Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minek gyerek olyanoknak,...

Minek gyerek olyanoknak, akiknek nincs pénzük?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor látok utcán, bevásárlóközpontban tökmindegy, hogy megy a veszekedés egymással, meg a gyerekkel is, hogy ne kelljen neki valami, mert nincs pénz. A gyerek meg persze sír. És ezek a gyerekek így nőnek fel. Boldogtalan életek, panel lakásban élik le az életüket, semmi öröm, semmi szórakozás. Miért kell gyereket vállalni, ha nincs pénz? Nem azt mondom, hogy csak a gazdagoknak legyen gyereke, de pl. egy kicsi panel lakásban, vagy egy romos házban, tele adóssággal, hónap végén üres pénztárcával miért kell még gyerek is? Van olyan család ahol van több, mint 10 gyerek, de pénz egynek se jut. Még a TV-ben is mutattak ilyeneket. Egyszerűen nem értem az embereket. Én sem élek jól, ha ez nekem így megy tovább, nem lesz soha gyerekem, mert nem kell, nincs rá pénzem és nem kell, hogy ott sírjon állandóan és boldogtalanul élje le az életét.

2012. okt. 7. 18:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Elárulom neked, hogy egy 18-23 éves az bizony teljes jogú állampolgár, és mint ilyen, FELNŐTT. Ha autó kell neki, keresse meg rá a pénzt. Én azért kikértem volna magamnak 23 évesen, ha valaki legyerekez, mivel férjes asszony és diplomás, teljes állásban dolgozó nő voltam. És nem, nem jutott eszembe a szüleimnél hisztizni, hogy vegyék meg nekem a márkás melegítőt.
2012. okt. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

Elég korlátolt gondolkodású vagy, úgyhogy jobb is, ha nem szaporodsz. Az elméleted azon részével egyet értek, hogy ha már van sok gyerek, de azoknak se jut étel, ruha, akkor minek vállal még többet? Ne a segélyre szüljenek az ilyenek.

Ja, én 21 évesen már férjes asszony voltam, érdekes lett volna, ha szerinted gyerekként hisztizek a szüleimnek, hogy vegyenek meg valamit. Szóval 18 év felett el lehet menni dolgozni, nem apuciéktól kisírni az autót, házat... Na az ilyen az undorító!

2012. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
81%

Látszik, hogy mérhetetlenül el vagy kényeztetve.

Igen, ne szüljön az gyereket, aki nem tud neki ennivalót venni. De hogy 23 évesen még a szülei vegyenek neki márkás ruhát, meg autót? Meg, hogy valaki panelban lakik az már nyomor?

23 évesen már igencsak önállónak kéne lennie a fiataloknak. Való igaz, hogy szülői segítség nélkül ma már nehéz boldogulni, de ne várd el, hogy ennyi idősen a szüleid tartsanak el. Aztán meg 40 évesen rohangálsz az orvoshoz lombikbébi programra, mert addigra már meddő leszel.

2012. okt. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Pötyös Panni ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!


Szerinted az a helyes nevelés hogy mindent ész nélkül megvenni a gyereknek amit meglát csak hogy ne sírjon??

Akkor mindenki otthagyná egy óra alatt az egész havi fizetését.Gondolkozz mielőtt kérdezel!

2012. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
30%
Nem lehet valaki boldog, ha szegény. Boldog valaki, ha rongyos ruhákban jár, Karácsonyra nem vár semmit, mert tudja, hogy a szüleinek nincs pénze? Na mindegy is. Én szegény vagyok, és nem vagyok boldog, pedig barátaim vannak, jól tanulok, de utálok szegénységben élni...-.- Bár jók a ruháim, rossz, hogy nem kaphatok olyan dolgokat, amit mások.
2012. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nem kell kötözködni. Kérdésem azoknak szólt, akik értik miről beszélek. Mint például az utolsó válaszadó. A többieknek meg ha valami nem tetszik, nyugodtan lehet menni más topikba, senkinek sem kötelező itt írogatni, van még több millió kérdés, főoldalon ki van írva hány. Tessék másikat választani! Köszönöm
2012. okt. 13. 20:08
 17/20 anonim ***** válasza:
80%

Te meg minek kérdezel, ha nem fogadod el az ellenvéleményt?

