Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 35 feletti kismamák?! Nem...

35 feletti kismamák?! Nem érzitek magatokat öregnek a gyerek (ek) vállalásához ebben a korban?

Figyelt kérdés

Én 36 éves vagyok és minap kaptam ezt a kérdést egy velem egyidős nagymamitól!!!!!!

Ki van akadva, hogy hogy lehet 30 felett gyeekeket vállalni. (most várjuk kis korkülönbséggel a 3. babát)

Merthogy ő 16 évesen kezdte és 25 évesen fejezte be a gyerekvállalást. Neki is 3 van, illetve egy unokája:)

És tök komolyan kérdezte, hogy hogy bírom ezt, ő örül, hogy szabad, nincs kötelezettsége, alig kell foglalkozni a gyerekeivel (legkisebb 10 éves)

Soha nem kellett dolgoznia, személyzete van, végzettsége nuku, férje tartja el őket, igen jó életszínvonalon.


Szinte lenézve kérdezte tőlem ezt.

Ti mit válaszoltatok volna? Ti öregnek érzitek magatokat 30-35 felett kicsi gyerek(ek)hez?


2012. okt. 15. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Én 33 évesen szültem először, addigra jött össze minden (végzettség, férj, ház), én nem hiszem, hogy elkéstem volna bármivel is, nekem addig volt időm szórakozni és élni, amíg ő már vígan mosta a kakás pelusokat :) Most 38 évesen várom a 3-at, még mindig nem hinném, hogy bármivel elkéstem volna. Viszont az ő esetében ott lebeghet az is a feje fölött, hogy ha történik bármi a férjével vagy a jól kereső állásával, akkor mehet a híd alá, bár gondolom nem szokott előre tervezni vagy gondolkodni ilyen dolgokon. Szerintem ne vedd fel az ilyen megjegyzéseket, neki a saját élete a jól tervezett, abban érzi jól magát, neked a sajátod. Hogy kinek mit hoz a jövő, azt nem tudhatjuk, de abban biztos vagyok, hogy nem vagy kevesebb nála, hiszen egy végiggondolt, előre tervezett életetet élsz. És különben is, a kicsi gyerek fiatalít,a nagyobb öregít ;D
2012. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy a 20 éves lánya rendszeresen megjelenik szó nélkül az unokájával(fél éves) náluk és rábízná, és hogy már mennyire elege van belőle, nem tud és nem akar mit kezdeni a babával. És így kérdezte meg, hogy én nem érzem magamat ehhez öregnek?
2012. okt. 15. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Felesleges magyarázkodni. Ha nem ért meg, hát ne értsen meg. Mi sem értjük őt, nem? :)


Amúgy nem érzem magam öregnek. Persze én is belegondolok néha, hogy talán hamarabb is szülhettem volna, de aztán rájövök, hogy minden úgy jó, ahogy van. Én nem a haverja akarok lenni a gyerekemnek, nem akarok vele bulizni menni, úgyhogy nem zavar, hogy 30 felett szültem. S azért még csak nem fogok járókerettel menni a ballagására. :)

2012. okt. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor lehet, hogy mégiscsak túl fiatalon szült, mert nem tudja magát nagyiszerepben elfogadni. Mire mi odakerülünk, hogy nagyik legyünk, akkor már tényleg nagyikorban leszünk. Lehet, hogy én is furcsán érezném magam a bőrömben 40 előtt nagymamaként... Viszont legalább elég fitt ahhoz, hogy a kicsivel foglalkozzon, bár ha nincs meg hozzá a lelki indíttatása, akkor nem sokra megy vele a lánya.
2012. okt. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Aki 36 évesen ezt nem bírja, az tényleg öreg. :) jobb is nagyinak.igaz én még „csak” 32 vagyok, ráadásul első baba de nem érzem magam öregnek.fitt vagyok terhességemmel semmi probléma nem volt.ha akarunk még testvért lehet hogy 36 évesen szülők, nem hinném hogy túl öreg leszek hozzá.nálunk anyukám is pont ebben a két korban szült.
2012. okt. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36 vagyok. Itt alszik mellettem a 6 hónapos lányom. Engem is piszkáltak ezzel amikor még pocakban volt a baba..sz@rd le...Valakinek a szabadság kell 35 felett. Vannak akiknek a család és a gyerekek. Nekem ez a 3.lányom és így teljes az életem. Akinek nincs türelme a gyerekhez annak nem is hiányzik. Te meg büszke anyuci leszel ,hogy még 35 felett is simán bevállalsz egy csöppséget.
2012. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jégtánc ***** válasza:
38 éves vagyok 8 hónapos lánykával.Előző kapcsolatból van már két fiam .Úgy érzem most van igazán mindenhez türelmem,energiám:))
2012. okt. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én 42 évesen szültem, bár előbb terveztük, de hát így jött össze. Sok türelmem volt akkor, és egyáltalán nem bánom.!
2012. nov. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!