Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek megelőzhető hogy...

Szerintetek megelőzhető hogy egy gyerek hisztis legyen?

Figyelt kérdés

Az én lányom még nem ért el ehhez a korhoz, de nemrég beszéltem egyik ismerősömmel akinek 23hónapos a kislánya és egyszerűen nem bír vele...

Vannak olyan praktikák amiket be lehet vetni a megelőzésre, csak azért kérdezem, hátha tudnám alkalmazni az én babómnál és elkerülhető lenne hogy ő is ennyire/nagyon hisztis legyen majd.


2012. okt. 12. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

Ha kellőképpen eltudod terelni a gyerek figyelmét percek alatt, akkor minden megelőzhető!


Viszont ehhez nagy odafigyelés kell és észre kell venni az első jeleit egy hisztinek pl.


Az én lányommal is ezt játszom, de nem jön be mindig. Nálunk most kezdődik az "én korszak" eleje (15 hós). Már most kiakaszt néha, de én egy "Sétálunk, sétálunk" és az "Aki nem lép egyszerre.." c. mondókákkal teljesen jól eltudom terelni a figyelmét arról, amit valójában akar.


A hiszti pedig megkülönböztethető egy sírástól vagy egy cselekedettől.

Én személy szerint sokszor nem vettem figyelembe ilyenkor a lányom. 5 perc után abbahagyta és mint akit elvágtak, ment játszani egy szó nélkül.

Most már próbálgatja magát, de még mindig nem jön össze neki. :)) Viszont, ami késik nem múlik.


Ha pedig fáradt vagy fáj valamilye, akkor nincs az az isten, hogy eltereljem a figyelmét..

2012. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
nem lehet elkerülni kikerülni ha ezen nem esne át az nagy baj lenne csak igy fejlödik az énképe igy tanulja meg a határjait és mindennek ok okozati részét tul kell esni ezen ugy mint a kamaszkoron az se lesz egy sétagalop
2012. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a nagyon tökéletes anyukáknak nem hisztis /nem volt hisztis soha a gyereke, de az a valóságban vannak hullámok, amikor a legcsendebb gyerekből is "hisztigép" lesz. Sajnos erre nem lehet felkészülni, csak valahogy türelemmel irányítani, "túlélni".
2012. okt. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A hisztit elkerülni nem lehet.A gyerekek úgy vannak öszerakva,hogy hisztiznek.Próbálgatják a határaikat,tudni akarják meddig mehetnek el.Viszont,hogy tudod-e kezelni,az csak rajtad múlik.Te állítod fel azokat a határokat,és ha kellőképpen következetes vagy,akkor nem fog éjjel nappal hisztizni.Persze próbálkozni azért időnként fog:)
2012. okt. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozom azokhoz, akik szerint nem lehet megelőzni. Nekem legalábbis nem sikerült. És nem biztos, hogy egy 15 hónapos viselkedéséből kell messzemenő következtetéseket levonni, mert a legtöbb gyereknél 2-2,5 évesen jön el ez a korszak.

Igen, ilyenkor fejlődik az énképük, az akaratuk, ilyenkor kell megtanulniuk várni és az indulataikat kontrollálni. Ezt azonban, ismétlem, tanulni kell, aminek mindig több-kevesebb hiszti az ára.

Vannak nyugisabb gyerekek, akinél tényleg csak ritkán fordul ez elő, esetleg csak meghatározott helyzetekben, például hajmosáskor. Mások naponta hisztériáznak olyan dolgokon is, amiket egyébként szeretnek. 2-3 évesen ez még szerintem nem nevelés kérdése.

2012. okt. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja és teszem hozzá van a tudatos, akaratos hiszti illetve a határpróbálgató hiszti. A tudatos, akaratos hisztit jellemezhetjük úgy, h a gyerek ledobja magát a földre , ha nem kap meg valamit. Azt ki lehet úgy kerülni, h eleve nem szoktatjuk rá, h mindig kap valamit ha pl. "jól viselkedik". A másik gyermekkori dolog, azzal tényleg azt szeretné kifigyelni, h ő meddig mehet el? Ami itt jótanács lehet, h nem szabad állandóan akadályokba ütköztetetni, h "ezt nem szabad, azt nem szabad...nem engedem..nem mehetsz..."Az ésszerűség határain belül mindent meg lehet engedni,mert TE vagy a felnőtt, tudod h mi a potenciális veszély, s mi az, ami nem veszélyes, ha mellette vagy ?(pl. az enyém felmászik az ágyakra, és végigmászik rajtuk, majd mosolyogva leül a végükre, és indul a másik írányba, majd vissza. És ezt játssza hosszú percekig mosolyogva :)Ott ülök, vagyok, akkor miért tiltanám meg?
2012. okt. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem elkerülni nem lehet, a fejlődés egészséges velejárója. A gyerek vérmérsékletétől is függ, hogy mennyit hisztizik. Ha következetes vagy, és logikus, érthető szabályokat álítasz fel, és nem akarsz mindent megtiltani, valamint a gyerek igényeire odafigyelsz- éhes, fáradt, stresszes gyerek nehezebben kezelhető, nem várhatod tőle, hogy AZONNAL felpattanjon a játéka mellől, ha nem szóltál neki előre, hogy mindjárt menni kell- kevesebbet fog hisztizni. A megfelelő szülői válasz is fontos, így tanulja meg a konfliktuskezelést. Ne engedj neki, mert csak azt szokja meg, hogy hisztivel megkaphat dolgokat. Ne válaszolj agresszívan, mert leutánozza. Ne hisztizz vissza, mert kibillenti a biztonságérzetéből, hogy a szülő vigyáz rá. A legjobb, ha otthon kicsit ,, kiállítod" mint a fociban, pár percig senki nem játszik vele. Nyilvános helyen cipeld valahova, ahol lenyugodhat.

Sok sikert, nagyon nehéz tud lenni egy hisztiző kicsivel, de kibírható.

2012. okt. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz hír: akármit csinálsz, a kislányod hisztizni fog. Csak kivételesen mázlis esetben nem fog (ilyen mázlija volt anyukámnak, én állítólag nem hisztiztem, és tini koromban se volt velem semmi probléma... asszem túl bamba vagyok...)


Én terhesen elhatároztam, hogy az én gyerekem márpedig nem lesz hisztis, mert én mindig mindent okosan el fogok neki magyarázni, vagy ha jelenetet rendez, akkor otthagyom. Na, az elmélet szép és jó, most van egy 4 éves irtó akaratos fiam, akitől néha égnek áll a hajam. Az én hiszti korszakom is most kezdődött, teljesen ki tudok kelni magamból, ha a fiam hisztizik. Ilyenkor együtt őrjöngünk... És a lányom 2 évesen kezd csatlakozni hozzánk :)

2012. okt. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!