Nagymértékben megfertőzött a fogyasztói társadalom. Te nem vagy boldog mert a szüleid nem tudnak neked márkás, drága dolgokat venni. Szóval ezek szerint neked meg sem kellett volna születned?

Pedig hidd el, hogy nem attól függ a boldogság, hogy drága ruhákban jársz-e, vagy sem. Őszintén sajnállak, mert így gondolod. És valóban igaza volt egy előttem szólónak, te ne vállalj gyereket. Mert bármit érsz el az életben sosem lesz neked elég, hiszen mindig lesz olyan, aki nálad többet ért el, és több pénze van. És a te gyermeked valóban boldogtalan lenne, mert ezt tanítanád meg neki is.

2012. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%
azért van itt 1 kis fogalom zavar: mert én "a nincs pénzük" alatt a csöviket értem akik a híd alatt élnek, te meg ide soroltad a csóróbbik panel lakókat akiknek nincs túl sok pénzük, de ha 1 lakást el bírnak tartani akkor szerintem oda érkez7 a gyerek
2012. okt. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
58%

Szegényen boldogan azok tudnak élni,akiknek nincs igényük semmire.

Jó mindenből a legolcsóbb.

Csak sajnos nem biztos,hogy a szülők ilyenek,akkor a gyerek is ilyen lesz.

Én azért nem adnék egy fillér családi támogatást sem.Csak olyan szaporodjon,aki megteheti.Nem kell mindenkinek szülőnek lenni.


Nos itt valaki írta,hogy nem kell egy 18-23 éves gyereket támogatni.Hát igen,ez is olyanok felfogása akiknek a gyerek addig gyerek még jár utána támogatás.


Sajnos az igénytelen emberek sosem fogják megérteni azokat akiknek van igényük egy minőségi életre,minőségi alatt nem luxusra gondolok,autóra meg hasonlók,hanem,hogy egyáltalán egészséges élelmiszereket tudjon enni.

2014. jún. 10. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Látom nem mostani a kérdés, de muszáj hozzászólnom. Mindkét oldalnak igaza van részben. A kérdezővel annyiban értek egyet, hogyha nagyon rosszak az anyagi körülmények, akkor tényleg nem szabad gyereket vállalni a semmire, viszont, abban nagyon nem értek egyet, hogy valakit 23 éves koráig teljesen el kéne tartani. A szülő segítse a gyerekét, amíg tanul ez lehet 23-25 vagy akár 27 év is, de azért ennyi idősen legyen már valami minimális önállóság is. Értek itt ezalatt valami részmunkaidős állást. Én is így csináltam. 23 évesen diplomáztam, szüleimmel éltem, de mellette dolgoztam heti 20 órában. Jah és kedves kérdező panelben lakom a mai napig és hidd el, hogy a panellakás nem egyenlő a nyomorteleppel. Azt is széppé és élhetővé lehet tenni. Valaki írta itt, hogy szegényen is lehet boldog az ember. Ez is csak részben igaz szerintem. Azért azok a szegények, akik vágynak a jobb életre nem feltétlenül boldogok, mert sajnos a mai társadalom nagyon pénz orientált és lenézi azokat, akiknek kevesebb van. Ez meg elég nagy szégyen úgy gondolom. Valaki lehet még jó ember attól, hogy nem tud megvenni mindent. Az eredeti kérdéshez visszatérve pedig egy történetet tudnék csak elmondani. Volt általános iskolában egy osztálytársam. Nagyon gazdagok voltak. A családban 3 gyerek volt, hatalmas kertes házzal. Egy napon csődbe ment a vállalkozásuk, elúszott mindenük, a férj elhagyta a családot és a feleségnek 3 gyerekkel kellett egy 35 m2-es panellakásba költöznie. Korábban megvolt a pénz, jöttek a gyerekek, de semmire nincs garancia és emellett az sem törvényszerű, hogy a szegénységből nem lehet kitörni.
2015. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!