Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek gyerek olyanoknak,...

Minek gyerek olyanoknak, akiknek nincs pénzük?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor látok utcán, bevásárlóközpontban tökmindegy, hogy megy a veszekedés egymással, meg a gyerekkel is, hogy ne kelljen neki valami, mert nincs pénz. A gyerek meg persze sír. És ezek a gyerekek így nőnek fel. Boldogtalan életek, panel lakásban élik le az életüket, semmi öröm, semmi szórakozás. Miért kell gyereket vállalni, ha nincs pénz? Nem azt mondom, hogy csak a gazdagoknak legyen gyereke, de pl. egy kicsi panel lakásban, vagy egy romos házban, tele adóssággal, hónap végén üres pénztárcával miért kell még gyerek is? Van olyan család ahol van több, mint 10 gyerek, de pénz egynek se jut. Még a TV-ben is mutattak ilyeneket. Egyszerűen nem értem az embereket. Én sem élek jól, ha ez nekem így megy tovább, nem lesz soha gyerekem, mert nem kell, nincs rá pénzem és nem kell, hogy ott sírjon állandóan és boldogtalanul élje le az életét.

2012. okt. 7. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%

Én panelban élek de soha nem szenvedtem semmiben hiányt. Még fizetős egyetemre is mehettem.

Attól, hogy valaki panelban lakik még nem biztos, hogy csoró.

2012. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%

Először is, látszik, hogy nincsen gyereked. Mi nem élünk rosszul, de a gyerekek nem értik azt, hogy nem kaphatnak meg mindent, amit szeretnének. És hiába is magyarázod neki, hogy drága, meg nincs rá pénz.

Az én lányom pl. az idén biciklit akar, de nem azt, amit használtam vettem neki, hanem Hello Kitty-set, mert a barátnőjének az van. Na, ja, én vettem neki egy használt biciklit, teljesen jó állapotban van. A barátnőjének a szüleinek meg annyi pénzük van, nem tudják hova tenni. Persze, hogy nem volt téma a 4 éves gyereknek a bicikli 40 ezer Ft-ért.

Akkor nekem nem is lett volna szabad gyereket szülnöm, szerinted?

A gyereknek is meg kell tanulnia, hogy nem kaphat meg mindent, amit akar. És sokszor sajnos ez úgy megy, hogy sír az áruházban nyilvánosan. De ha egyet csettint, és mindent megkap, akkor szerinted milyen felnőtt lesz belőle?

Én meg inkább azokat nem értem, mit te. Hogy nincs pénzem, nincs saját lakásom, nem szülök gyereket. Ha mindenki erre várt volna, akkor kihalt volna az emberiség. Persze nem azt mondom, hogy vállaljon 10 gyereket az, akinek semmi jövedelme sincs, de egy gyerek manapság azért nem számít luxusnak. Igen, lemondással jár, és hisztizni fog az áruházban.

2012. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

A magyar lakosság egy része panelban nőtt fel, sőt, a legtöbbünk szülei bizony nélkülözésben nőttek fel. Ha ők nem vállalnak gyereket, hanem a tökéletes anyagi jólétre várnak, akkor már kihalt volna az ország.


És miért kéne megvenni a gyereknek mindent? Van ismerős család, akik eléggé gazdagok, de akkor sem vesznek meg mindent a gyereknek, amire az rámutat (és jól teszik...).


A 6-10+ gyerekes családok meg igen, általában segélyre mennek, de nem mindegyik. Hadd emlegessem fel, hogy jó 100 évvel ezelőtt azért hírből sem volt ritka a sok gyerek. Nem pénztől függ, hogy milyen embert nevelnek a gyerekből, szegénységben is lehet boldognak lenni. Csak a mai világban tartjuk azt, hogy a boldogság=sok pénz.


Amúgy meg, pont az ilyen hozzáállás miatt nézzük, ahogy Európa szépen elöregszik, és a végeredmény az lesz, hogy mire mi, mostani fiatalok öregek leszünk, mehetünk éhenhalni, vagy felfordulni, ahol akarunk, mert az a meglévő 30 fiatal már hírből sem fogja tudni fenntartani az államokat. Magyarországon már most is kemény probléma a társadalom elöregedése, erre mindenki arra vár, hogy majd csak vezérigazgatói fizetésre vállal gyerek. Amúgy ha Te úgy gondolod, hogy a gyereked attól lesz boldog, hogy mindig mindent megveszel neki, akkor tényleg ne vállalj gyereket. Hatalmas csalódásban lenne részed...

