz se iskolája, se munkaviszony, 1 fillért nem tett a közösbe, de várja a gyest mint a megváltót. Ő nem sokat érdemel, de sajnos a gyerekek kárára megy.

Én 13 év munkaviszony után terhes lett, jó gyedet kaptam, tehát a közösbe is tettem. Terhes lettem a kistesóval. 2 hónap híjján kicsúsztam a jó gyedből. 91ezer után kapok 28 ezret. Annyit, mint aki a semmire szül.

Szerintem sokan vannak, ebben-abban-amabban a kategóriában.

Mondd meg, itt hogyan lehet igazságot tenni???


Egy valamit tennék, aki nyugdíjas, emeljék csak a nyugdíját! A gyes-t nem muszáj emelni. DE ne engedjék a nyugdíjast dolgozni, adja át a helyét a fiatalnak, az anyukáknak!!!!!!!!Számomra ez lenne az igazság! Mindenki számára.

2012. nov. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Én nem sajnálom az emelést a nyugdíjasoktól. Szerencsétlenek ledolgozták az életüket, nem is könnyű munkával, most meg lassan koldulnak. Szegény nagymamám 58 ezer forintot kap, anyósom rokkantnyugdíjat (és valóban rokkant) 25 ezer forintot.

Abban viszont a kérdezővel értek egyet, hogy a csp kevés, be van fagyasztva évek óta, de az élelmiszer, könyvek, cipő, egyre drágább. Tudom, nem csp-ből és gyes-ből kell a gyereket eltartani, de szerves része egy család költségvetésének. A gyed maximalizálva, hiába adóztam én sokkal többet évekig, az állambácsi húzza a határt, mert nehogy már sokat kapjál.

Nekem akkor gurul el igazán a gyógyszerem, amikor hallom, hogy a drága politikusaink, képviselőink mekkora nettó béreket, juttatásokat visznek haza, ezek mellé lakhatási támogatás, benzinköltség, ilyen-olyan leírható költség.... Még a szeretőjüket is le tudják számláztatni... Közben meg nagy pofával, lenézően durrog, hogy meg lehet élni 47 ezer forintból. Csak azt nem tette hozzá, hogy a saját 47 ezer forint/nap- os fizujáról beszél. Abból valóban, röhögve meg lehet élni.

Nem a nyugdíjasnak és a kismamának kellene itt ölre mennie, hanem közösen ezt a szemét bagázst kitakarítani.

2012. nov. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!