Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistestvér vállalása: mikor?...

Kistestvér vállalása: mikor? Úgy érzem, még túl korai lenne.

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, a férjem 28, szóval ráérünk. A lányunk 1 éves, védekezés mellett fogant. Mindig úgy gondoltuk mindketten, hogy kis korkülönbséget szeretnénk a gyerekeink között, de most elbizonytalanodtunk. Tudom, ronda dolog ezt bevallani, de nem voltunk még érettek egy kisbabára. Szerencsére sok segítséget kaptunk a családtól, egyedül sajnos nem hiszem, hogy boldogultunk volna. Mind a ketten nagyon türelmetlenek voltunk és hiányzott a régi életünk.

Aztán a lányunk 5-6 hónapos korára rendeződtek a dolgok, onnantól nagyon boldogok vagyunk és úgy érzem, a legjobbkor érkezett a lányunk.


Tudom, hogy a gyerekeknek az a legjobb, ha kicsi köztük a korkülönbség és úgy érzem önzőség lenne várni a kistestvérrel, de az előzmények miatt félek is.


Ti mit gondoltok? Meg tudnék birkózni 2 kicsivel?


2012. okt. 8. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindketten nagyon fiatalok vagytok. Én világéletemben imádtam a gyerekeket és pici korom óta készültem az anyaságra, 6 gyereket akartam, még tizenévesen is...

Aztán, amikor megszületett az első, rájöttem, hogy bár a leges-legcsodálatosabb dolog anyának lenni, azért nem olyan rózsaszín minden... Bizony sokszor fárasztó, nehéz. 24 évesen szültem, a férjem 33 éves volt ekkor. Most várjuk a kistesót, a nagylányunk 8 éves. És bár nem kevés köztük a korkülönbség, de jár nekik a nyugodt, kiegyensúlyozott 100%-os anyuka, és ezt most tudom megadni. Te is érezni fogod ennek az idejét. Minden jót!

2012. okt. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a 4-5 évre szavazok
2012. okt. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Lányom 2 és fél éves, én 25 vagyok. Most kezdte az ovit, én meg 30án megyek vissza dolgozni. Nekem már hiányzott a felnőtt társaság, én nem bírnék 5-6 éveket itthon lenni egyszerre. Szeretnénk majd valamikor testvért, de én nem bánnám ha lenne köztük akár 6-7 év korkülönbség is.

Most még úgy érzem, hogy azt az időt amit a kicsivel töltenék, azt a lányomtól venném el, és amíg ez megvan addig biztos nem lesz testvére.

Különben meg szerintem egy 6-7 éves gyerek már megérti, hogy várjon egy kicsit amíg elrendezed a babát, míg egy 2-3 évesnek ez még nehezére esik.

Azért meg hogy mind a kettő párhuzamban sírjon nincs értelme.

2012. okt. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen én is a kis korkülönbségre szavaztam, de ahogy benne voltam a dolgok közepében, rájöttem, hogy nem vagyok érett rá. (Nem a korom miatt.) El kellett telnie közel 3 évnek a lányom születése után, hogy úgy érezzem, hogy szeretnék még egy babát. Lelkiekben kellett felkészülnöm rá. Így kicsivel több mint 4 év lesz kettőjük közt, és néha így is beijedek, hogy vajon jól döntöttem? De mindent egybevéve nálunk ez lesz az ideális korkülönbség (anyagilag, lelkileg, stb.)

Másnál viszont másképp is alakulhat. Ezt mindenki csak magának döntheti el.

2012. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!