Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 31 évesen,2 gyerek után...

31 évesen,2 gyerek után elköttetném magam. Szerintetek is korai?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, hogy csak 3 gyerek után lehet elköttetni magad. Szerintem még korai. Fiatal vagy még ehhez!
2012. aug. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is úgy tudom hogy vagy 3 gyerek után, vagy 35 év fölött tudod elköttetni magad. Bár magán klinikán jó pénzért biztosan megcsinálják. Én a helyedben várnék vele 35ig. :)
2012. aug. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem korai. Azért, mert bármi történhet, ami miatt netán akarsz még egyet szülni. Jogilag nincs akadálya amúgy, már nem él a 35 év és 3 gyerek jogszabály. 18 éves kortól elköttetheti magát az ember, csak fél éves várakozási idő van, az kötelező.
2012. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

A lényeg hogy elköttetheted magad, de a tb ezt nem állja.

Viszont 35 év felett 3 gyerek után már állja a tb ha jól emlékszem.

Igen, és én is korainak tartom még, hátha meggondoljátok magatok.

Én mindenképp várnék 38-40 éves koromig ezzel.

2012. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már nem feltétel a 3 gyereke,vagy a 35. életév...én korainak tartom.Én 39 éves múltam,szeptemberben szülöm a 3. babámat,én meg fogom csináltatni(ha császár lesz-remélem nem-azonnal,ha nem,akkor szülés után 3 hónappal,mert legkorábban akkor végzik).Várj még ezzel.
2012. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkodom én is, mert az első gyerek után életveszélyesnek mondták, ha még egyet vállalok. Azóta minden várakozással ellentétben teljesen rendbe jöttem és most agyalunk azon, hogy mégis belevágnánk újra. Ha megúszom, akkor viszont nem szeretnék ezen parázni tovább...
2012. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

31 évesen még korai. Lehet, hogy még szeretnél babát (csak még nem tudsz róla).

Én 33 évesen fogom szülni a harmadik babát, és szintén gondolkodom az elkötésen, de nem most, hanem majd inkább 38-40 fele, mert akkor már biztos nem akarok több gyereket.

2012. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is 31 vagyok, 2 gyerekkel, akik nemsokára 6 és 3 évesek lesznek :)

Mi sem akarunk több babát, legalábbis most 4-5 éven belül, de ez az elkötés annyira drasztikusnak tűnik nekem! Először is több napra be kell feküdni, nem egy kis műtét és még ráadásul nem is 100%-os, mert ritkán regenerálódik a szervezet...

És ahogy olvasom, az ára sem túl barátságos, több 10ezer Ft. Oké, ezért cserébe elvileg már soha többé nem kell fogamzásgátlóra költeni, de akkor is annyi.

Úgyhogy én egyelőre a kevésbé drasztikus spirál, vagyis a Mirena mellett döntöttem, mert ez is nagyon megbízható (jelenleg ez a legjobb állítólag) és 5 évig nem kell vele foglalkozni, persze az éves vizsgálatokon kívül.

A vérzés lényegesen csökkenhet tőle, sőt akár teljesen el is maradhat, nálam ez volt a fő érv mellette, mert iszonyú erős és nagy mennyiségű szokott lenni, egy sima spirál ezért volt kizárva.

Mondjuk az ára ennek is húzós (44e), de ez havi 730 Ft és én nagyjából ennyit költöttem tamponra és betétre, úgyhogy már csak ezért is megérte :)


1 szó, mint 100: szerintem is korai.

2012. aug. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!