2012. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
56%
itt nem a panelen van a hangsúly, sztem a kérdező úgy gondolta a panelt, h nincs saját lakásuk és albérletben laknak plusz ehhez jön az h nincs pénzük,de ezek ellenére is vállalnak gyereket, szal a panel-t sztem nem negatívumként szánta
2012. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%

elég hüjjén látod a dolgokat kérdező, de lehet még nagyon fiatal vagy. Egy gyerek mindenért sír, meg lát egy szép tányért, vagy Hello Kittiys poharat és bömböl, hogy neki olyan kell... majd rájössz... Ha a te észjárásoddal gondolkodnánk, hogy csak azok szaporodjanak akik dúskálnak akkor magyarból tényleg nem sok születne.

De ,hogy 1 kicsit a te fejeddel gondolkodjam én is, a te kérdésedet teszem fel mindig mikor a Kossuth rádióban mennek a riportok, hogy hát az élettársam alkalmi munkát vállal néha, amúgy itt lakunk a híd alatt meg hirtelen becsúszott a 4. gyerek, na az ilyen tényleg ne vállaljon már gyereket

2012. okt. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
46%
"szegényen is lehet boldognak lenni"----a világ legundorítóbb közhelye és legszánalmasabb hazugsága...
2012. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

most nem kifejezetten a kisgyerekeket értettem.. Hanem mondjuk tiniket, akár 18 év felettit. Nekem pl. 23 éves korig egy ember gyerek. Ahogy nagyon sokaknak is. Vagy fiatal srác. De ekkor már komolyabb probléma nekik a szegénység. Az, hogy nincs saját autó, nem mehet el barátnőjével, barátaival sehova, meg nem sportolhat, meg nem öltözhet jól.. És még szar helyen is lakik. Mondjuk panelban.


Az utolsóval rettenetesen egyetértek és neki adok elsőnek zöldet azok közül, akiknek adok! Szerintem is szánalmas hazugság, hogy szegényen is lehet boldogan élni. Nincs olyan ember, aki IGAZÁN BOLDOG annak ellenére, hogy szegény..

2012. okt. 7. 23:01
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Mert sok a buta idióta ostoba ember. Azt hiszik majd elég a boldogság , meg a szeretett és akkor tisztességesen feltudnak nevelni egy gyereket, közben pedig ott nyomorognak 1 szaros szobában 3-n , apuka semmit nem eszik hogy a gyerek meg anyuka tudjon enni. Anyuka meg nem öltözködik hogy a gyereknek legyen ruhája. Na az ilyenektől hányok. Az egészség és a pénz a legfontosabb, utána jöhet a többi dolog, aki mást mond egyszerűen hazudik , illetve elhiteti magának hogy meg van anélkül is.
2012. okt. 8. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ismét egy nagyon jó válasz. Szuper felfogás és jó gondolatok. Erre akartam én is 100%-osan utalni, a utolsó két válaszadó látja a legtisztábban a dolgokat! Zöld is ment érte.
2012. okt. 8. 04:51
 10/20 anonim ***** válasza:
91%

kérdező, volna hozzád egy kérdésem, mert nagyon erősen bekavartál itt két dolgot!

mit értesz szegénység alatt pontosan?

mert egyszer ilyeneket írsz, hogy 6-8 gyerek, meg segély, meg nincs mit enni, ilyemsik, ha ez a helyzet akkor egyet kell értsek veled, nagyon buta ember az, aki csak 'majd lesz valami' alapon él napról napra úgy, hogy csak nehezíti a saját dolgát.

de aztán meg ilyeneket keversz bele, hogy az is szegény, aki nem kap 20 évesen autót, panelban lakik, és nem cseréli havonta a ruhatárát, és az ilyen ember nem is lehet boldog. na ekkor meg téged talállak mérhetetlenül butának, és az egyetértés legcsekélyebb jelét sem tudom feléd küldeni

2012. okt. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!